ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 січня 2024 року ЛуцькСправа № 140/28894/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про: 1) про визнання протиправною бездіяльності щодо нарахування та виплати з 05 жовтня 2022 року щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова №713) додатково до існуючого основного розміру пенсії 90 процентів грошового забезпечення, без обмеження пенсії максимальним розміром; зобов'язання провести нарахування та виплату з 05 жовтня 2022 року щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн та проводити її щомісячно додатково до існуючого основного розміру пенсії 90 процентів грошового забезпечення згідно з Постановою №713 (після перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 06 червня 2023 року у справі №140/5502/23) без обмеження пенсії максимальним розміром, з врахуванням раніше виплачених сум; 2) про визнання противоправною бездіяльності щодо нарахування та виплати з 01 березня 2023 року пенсії за вислугу років з урахуванням індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі - Постанова №168) без обмеження пенсії максимальним розміром; зобов'язання здійснити з 01 березня 2023 року нарахування та виплату основного розміру пенсії - 90 процентів грошового забезпечення з урахуванням індексації згідно з Постановою №168 без обмеження розміру пенсії максимальним розміром, з врахуванням раніше виплачених сум; 3) про визнання протиправною бездіяльності щодо нарахування та виплати з 18 березня 2023 року пенсії за вислугу років з урахуванням індексації згідно з Постановою від 16 лютого 2022 року №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (далі - Постанова №118) без обмеження розміру пенсії максимальним значенням та зобов'язання здійснити з 18 березня 2023 року нарахування та виплату основного розміру пенсії - 90 процентів грошового забезпечення з урахуванням індексації згідно з Постановою №118 без обмеження розміру пенсії максимальним розміром, з врахуванням раніше виплачених сум; 4) зобов'язання здійснювати щомісячне нарахування та виплату основного розміру пенсії - 90 процентів грошового забезпечення з урахуванням надбавок за бойові дії в інших країнах (25% від прожиткового мінімуму); як учаснику бойових дій - 40,00 грн; за особливі заслуги (21% від прожиткового мінімуму) без обмеження пенсії максимальним розміром (а.с.1-5, 16).
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-XII). Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 06 червня 2023 року у справі №140/5502/23 зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести позивачу з 05 жовтня 2022 року нарахування та виплату щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713. На виконання вказаного рішення суду відповідач перерахував йому пенсію, проте її виплату проводить з обмеженням максимальним розміром.
Крім того зазначив, що на виконання Постанови №168 відповідач нарахував підвищення (індексацію) у розмірі 3227,03 грн та на виконання Постанови №168 - у розмірі 1500,00 грн, однак виплату цих доплат також не здійснює у зв'язку із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.
Таку бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області позивач вважає протиправною, оскільки після прийняття Конституційним Судом України Рішення від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 стаття 43 Закону №2262-ХІІ не містить норми про обмеження пенсії максимальним розміром. Також Рішенням Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року №7-р(ІІ)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) приписи пункту 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що поширюють свою дію на Закон №2262-ХІІ.
З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у відзиві на позов його вимоги заперечив та у задоволенні позову просив відмовити (а.с.23-25). В обґрунтування цієї позиції вказав, що нормами Постанови №118 та Постанови №168 передбачено з 01 березня 2022 року і 01 березня 2023 року відповідно підвищення розміру пенсії на коефіцієнт збільшення у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. При цьому статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (тобто, з 01 січня 2022 року - 19340,00 грн, з 01 липня 2022 року - 20270,00 грн, з 01 грудня 2022 року - 20930,00 грн).
Також відповідач зазначив, що рішення суду у справі №140/5502/23, яким зобов'язано провести з 05 жовтня 2022 року нарахування та виплату щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713, не містить зобов'язань нарахування та виплати пенсії без обмеження максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб.
Розмір пенсії позивача після перерахунку становить 23778,82 грн, тому підстав для виплати підвищення до пенсії (індексації за 2022 -2023 роки), щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн понад максимальний розмір, визначений законом, немає.
У відповіді на відзив позивач підтримав доводи позову (а.с.40).
Відповідач заперечення на відповідь на відзив не подав.
Перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи та дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90 процентів грошового забезпечення відповідно до Закону №2262-ХІІ (а.с.11, 24 зворот).
З матеріалів справи слідує, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року у справі №140/7750/21 пенсія ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року була перерахована на підставі довідки на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 09 грудня 2020 року №ХА12294/4 без обмеження її максимальним розміром; перерахований розмір пенсії з 01 грудня 2021 року становить 23979,85 грн та до виплати 23979,84 (а.с.26 зворот).
З 01 березня 2022 року на підставі Постанови №118 позивачу встановлене підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення 1,14, що становить 3227,03 грн, внаслідок чого розмір пенсії позивача збільшився до 27280,01 грн, однак до виплати - 23778,82 грн (а.с.26).
Також з 01 березня 2023 року ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок пенсії позивача відповідно до Постанови №168, встановивши підвищення до пенсії у розмірі 1500,00 грн.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 06 червня 2023 року №140/5502/23 зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести ОСОБА_1 з 05 жовтня 2022 року нарахування та виплату щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713 (а.с.40-42).
З розрахунку пенсії ОСОБА_1 (пенсійна справа №ХА12294-Міноборони) видно, що з 01 серпня 2023 року ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок пенсії позивача на виконання рішення суду №140/5502/23 та підсумок пенсії з надбавками становить 30780,01 грн: 23050,2 грн - основний розмір пенсії (90% грошового забезпечення у сумі 25611,33 грн); 3227,03 грн - підвищення (індексація) за 2022 рік; 1500,00 грн - підвищення (індексація) за 2023 рік, 2000,00 - щомісячна доплата на підставі Постанови №713. З вказаного розрахунку також вбачається, що позивачу нараховано надбавки за бойові дії в інших країнах у розмірі 523,25 грн, як учаснику бойових дій - 40,00 грн та за особливі заслуги (21%) - 439,53 грн (а.с.25 зворот). При цьому загальний розмір пенсії позивача становить 30780,01 грн, проте виплата пенсії проводиться з урахуванням максимального розміру у сумі 23778,82 грн (з приміткою про урахування максимального розміру).
На звернення позивача про виплату пенсії без обмеження максимальним розміром (а.с.6 зворот), ГУ ПФУ у Волинській області від 01 вересня 2023 року №28328-27122/М-02/8-0300/23 (а.с.7) повідомило, що оскільки основний розмір пенсійної виплати перевищує максимальний розмір пенсії, то підстави для встановлення і виплати підвищення до пенсії згідно з Постановою №118 та Постановою №168 відсутні. Крім того зазначив, що рішення суду від 06 червня 2023 року №140/5502/23 не містить зобов'язань щодо проведення перерахунку пенсії без обмеження її максимальним розміром відносно нарахування щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ.
Як встановлено статтею 64 Закону №2262-ХІІ, у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.
16 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №118, пунктом 1 якої установлено, що з 1 березня 2022 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. №124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,14.
Згідно з пунктом 2 Постанови №118 з 1 березня 2022 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
24 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №168, відповідно до пункту 1 якої з 1 березня 2023 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.
Як установлено пунктом 2 Постанови №168, з 1 березня 2023 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (Офіційний вісник України, 2022 р., №18, ст. 968) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 57, ст. 3525).
Відповідно до пункту 10 Постанови №168 розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Як уже зазначено вище, позивачу на виконання Постанови №118 та Постанови №168 нараховано підвищення, про що свідчить розрахунок за пенсійною справою №ХА12294-Міноборони (а.с.25 зворот), яке становить відповідно 3227,03 грн та 1500,00 грн, однак виплата пенсії проводиться у розмірі 23778,82 грн, без урахування вказаних сум підвищення. ГУ ПФУ у Волинській області у листі від 01 вересня 2023 року №28328-27122/М-02/8-0300/23 (а.с.7) повідомило про неможливість їх виплати понад максимальний розмір (з урахуванням рішень суду).
Такі дії відповідача суд вважає неправомірними, оскільки Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону №2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.
Правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України Рішення від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 є втрата чинності із 20 грудня 2016 року частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII.
Оскільки частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 є відсутньою, то положення Закону України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким у частині сьомій статті 43 слова і цифри «у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено на «у період з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року», є нереалізованими.
Отже, із 2017 року стаття 43 Закону №2262-ХІІ не містить норм про обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
З цього приводу наявні правові висновки у постановах Верховного Суду від 30 жовтня 2020 року у справі №522/16881/17, від 09 листопада 2020 року у справі №813/678/18, від 31 березня 2021 року у справі №815/3000/17 та ін. Верховний Суд у постанові від 31 березня 2021 року у справі №815/3000/17 вказав про відсутність підстав для відступу від правового висновку, висловленого щодо питання обмеження граничного розміру пенсії у попередніх постановах (від 06 листопада 2018 року у справі №522/3093/17, від 08 серпня 2019 року у справі №522/3271/17, від 10 жовтня 2019 року у справі №522/22798/17, від 30 жовтня 2020 року у справі №522/16881/17).
Також суд зауважує, що обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-ХІІ, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, введено в дію Законом №3668-VI.
У постанові від 16 грудня 2021 року у справі №400/2085/19 Верховний Суд наголосив на протиправності обмеження органом Пенсійного фонду максимальним розміром пенсії та зазначив, що у такому разі підлягають застосуванню норми Закону №2262-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016, а не норми Закону №3668-VI. Ці висновки надалі застосовані Верховним Судом у постановах від 27 січня 2022 року у справі №240/7087/20, від 17 лютого 2022 року у справі №640/11168/20, від 18 травня 2022 у справі №380/12337/20, від 29 червня 2022 року у справі №640/19118/18, від 11 липня 2022 року у справі №620/613/21.
Відповідачу має бути відомо й те, що Рішенням Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року №7-р(ІІ)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, що поширюють свою дію на Закон №2262-ХІІ.
І хоч відповідно до пункту 2 рішення Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року №7-р(ІІ)/2022 приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність через шість місяців із дня його ухвалення Конституційним Судом України, проте суд при вирішенні цього спору вважає за необхідне повторити, що норма щодо обмеження максимального розміру пенсії у спеціальному Законі №2262-ХІІ визнана неконституційною ще у 2016 році, а отже й положення статті 2 Закону №3668-VI при перерахунку у березні 2023 року пенсії позивача не підлягали застосуванню.
Відповідно до частини третьої статті 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
У спірних відносинах положення Постанови №118 та Постанови №168 в частині підвищення розміру пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ, на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 2 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, суперечить приписам Закону №2262-XII з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016.
На думку суду, незважаючи на наявність у Постанові №118 та Постанові №168 застереження про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, станом на час здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача відповідно до вказаних постанов законодавча норма, яка б визначала максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, фактично відсутня, адже, як зазначалося вище, застосуванню підлягають норми Закону №2262-ХІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016. Отже, норми Постанови №118 та Постанови №168 неможливо застосувати в частині проведення індексації саме в межах максимального розміру пенсій військовослужбовців, оскільки жодним спеціальним законом таких обмежень на сьогодні не встановлено, що вказує на протиправність дій ГУ ПФУ у Волинській області, які по відношенню до позивача вчинені всупереч приписам частини другої статті 19 Конституції України, адже обмеження виплати призначеної згідно із Законом №2262-ХІІ пенсії з підвищенням максимальним розміром пенсії порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України.
Тому є помилковими доводи пенсійного органу щодо наявності правових підстав для підвищення основного розміру пенсії згідно із Постановою №118 та Постановою №168 лише у межах максимального розміру пенсії.
Нарахування щомісячної доплати відповідно до Постанови №713, право на отримання якої встановлено судом (справа №140/550/23), без фактичної її виплати з позиції перевищення суми пенсії максимального розміру, з наведених вище мотивів і підстав також є неправомірним. Отже, виплата щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн повинна здійснюватися (поряд із встановленими підвищеннями і надбавками, у тому числі за бойові дії в інших країнах, як учаснику бойових дій, за особливі заслуги) без обмеження максимальним розміром.
Поряд з тим, як вбачається з перерахунку пенсії №ХА12294-Міноборони, основний розмір пенсії позивача становить 23050,20 грн, тобто 90 процентів грошового забезпечення у сумі 25611,33 грн (рішення суду від 20 травня 2021 року у справі №140/3928/21), яке обчислена на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 09 грудня 2020 року №ХА12294/4 (рішення суду від 11 жовтня 2021 року у справі №140/7750/21). Отже, питання основного розміру пенсії вже вирішене у судовому пороядку. Суд зауважує, що КАС України не встановлено можливості захисту порушених прав та інтересів осіб на майбутнє, а судове рішення не повинно містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та про зобов'язання відповідача вчинити чи утриматись від вчинення певних дій на майбутнє. Тобто вимога ОСОБА_1 про застереження ГУ ПФУ у Волинській області від вчинення протиправних дій у майбутньому є безпідставною та не підлягає задоволенню.
З огляду на встановлені у справі обставини та наведені норми чинного законодавства України, межі позовних вимог, суд дійшов висновку про їх задоволення частково у спосіб визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром при виплаті щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн з 05 жовтня 2022 року, підвищення пенсії (індексації) за 2022 рік та за 2023 рік та інших доплат до пенсії з 01 березня 2023 року; зобов'язання відповідача здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії з урахуванням щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн з 05 жовтня 2022 року, підвищення пенсії (індексації) за 2022 рік та за 2023 рік та інших доплат з 01 березня 2023 року (з урахуванням виплачених сум), без застосування обмеження пенсії максимальним розміром, та про відмову у задоволенні решти позовних вимог.
Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром при виплаті щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн з 05 жовтня 2022 року, підвищення пенсії (індексації) за 2022 рік та за 2023 рік та інших доплат з 01 березня 2023 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії з урахуванням щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн з 05 жовтня 2022 року, підвищення пенсії (індексації) за 2022 рік та за 2023 рік та інших доплат з 01 березня 2023 року (з урахуванням виплачених сум), без застосування обмеження пенсії максимальним розміром.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.В. Каленюк