Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
вул. Гоголя, 133, м. Миргород, Миргородський район, Полтавська область, Україна, 37600
Справа № 541/4335/23
Провадження № 2-а/541/3/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2024 року м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі: судді - Городівського О.А.
за участю секретаря судового засідання - Балко Л. П.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області
про визнання незаконною постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАА № 983271 від 24 вересня 2023 року про накладення на ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
11 грудня 2023 року до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області з зазначеним позовом звернувся ОСОБА_1 . В обґрунтування вказав, що 24 вересня 2023 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП, у зв'язку з проїздом без зупинки в зоні дії знаку 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» « та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень. Вважає, що його безпідставно, так як правил дорожнього руху не порушував. Винесену постанову позивач вважає протиправною, а тому прохав суд скасувати оскаржувану постанову.
Ухвалою судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 12 грудня 2023 року відкрито провадження у даній справі та витребувано з Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КУпАП (а.с.12).
У встановлений законом строк відповідач правом на подання відзиву не скористався.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та прохав їх задовольнити з підстав вказаних у позові.
Представник відповідача Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 24 вересня 2023 року інспектором сектору реагування патрульної поліції Миргородського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області Павлик Т.А. винесена постанова про адміністративне правопорушення серії БАА №983271 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень. Згідно з постановою, 24.09.2023 року о 10 годині 27 хв. в м. Миргород, перехрестя вул. Д. Апостола та вул. Сорочинська, водій ОСОБА_1 керуючи Volkswagen Golf днз НОМЕР_1 не виконав вимогу дорожнього знаку 2.2 чим порушив п.п.8.4.б) ПДП України.
Не погоджуючись із зазначеною постановою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду про її скасування.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) адміністративна відповідальність наступає в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
У відповідності до п.8.4. Дорожні знаки визначені в додатку 1 поділяються на групи:а) попереджувальні знаки. Інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки. Під час руху по цій ділянці необхідно вжити заходів для безпечного проїзду; б) знаки пріоритету. Встановлюють черговість проїзду перехресть, перехрещень проїзних частин або вузьких ділянок дороги; в) заборонні знаки. Запроваджують або скасовують певні обмеження в русі; г) наказові знаки. Показують обов'язкові напрямки руху або дозволяють деяким категоріям учасників рух по проїзній частині чи окремих її ділянках, а також запроваджують або скасовують деякі обмеження; ґ) інформаційно-вказівні знаки. Запроваджують або скасовують певний режим руху, а також інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об'єктів, територій, де діють спеціальні правила; д) знаки сервісу. Інформують учасників дорожнього руху про розташування об'єктів обслуговування; е) таблички до дорожніх знаків. Уточнюють або обмежують дію знаків, разом з якими вони встановлені.
Згідно з п.п.2.2 п. 33 ПДР України,знаком "Проїзд без зупинки заборонено". забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня - перед знаком.
Згідно п. 1.10 ПДР України, зупинка - припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо);
У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
У відповідності до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В ході судового розгляду судом було досліджено диск з відеозаписом, зробленим з відеореєстратора поліцейського автомобіля. Даним відеозаписом зафіксовано проїзд Volkswagen Golf днз НОМЕР_1 перехрестя вул. Д. Апостола та вул. Сорочинська без зупинки перед перехрестям. Зменшення швидкості при під'їзді до перехрестя не являється тотожним зупинці транспортного засобу, тобто повного припинення руху автомобіля.
З огляду на встановлені у справі обставини, суд дійшов висновку про правомірність дій суб'єкта владних повноважень по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 72, 77, 205 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні адміністративний позов ОСОБА_1 про визнання незаконною постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАА № 983271 від 24 вересня 2023 року про накладення на ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 05 січня 2024 року.
Суддя О. А. Городівський