Рішення від 29.11.2023 по справі 308/17247/23

Справа № 308/17247/23

2/308/2931/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2023 року місто Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:

головуючої судді - Зарева Н.І., за участю:

секретаря судового засідання - Віраг Е.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Республіки Вірменія, адреса: АДРЕСА_1 , до

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за участю третьої особи, яка не завляє самостійних вимог щодо предмета спору:

Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, адреса: вул. Небесної Сотні, 5, м. Ужгород, код ЄДРПОУ 25999022,

про розірвання шлюбу, виключення з актового запису відомостей про позивача як батька дитини-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, виключення з актового запису № 961 від 21.09.2022 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 відомостей про нього як батька дитини.

Позовна заява мотивована тим, що з моменту укладення шлюбу сторони разом не проживали. Позивач був постійно в роз'їздах. У подальшому стосунки між подружжям погіршились, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення будь-яких відносин.

За таких обставин їх шлюб носить формальний характер, подальше його збереження суперечить їх інтересам, а примирення не можливе.

Окрім цього, позивач стверджує, що не є біологічним батьком ОСОБА_3 .

На підставі наведеного, позивач просить шлюб, укладений між ним та відповідачкою, розірвати, виключити з актового запису № 961 від 21.09.2022 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відомості про нього як батька дитини.

У судове засідання позивач не з'явився, однак, його представник подав клопотання, в якому просив розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримують та просять задовольнити.

Відповідачка та її представник - адвокат Ковач І.В., в судове засідання також не з'явилися, однак, останнім через канцелярію суду подано клопотання, в якому він просить справу розглядати без їх участі, позовні вимоги визнають та просять задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належним чином зібрані у справі докази, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно з свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 , виданим 16.11.2021 відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгород Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було зареєстровано шлюб, про що 16 листопада 2021 складено актовий запис № 910. Після реєстрації шлюбу прізвище позивача та відповідачки змінено не було.

Як встановлено в ході розгляду справи, сімейні стосунки між сторонами не склалися, а шлюбні відносини припинені. Сторони мають докорінно протилежні погляди на життя, вони втратили почуття любові та порозуміння один з одним, сторони проживають окремо, спільного господарства не ведуть.

Окрім цього з повторно виданого свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 02.05.2023 відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 у ОСОБА_2 народився ОСОБА_3 . У даному свідоцтві позивач записаний як батько дитини, однак ОСОБА_1 оспорює своє батьківство.

Згідно зі ст. 21 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ч. 1 ст. 24, ст. 25 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі, жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Статтею 56 СК України передбачено, що кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини, і таке право не залежить від бажань іншого з подружжя. Примушування до припинення шлюбних відносин чи до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно з ч. 3 ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до статті 110 СК України, згідно з якою позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 136 Сімейного кодексу України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 СК України, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

Згідно з п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» у тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.

Згідно з п. 1 ч. 2 статті 49 ЦПК України, відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

У разі визнання відповідачем позову суд, відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі наведеного, беручи до уваги повне визнання позову відповідачкою, що відповідає вимогам закону та не порушує нічиїх прав, свобод чи інтересів, небажання сторін зберегти шлюб, а також визнання відповідачкою того факту, що ОСОБА_3 не є дитиною позивача, суд прийшов до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 49, 81, 89, 141, 206, 263-265, 272-279, 354, 355, 430 Цивільного процесуального кодексу України та ст.ст. 55, 180, 181, 182, 184 Сімейного кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву задовольнити.

2. Шлюб, укладений 16 листопада 2021 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований 16 листопада 2021 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), актовий запис № 910, розірвати.

3. Виключити з актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зробленого відділом реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) 21 вересня 2022 року за № 961, відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як батька цієї дитини.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його складення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили, відповідно до ч. 2 ст. 115 СК України, надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, згідно з ч. 3 ст. 115 СК України, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Суддя Н.І. Зарева

Попередній документ
116117013
Наступний документ
116117015
Інформація про рішення:
№ рішення: 116117014
№ справи: 308/17247/23
Дата рішення: 29.11.2023
Дата публікації: 08.01.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (29.11.2023)
Дата надходження: 05.10.2023
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
28.11.2023 14:30 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
29.11.2023 13:30 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області