Єдиний унікальний номер судової справи 462/4452/18
Номер провадження 1-в/462/32/24
УХВАЛА
про виправлення описки
04 січня 2024 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Львові питання про виправлення описки у вироку Залізничного районного суду м. Львова від 29.12.2023 року у кримінальному провадженні № 12018140000000165 від 05.03.2018 року відносно ОСОБА_3 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі - КК України), ОСОБА_4 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, ОСОБА_5 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України та ОСОБА_6 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України,
встановив:
Рух справи (скорочений).
У провадженні Залізничного районного суду м. Львова перебувало кримінальне провадження № 12018140000000165 від 05.03.2018 року відносно ОСОБА_3 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, ОСОБА_4 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, ОСОБА_5 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України та ОСОБА_6 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.
Вироком Залізничного районного суду м. Львова від 29.12.2023 року ухвалено:
« ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, та призначити йому покарання:
- за ч. 3 ст. 187 КК України - 7 (сім) років позбавлення волі із конфіскацією майна.
На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати ОСОБА_3 у строк відбуття покарання строк попереднього ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі - з 06.03.2018 року до дня набрання вироком законної сили.
Обраний обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - залишити до вступу вироку у законну силу.
Строк відбування покарання рахувати з дня набрання вироком законної сили.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, та призначити йому покарання:
- за ч. 3 ст. 187 КК України - 7 (сім) років позбавлення волі із конфіскацією майна.
На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати ОСОБА_6 у строк відбуття покарання строк попереднього ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі - з 06.03.2018 року до дня набрання вироком законної сили.
Обраний обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - залишити до вступу вироку у законну силу.
Строк відбування покарання рахувати з дня набрання вироком законної сили.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, та призначити йому покарання:
- за ч. 3 ст. 187 КК України - 7 (сім) років позбавлення волі із конфіскацією майна.
На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати ОСОБА_5 у строк відбуття покарання строк попереднього ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі - з 06.03.2018 року до дня набрання вироком законної сили.
Обраний обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - залишити до вступу вироку у законну силу.
Строк відбування покарання рахувати з дня набрання вироком законної сили.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, та призначити йому покарання:
- за ч. 3 ст. 187 КК України - 7 (сім) років позбавлення волі із конфіскацією майна.
На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати ОСОБА_4 у строк відбуття покарання строк попереднього ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі - з 06.03.2018 року до дня набрання вироком законної сили.
Обраний обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - залишити до вступу вироку у законну силу.
Строк відбування покарання рахувати з дня набрання вироком законної сили.
Стягнути солідарно з ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 на користь держави - судові витрати у розмірі 1 144 (одна тисяча сто сорок чотири) грн. 00 коп. витрат на проведення експертизи холодної зброї, згідно Висновку експерта № 5/123 від 10.04.2018 року
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року, а саме на: мобільний телефон марки «Самсунг» імеі: НОМЕР_1 , акумуляторна батарея марки (пристрій для зарядки), картка з-під сім карти НОМЕР_2 ; шапку синього кольору з бомбоном; куртку темного кольору з логотипом SAZ; браслет з металу сірого кольору; куртку чорного кольору з капюшоном, з пришитим логотипом марки «Воss»; штани спортивні з логотипом фірми «Аdіdаs»; довідку, видану на прізвище ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 № 55/7868 від 03.02.2018; документ, схожий на посвідчення водія № НОМЕР_3 ; шарф-хомут в'язаний, світло-коричневого кольору; рукавиці чорного кольору; куртку чорного кольору з капюшоном, з пришитим логотипом марки «Воss»; шапку чорного кольору з пришитою металевою биркою з надписом «Vеrtех»; рукавиці гумові білого кольору; грошові кошти в сумі 1174 грн.; розкладний ніж; навушники з мікрофоном, білого кольору; мобільний телефон марки «Nokіа» імеі: НОМЕР_4 , з батареєю та сім картою оператора «Лайфселл» № НОМЕР_5 , з номером абонента НОМЕР_6 ; куртку з капюшоном, червоного кольору, з логотипом фірми «Fіlа»; джинси синього кольору марки «Маrіо Саvаllі»; одну пару кросівок марки «Nіke»; ремінь чорного кольору; автомобіль марки «Фольксваген» моделі «В5», типу універсал, реєстраційний номер НОМЕР_7 , номер шасі НОМЕР_8 ; мобільний телефон марки «LG» чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_9 , ІМЕІ: НОМЕР_10 , ІМЕІ: НОМЕР_11 , та повернути вказане майно законним власникам.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), а саме на: квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві спільної сумісної власності (частка власності: 1/1) підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та повернути вказане майно законним власникам» (а.с. 60-89, Т. 13).
Суть клопотання (заяви), що вирішується.
04.01.2024 року (вх. № Еп-58/24) від прокурора ОСОБА_8 на електронну адресу суду надійшла письмова заява про виправлення описки у вироку суду від 29.12.2023 року до якої долучено копію Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта № 360830253 від 04.01.2024 року.
Так, із змісту вказаної письмової заяви, зокрема вбачається, що остання просить суд з урахуванням ч. 4 ст. 174 КПК України, якою передбачено, що «суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові», а також того факту, що суд дійшов висновку про застосування до обвинувачених покарання у виді позбавлення волі із конфіскацією майна, вирішити питання описки стосовно арешту майна обвинувачених.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 04.01.2024 року для розгляду зазначеної заяви визначено головуючого суддю - ОСОБА_1 .
Позиція учасників справи.
Учасники судового провадження, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду питання виправлення описки у судовому рішенні, у судове засідання не з'явились, що, відповідно до ч. 2 ст. 379 КПК України, не є перешкодою для розгляду питання внесення виправлень.
Згідно ч. 1 ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Щодо можливості виправлення описки у вироку суду.
Суд перевіривши матеріали справи, вважає за необхідне виправити допущену у тексті вироку описку, привівши його зміст у відповідність із фактичними обставинами справи.
Так, судом встановлено, що у тексті вироку суду від 29.12.2023 року, а саме у мотивувальній його частині, в розділі «Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку» - «Щодо арешту майна» помилково зазначено:
«Враховуючи, що у даному кримінальному провадженні ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року (якою ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2018 року про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018140000000165 скасовано та накладено арешт на майно) та ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), було накладено арешт на речові докази, а згідно ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна, тому накладений арешт слід скасувати, а вказане майно повернути законним власникам», замість вірного:
«Враховуючи, що у даному кримінальному провадженні ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року (якою ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2018 року про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018140000000165 скасовано та накладено арешт на майно) та ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), було накладено арешт на речові докази, а згідно ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна, тому накладений арешт ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року (якою ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2018 року про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018140000000165 скасовано та накладено арешт на майно) слід скасувати та повернути вказане майно законним власникам, арешт накладений ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2) - залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна».
Окрім цього, у резолютивній частині вироку суду, у дев'ятнадцятому абзаці помилково зазначено:
«Скасувати арешт майна, накладений ухвалою Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), а саме на: квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві спільної сумісної власності (частка власності: 1/1) підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та повернути вказане майно законним власникам», замість вірного:
«Арешт майна, накладений ухвалою Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), а саме на: квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві спільної сумісної власності (частка власності: 1/1) підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна».
З огляду на викладене, суд вважає можливим виправити зазначені вище описки, оскільки такі є очевидними та носять редакційний характер.
На підставі наведеного та керуючись ст. 379 КПК України, суд -
постановив:
Письмове клопотання прокурора ОСОБА_8 про виправлення описки у вироку Залізничного районного суду м. Львова від 29.12.2023 року - задовольнити.
Виправити описку у мотивувальній та резолютивній частинах вироку Залізничного районного суду м. Львова від 29.12.2023 року, виклавши мотивувальну його частину, в розділі «Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку» - «Щодо арешту майна» в наступній редакції:
«Враховуючи, що у даному кримінальному провадженні ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року (якою ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2018 року про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018140000000165 скасовано та накладено арешт на майно) та ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), було накладено арешт на речові докази, а згідно ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна, тому накладений арешт ухвалою Апеляційного суду Львівської області № 461/1573/18 від 19.03.2018 року (якою ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2018 року про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018140000000165 скасовано та накладено арешт на майно) слід скасувати та повернути вказане майно законним власникам, а арешт накладений ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2) - залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна».
Абзац дев'ятнадцятий резолютивної частини вироку суду, викласти у наступній редакції:
«Арешт майна, накладений ухвалою Галицького районного суду м. Львова № 461/2117/18 від 14.05.2018 року (а.с кримінального провадження 168, Т. 2), а саме на: квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві спільної сумісної власності (частка власності: 1/1) підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна».
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Залізничний районний суд м. Львова.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: ОСОБА_1