Справа 229/9153/23
Номер провадження 3/229/82/2024
08 січня 2024 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонер, за ч. 5 ст.122 КУпАП, -
23.12.2023 року о 10 год. 20 хв. в м. Дружківка по вул. Соборна, 26, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_1 . При виїзді на перехрестя з вул. Машинобудівників, не надав перевагу в русі автомобілю FORD FOCUS, номерний знак НОМЕР_2 , який рухався на зустріч, чим створив аварійно небезпечну ситуацію, яка призвела до ДТП між автомобілями FORD FOCUS номерний знак НОМЕР_3 , ГАЗ 31105 номерний знак НОМЕР_4 та CHEVROLET LACETTI номерний знак НОМЕР_5 , чим порушив вимоги п. 16.11 Правил дорожнього руху, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 122 КУпАП.
У судовому засідані ОСОБА_1 підтвердив обставини викладені в протоколі. Вину у вчиненні правопорушення визнав, щиро каявся, просив суд суворо не карати.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно п. 16.11 ПДР на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається другорядною дорогою, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
Частина 5 статі 122 КУпАП передбачає відповідальність за порушення передбачені частинами першою-четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо запебпечення особистої небезпеки або безпеки інших громадян.
Обставини скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 122 КУпАП підтверджуються даними протоколу ААД № 575737 від 23.12.2023 року, поясненнями водія ОСОБА_1 , що керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_1 , водія ОСОБА_2 , що керувала транспортним засобом FORD FOCUS номерний знак НОМЕР_2 , водія ОСОБА_3 , що перебував в транспортном засобі CHEVROLET LACETTI номерний знак НОМЕР_5 та водія ОСОБА_4 , що перебував в транспорним засобі ГАЗ 31105 номерний знак НОМЕР_4 , копією протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД №575751 від 23.12.2023 р., фотоматеріалами з місця події.
Суд, об'єктивно з'ясувавши обставини справи, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є ознаки складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст.122 КУПАП, як порушення ПДР, що спричинило створення аварійної обстановки, а саме примусило іншого учасника дорожнього руху різко змінити напрямок руху, що призвело до пошкодження транспортних засобів.
Також, враховуючи характер і ступінь здійсненого правопорушення, особу правопорушника, враховуючи його майновий стан, визнання вини, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, на підставі п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що складає 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 122,284 КпАП України, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 5 ст. 122 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1445 (одна тисяча чотириста сорок п'ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу підлягає сплаті на р/р № UA198999980313090149000005001 отримувач: Донецьке ГУК/Дон. обл./21081300, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37967785, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Реквізити для сплати судового збору на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд, протягом десяти днів з дня постановлення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Т. Л. Панова