ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.01.2024р. Справа № 914/2342/23
Суддя Господарського суду Львівської області Чорній Л.З., розглянувши клопотання представника Церковної Кредитної спілки «АНІСІЯ»
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
у справі №914/2342/23
за заявою: ОСОБА_1
про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
Представники сторін не викликались
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області 01.08.2023 надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 18.08.2023 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 13.09.2023.
Ухвалою суду від 13.09.2023 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 . Введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 . Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Призначено керуючою реструктуризацією Гіренко Анни Миколаївни арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №190 від 12.02.2013, адреса: АДРЕСА_2 ). Попереднє засідання суду призначено на 25.10.2023. Офіційно оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 у встановленому законодавством порядку.
Рух справи відображено в попередніх ухвалах суду, зокрема ухвалою суду від 22.11.2023 судове засідання призначено на 10.01.24 о 13:50 год.
03.01.2024 в системі документообігу суду зареєстровано клопотання представника Церковної Кредитної спілки «АНІСІЯ» Здрілко Євгена Євгеновича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яке призначене на 10 січня 2024 року о 13:50 у справі №914/2342/23.
Суд, розглянувши вказане клопотання, дійшов висновку про його задоволення, з огляду на наступне.
Статтею 197 ГПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи. Частиною третьою вказаної статті передбачено участь учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв'язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв'язку (далі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіна та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що клопотання представника Церковної Кредитної спілки «АНІСІЯ» Здрілко Євгена Євгеновича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду слід задовольнити. Проведення судового засідання здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку vkz.court.gov.ua.
Керуючись ст.ст. 197, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника Церковної Кредитної спілки «АНІСІЯ» Здрілко Євгена Євгеновича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №914/2342/23 - задовольнити.
2. Проведення судового засідання здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку vkz.court.gov.ua.
3. Забезпечити участь представника Церковної Кредитної спілки «АНІСІЯ» Здрілко Євгена Євгеновича в судовому засіданні у справі №914/2342/23 призначеному на 10.01.2024 о 13:50 год. в режимі відеоконференції відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21.
4. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
5. Роз'яснити представнику Церковної Кредитної Спілки «АНІСІЯ» Здрілко Євгену Євгеновичу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції уповноважений представник зобов'язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п'ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Чорній Л.З.