Ухвала від 08.01.2024 по справі 917/34/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08.01.2024 Справа № 917/34/24

Суддя Киричук О.А., розглянувши матеріали

за позовною заявою Акціонерного товариства "Укргазвидобування" вул. Кудрявська, 26/28, Київ 53, 04053 в особі філії «УГВ-Сервіс»

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дилерська компанія "Полтава - Автосвіт" вул. Європейська, 148, Полтава, Полтавська область, 36008

про стягнення 365000 грн. неустойки.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Укргазвидобування" в особі філії «УГВ-Сервіс» звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дилерська компанія "Полтава - Автосвіт" про стягнення 365000 грн. неустойки.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.01.2024р. даний позов був переданий на розгляд судді Киричуку О.А.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем не дотримано вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.

На підтвердження направлення копії позовної заяви з додатками іншим учасникам позивачем подано опис вкладення у цінний лист від 29.12.23.

Дослідивши вищевказаний опис вкладення у цінний лист, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

З наведеного вбачається, що звертаючись до суду із позовом, на позивача покладений обов'язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення, який має містити номер поштового відправлення. Саме зазначення такого номеру є обов'язковим для виконання вимог Господарського процесуального кодексу України про належне надсилання позовної заяви та документів іншій стороні.

Наданий позивачем опис вкладення у цінний лист не містять номеру поштового відправлення, у зв'язку з чим не може вважатися належними доказом направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Визначаючи розмір неустойки в наданих розрахунках позивач обмежується фіксацією розміру пені (268800 грн.) та штрафу (102200 грн.) без зазначення фактичного їх розрахунку з відповідним алгоритмом визначення цих сум.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, вказане є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного вище, позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання заяви про усунення недоліків позовної заяви з відповідними документами та надання доказів про направлення копій відповідних документів на адресу відповідача.

Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має подати належні докази надіслання копії позовної заяви і доданих до неї документів іншим учасникам справи; подати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.

Позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків.

Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 3 дні з дня вручення позивачу даної ухвали.

3. Копію ухвали направити позивачу по справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Киричук О.А.

Попередній документ
116148386
Наступний документ
116148388
Інформація про рішення:
№ рішення: 116148387
№ справи: 917/34/24
Дата рішення: 08.01.2024
Дата публікації: 09.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Полтавської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (04.06.2024)
Дата надходження: 03.01.2024
Предмет позову: стягнення 365 000 грн неустойки
Розклад засідань:
22.02.2024 09:30 Господарський суд Полтавської області
12.03.2024 11:00 Господарський суд Полтавської області
28.03.2024 10:30 Господарський суд Полтавської області
12.08.2024 11:00 Східний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛКОВИЦЬКА Н О
МЕДУНИЦЯ ОЛЬГА ЄВГЕНІЇВНА
суддя-доповідач:
ВОЛКОВИЦЬКА Н О
КИРИЧУК О А
КИРИЧУК О А
МЕДУНИЦЯ ОЛЬГА ЄВГЕНІЇВНА
відповідач (боржник):
ТОВ "Дилерська компанія "Полтава-Автосвіт"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дилерська компанія "Полтава - Автосвіт"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дилерська компанія "Полтава-Автосвіт"
Відповідач (Боржник):
ТОВ "Дилерська компанія "Полтава-Автосвіт"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Укргазвидобування"
АТ "Укргазвидобування" в особі філії "УГВ-Сервіс"
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Укргазвидобування"
Заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Укргазвидобування"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
АТ "Укргазвидобування" в особі філії "УГВ-Сервіс"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Укргазвидобування"
АТ "Укргазвидобування"
Філія "УГВ-Сервіс"
Філія "УГВ-Сервіс" Акціонерного товарства " Укргазвидобування"
Позивач (Заявник):
Акціонерне товариство "Укргазвидобування"
позивач в особі:
АТ "Укргазвидобування" в особі філії "УГВ-Сервіс"
Філія "УГВ-Сервіс" АТ "Укргазвидобування"
Позивач в особі:
Філія "УГВ-Сервіс" АТ "Укргазвидобування"
представник заявника:
Адвокат Балабанов Геннадій Леонідович
суддя-учасник колегії:
ІСТОМІНА ОЛЕНА АРКАДІЇВНА
МОГИЛ С К
РАДІОНОВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
СЛУЧ О В