08 січня 2024 року м. Харків Справа № 917/393/21
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Білоусова Я.О., суддя Пуль О.А., суддя Тарасова І.В.
розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вх.№2346 П/2) на додаткове рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2023 (прийняте у приміщенні Господарського суду Полтавської області суддею Киричук О.А., повний текст складено 16.10.2023) у справі № 917/393/21
за позовом Фізичної особи-підприємця Тодорюк Тетяни Миколаївни, м. Горішні Плавні, Полтавська область
до Акціонерного товариства "Полтаваобленерго", м. Полтава, в особі Комсомольської філії Акціонерного товариства "Полтаваобленерго", м. Горішні Плавні, Полтавська область,
про визнання недійсним протоколу,
Додатковим рішенням Господарського суду Полтавської області від 12.10.2023 у справі №917/393/21 заяву Фізичної особи-підприємця Тодорюк Тетяни Миколаївни про ухвалення додаткового рішення по справі №917/393/21 задоволено.
Стягнуто з Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Комсомольської філії Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" на користь Фізичної особи-підприємця Тодорюк Тетяни Миколаївни витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 20 000,00 грн.
Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" з додатковим рішенням суду першої інстанції не погодилось та звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати додаткове рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2023 у справі №917/393/21 та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у стягненні з Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" на користь Фізичної особи-підприємця Тодорюк Тетяни Миколаївни витрат на правничу допомогу у розмірі 20 000,00 грн.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 11.12.2023 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вх.№2346 П/2) на додаткове рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2023 у справі № 917/393/21, призначено справу до розгляду на "10" січня 2024 р. о 14:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №104, про що повідомлено учасників справи.
24.02.2022 Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” №64/2022 введено в Україні воєнний стан, який продовжено до 15.02.2024 відповідно до Указу Президента України від 06.11.2023 № 734/2023.
Відповідно до ст. 26 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства в умовах воєнного стану забороняється.
Харківську міську територіальну громаду із центром у м. Харків, де розташовано Східний апеляційний господарський суд, включено до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій №309 від 22.12.2022.
При цьому, згідно Рекомендацій прийнятих Радою суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану, при визначенні умов роботи суду у воєнний час, рекомендовано керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні.
Згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до статті 27 Конституції України обов'язком держави є захист життя людини.
З огляду на викладене, враховуючи інтенсивні обстріли міста Харкова та загальну загрозу ракетних обстрілів у країні, з метою недопущення загрози життю та здоров'ю як учасників судового процесу, так і працівників суду, керуючись ст.ст. 120, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
1. Повідомити учасників справи, що розгляд апеляційної скарги Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вх.№2346 П/2) на додаткове рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2023 у справі № 917/393/21 відбудеться "09" лютого 2024 р. о 10:00 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №104.
2. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов'язковою.
3. З урахуванням воєнного стану в Україні, роз'яснити учасникам справи право подати до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності за наявними у справі матеріалами у відповідності до частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України.
4. Попередити учасників справи, що в умовах дії режиму воєнного стану, задля забезпечення безпеки життю та здоров'ю учасників судового процесу, враховуючи приписи ст.3 Конституції України, розгляд апеляційної скарги може бути перенесений на іншу дату.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою court.gov.ua/sud4875.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Я.О. Білоусова
Суддя О.А. Пуль
Суддя І.В. Тарасова