справа № 198/618/23
провадження № 2/0198/55/24
УХВАЛА
05 січня 2024 року Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області у складі судді Гайдар І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обґрунтування позову позивачка зазначила, що 28 грудня 2012 року між нею та відповідачем укладений шлюб. Подружжя неповнолітніх дітей немає.
Подружнє життя з відповідачем не склалось через різні погляди на життя та відсутність взаєморозуміння і взаємної поваги. Такий стан привів до того, що вони припинили сімейно-шлюбні відносини.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 просить розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем 28.12.2012.
За наданою позивачкою інформацією, місцем реєстрації відповідача ОСОБА_2 є адреса: АДРЕСА_1 .
Отже, за загальними правилами підсудності позов підсудний Станично-Луганському районному суду Луганської області за останнім відомим місцем проживання відповідача.
Відповідно до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, розпорядженням Верховного Суду від 06.03.2022 № 1/0/9-22 змінено територіальну підсудність судових справ Станично-Луганського районного суду Луганської області. Такі справи визначені за територіальною підсудністю Юр'ївському районному суду Дніпропетровської області.
Таким чином, справа підсудна суду, підстав для залишення заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження немає.
Відповідно до ст.ст. 19, 274 ЦПК України цивільна справа підлягає судовому розгляду у спрощеному позовному провадженні (малозначна справа).
За положеннями частини 5 статті 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин спору, суд вважає необхідним розглядати справу в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Разом з тим, суд не має можливості отримати інформацію про зареєстроване місце проживання відповідача, оскільки Щастинський район станом на 05.01.2024 знаходиться на території активних бойових дій згідно з наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».
Згідно з частиною 10 статті 187 ЦПК України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
За таких обставин, з метою забезпечення здійснення правосуддя навіть в умовах воєнного стану, суд вважає можливим викликати відповідача у судове засідання через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Керуючись ст. ст. 187, 274, 279 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) про розірвання шлюбу та відкрити у цивільній справі спрощене позовне провадження.
Призначити судове засідання на 26 січня 2024 року о 09:30 годині в залі Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, смт Юр'ївка, вул. Центральна, 89, поверх 1, к. 2.
Встановити, що учасники справи мають право подати:
- відповідач - відзив на позов та зустрічний позов (якщо такий є) разом з відповідними доказами протягом 15 днів з моменту розміщення оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України; заперечення протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив;
- позивач - відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
Копія відзиву, зустрічного позову, відповіді на відзив, заперечень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) вказаних заяв до суду.
Роз'яснити, що позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви до початку першого судового засідання, надавши суду докази направлення копії такої заяви та доданих документів іншим учасникам справи.
Позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви, а відповідач та третя особа - разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет за веб-адресою: http://yr.dp.court.gov.ua, а також отримувати судові виклики і повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення, подавши до суду заявку, роздруковану з порталу Судової влади України (http://court.gov.ua/smsec), або отримати її в суді. В разі подання відповідної заявки судові повістки, повідомлення у зазначеній справі будуть надсилатись на номер мобільного телефону, вказаний у заявці.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення або підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала складена та підписана 05.01.2024.
Суддя Ірина ГАЙДАР