Справа № 944/3818/21
Провадження №3-в/944/3/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.01.2024 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Ю.М.Колтун, розглянувши подання провідного інспектора Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області Рак Наталії про звільнення ОСОБА_1 від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт строком 120 годин,
ВСТАНОВИВ:
провідний інспектор Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області Рак Н. звернулася до суду із заявою, у якій просить звільнити ОСОБА_1 від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт строком 120 двадцять годин.
В обґрунтування вказаного подання покликається на те, що постановою Яворівського районного суду Львівської області від 16.08.2021 ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт, яка надійшла до виконання в Яворівський районний відділ філії, Державної установи «Центр пробації» у Львівській області 27.10.2021.
ОСОБА_1 був викликаний до Яворівського РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області на 05.11.2021 та 18.11.2021 для ознайомлення з порядком та умовами відбування стягнення, однак за викликами він не з'явився.
31.12.2021Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області було скеровано запити до Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області, Яворівської ОТГ та Яворівського РВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на факт перевірки місця проживання ОСОБА_1
31.12.2022 з Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області отримано повідомлення згідно якого ОСОБА_1 зі слів жителів с. Вербляни, Яворівського району Львівської області не проживає, за вище зазначеною адресою. Під час усного опитування старости села, остання повідомила, що ОСОБА_1 за адресою с. Вербляни Яворівського району Львівської області не зареєстрований.
12.01.2022 з Яворівської міської ради отримано повідомлення, згідно якого ОСОБА_1 зареєстрований, а не проживає за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно повідомлення отриманого з Яворівського РВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про те, що згідно матеріалів виконавчого провадження № 43908381 відома лише одна адреса проживання боржника ОСОБА_1 , а саме с. Вербляни Яворівського району Львівської області.
Згідно довідки старшого інспектора Яворівського РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області Кученаш К.Я. під час виїзду за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання та вдома нікого не було. Сусіди, які відмовились назватись повідомили, що ОСОБА_1 не проживає у с. Вербляни, та місце проживання останнього їм не відоме.
07.02.2022 Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області скеровано до Яворівського районного суду Львівської області подання про вирішення питання по суті відносно ОСОБА_1 у зв'язку з неявкою останнього для відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт, однак постановою Яворівського районного суду Львівської області від 15.02.2022 подання було повернуто для належного оформлення.
24.03.2022 Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області було скеровано матеріали до Яворівського РВ ДВС ЗМУ Міністерства юстиції для звернення до суду із поданням про оголошення у розшук боржника ОСОБА_1
Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області надсилались запити до Яворівського РВ ДВС ЗМУ Міністерства юстиції про стан оголошення у розшук боржника ОСОБА_1
11.10.2022 з Яворівського ВДВС у Яворівському районі Львівської області ЗМУ МЮ надійшло повідомлення, згідно якого встановлено, що ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 20.04.2022 у справі №944/1266/22 боржника ОСОБА_1 оголошено в розшук. Розшук боржника доручено Яворівському РВП ГУ НП у Львівській області. Станом на 30.09.2022 відсутні дані про розшук боржника.
Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області надсилались запити до Яворівського РВ ДВС ЗМУ Міністерства юстиції про стан оголошення у розшук боржника ОСОБА_1
24.07.2023 згідно повідомлення отриманого з Яворівського РВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про те, що згідно повідомлення з Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області отримано рапорт про встановлення місцезнаходження ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 . Від вище вказаного громадянина було отримано пояснення та розписку про зобов'язання з'явитись в Яворівський РВ ДВС ЗМУ Міністерства юстиції.
07.08.2023 Яворівським РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області скеровано запит до Франківського РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області щодо перевірки місця проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 та подальшого відбуття адміністративного стягнення по територіальності.
17.08.2023 надійшло повідомлення з Франківського РВ ФДУ «Центр пробації» у Львівській області про те, що при виході за адресою АДРЕСА_2 , двері ніхто не відчинив, сусіди повідомили, що ОСОБА_1 їм невідомий, оскільки квартира АДРЕСА_3 постійно перебуває в оренді та мешканці часто змінюються, тому немає підстав для витребування особової справи щодо вищевказаного громадянина для виконання територіальності
З урахуванням наведенного, просить вирішення питання про звільнення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, накладеного постановою Яворівського районного суду Львівської області від 16.08.2021 у зв'язку із закінченням строку давності виконання судового рішення.
Представник центру пробації та ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилися, хоч про розгляд подання була належним чином повідомлені.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до постанови Яворівського районного суду Львівської області від 16.08.2021 ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт.
Згідно з вимог ст.299 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України.
При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно ст.303 КУпАП, не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Відповідно до статті 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини (зокрема, mutatis mutandis рішення у справі Озтюрк проти Германії 21 лютого 1984 року, пункт 53), справи про адміністративні правопорушення, для цілей статті 6 ЄКПЛ належать до справ із обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення. Відтак, на дану категорію справ поширюються гарантії статті 6 ЄКПЛ.
Конституційний Суд України у пункті 3.4 рішення від 11 жовтня 2011 року № 10-рп/2011 [2] зазначив, що з аналізу положень міжнародних актів, наведених у цьому рішенні, не вбачається різниці між кримінальними та адміністративними протиправними діяннями, оскільки вони охоплюються загальним поняттям правопорушення. У пункті 3.6 цього рішення Конституційний Суд України вказує, що відмінність адміністративного правопорушення від злочину полягає, насамперед, у тому, що воно є менш суспільно небезпечним. У цьому ж рішенні Конституційний Суд України поширює певні гарантії кримінального процесу і на процес притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Таким чином, за вищевказаних обставин можливо застосувати аналогію закону, а саме ст. 80 КК України, яка передбачає звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку (особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано в такі строки, зокрема, два роки у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі).
Враховуючи наведене, строки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення спливли, а тому постанова суду є такою, що не підлягає виконанню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 299, 303, 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
постанову Яворівського районного суду Львівської області від 16.08.2021, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.183-1 КУпАП та обрано йому адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком 120 (сто) двадцять годин, визнати такою, що не підлягає виконанню за закінченням строків давності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Ю.М.Колтун