Справа № 944/6616/23
Провадження №3/944/136/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.01.2024 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Колтун Ю.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст.122 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
13.10.2023 о 13 год. 15 хв., в смтШкло вул.Львівська водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «VOLKSWAGEN» д.н.з. НОМЕР_1 , при виїзді з прилеглої території не надала перевагу в русі транспортному засобу, який рухався по головній дорозі, чим спричинила йому аварійну ситуацію, а саме автомобілю марки
«MERCEDES-BENZ VITO» д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався по головній дорозі, примусивши водія різко змінити швидкість та напрямок руху.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 10.2 Правил дорожнього руху, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст.122 КУпАП
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй адмінправопорушенні визнала, просила суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.122 КУпАП
Згідно зі ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 5 ст.122 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення, передбачені частинами першою - четвертоюстатті 122 КУпАП, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.
Відповідно до п. 10.2 ПДР, виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 5 ст.122 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №548831 від 13.10.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , долученим до матеріалів справи відеозапису, з якого вбачається, що ОСОБА_1 не надала перевагу в русі автомобілю марки «MERCEDES-BENZ VITO» д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався по головній дорозі, чим спричинив створення аварійної обстановки.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого с ч. 5 ст.122 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП, прямо підтверджують обставини, що підлягають доказуванню у справі про адміністративні правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 5 ст.122 КУпАП.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.122 КУпАП, суддя не вбачає.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного та вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.7 ст.283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, із змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлена ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто стягненню підлягає судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП , п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ПОСТАНОВИВ:
визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5ст.122 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1445 (одна тисяча чотириста сорок п'ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.М.Колтун