про відкриття провадження у справі
08 січня 2024 року м. Чернігів справа № 927/52/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 27.12.2023 №54-75-8331ВИХ-23
за позовом: заступника керівника Прилуцької окружної прокуратури,
код ЄДРПОУ 02910114, вул. В'ячеслава Чорновола, 50А, Чернігівська область, 17500
в інтересах держави в особі
позивача: Талалаївської селищної ради Чернігівської області,
код ЄДРПОУ 04412679, вул. Центральна, 3, смт Талалаївка, Прилуцький район, Чернігівська область, 17200
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут”,
код ЄДРПОУ 39576385, проспект Миру, 53, м. Чернігів, 14005,
про визнання додаткових угод недійсними та стягнення 135 747,56 грн
Заступником керівника Прилуцької окружної прокуратури подано позов в інтересах держави в особі Талалаївської селищної ради Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут”, в якому просить суд визнати недійсними:
-додаткову угоду без номера від 30.11.2020 до договору на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FВ147-514-20 від 28.01.2020 про встановлення з 01.11.2020 ціни у розмірі 7,78494 грн за 1 куб.м природного газу, укладену між Талалаївською селищною радою (код ЄДРПОУ 04412679) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут” (код ЄДРПОУ 39576385);
-додаткову угоду без номера від 15.12.2020 до договору на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FВ147-514-20 від 28.01.2020 про встановлення з 01.12.2020 ціни у розмірі 8,56266 грн за 1 куб.м природного газу, укладену між Талалаївською селищною радою (код ЄДРПОУ 04412679) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут” (код ЄДРПОУ 39576385);
-додаткову угоду без номера від 28.01.2021 до договору на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FВ147-514-20 від 28.01.2020 про встановлення з 01.01.2021 ціни у розмірі 9,41807 грн за 1 куб.м природного газу, укладену між Талалаївською селищною радою (код ЄДРПОУ 04412679) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут” (код ЄДРПОУ 39576385);
-стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Чернігівгаз Збут” (код ЄДРПОУ 39576385) на користь Талалаївської селищної ради Чернігівської області кошти в сумі 135 747,56 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при укладанні між позивачем та відповідачем спірних додаткових угод було порушено вимоги п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України “Про публічні закупівлі”, а саме змінено ціну за одиницю товару у бік збільшення за відсутності відповідного коливання ціни такого товару на ринку, внаслідок чого безпідставно зменшено обсяги закупівлі. Враховуючи те, що вищезазначені додаткові угоди укладені з порушенням вимог Закону України “Про публічні закупівлі”, прокурор, посилаючись на приписи ст. 203, 215 Цивільного кодексу України, просить визнати їх недійсними. Оскільки позивач сплатив кошти за переданий природний газ відповідно до ціни, вказаній у спірних додаткових угодах, тобто за збільшеною ціною, прокурор на підставі ст. 670 Цивільного кодексу України просить стягнути з відповідача на користь позивача кошти в сумі 135 747,56 грн.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що розгляд справи має проводитись за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. 165, 166, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 07 лютого 2024 року о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 305
4. Відповідачу у строк не пізніше 15 календарних днів з дня вручення даної ухвали відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України надати відзив на позовну заяву та докази, які підтверджують викладені у відзиві обставини, надіславши одночасно копію відзиву з доказами прокурору та позивачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Прокурору та позивачу у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповіді на відзив відповідно до ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, надіславши одночасно копії даних відповідей на відзив іншим учасникам справи; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
6. Відповідачу у п'ятиденний строк з дня отримання відповідей на відзив відповідно до ст. 167 Господарського процесуального кодексу України надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених прокурором та позивачем у відповідях на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати копії заперечень іншим учасникам справи; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
7. Запропонувати учасників справи направити у судове засідання своїх уповноважених представників.
При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя В.В. Моцьор