Справа№464/8312/23
пр. № 3/464/155/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.01.2024 м. Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Сабара Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 КУпАП,
встановила:
на розгляд Сихівського районного суду м. Львова надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу №439/04-01-03 про адміністративне правопорушення від 08.11.2023, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ ТВК «Перша приватна броварня «Для людей - як для себе», 04.01.2022 за адресою: м. Львів, вул. Дж. Вашингтона, 10 порушила п. 57.1 ст. 57 ПК України, несвоєчасно сплачено самостійно визначене грошове зобов'язання з акцизного податку (пиво) за листопад 2021 року у сумі 555 327,45 грн. з затримкою 5 (п'ять) календарних днів, чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 163-2 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, повідомлялась належним чином.
Оглянувши матеріали справи, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи містять істотні суперечності та суттєві порушення вимог КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 252 КУпАП).
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Проте, як вбачається з протоколу №439/04-01-03 про адміністративне правопорушення від 08.11.2023 відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 КУпАП, такий не відповідає вищевказаним вимогам.
Так, протокол складено за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , а відтак, останній не роз'яснено прав та обов'язків, передбачених ст. 268 КУпАП, не запропоновано надати пояснення чи зауваження щодо змісту протоколу, вирішити питання щодо підписання протоколу чи про відмову від цього. Разом з тим, не надано доказів про вручення протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 .
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 163-2 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас, частиною 2 ст. 163-2 КУпАП встановлено, що дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, з протоколу №439/04-01-03 про адміністративне правопорушення від 08.11.2023 не представляється можливим встановити яким чином кваліфіковано дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , оскільки відповідно до такого відповідальність за дії, вчинені останньою, передбачена ст. 163-2 КУпАП.
Враховуючи наведене, суд не має можливості надати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів, що унеможливлює прийняття законного рішення по справі.
Відтак, вважаю необхідним направити дану справу для дооформлення органу, що її оформив.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП, суддя,
постановила:
матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 КУпАП повернути Центральному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків для належного оформлення відповідно до ст. 256 КУпАП.
Суддя Сабара Л.В.