Ухвала від 03.01.2024 по справі 914/3828/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03.01.2024 р. Справа № 914/3828/23

Суддя Господарського суду Львівської області Коссак С.М., розглянувши матеріали справи

за позовом: ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АР Крим, м. Керч ; фактичне місце перебування: м. Львів)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів

про стягнення вартість частки

ВСТАНОВИВ:

28.12.2023 року на розгляд (через систему «Електронний суд») Господарського суду Львівської області подано позов ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АР Крим, м. Керч; фактичне місце перебування: м. Львів) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів про стягнення з відповідача вартість частки в розмірі 330 000,00грн., 3% річних за прострочення зобов'язання в розмірі 34718,00грн., інфляційне збільшення в розмірі 163 654,71грн. Також у позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача понесені ним судові витрати.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Слід зазначити, що позивач повинен надавати суду прямий доказ, який однозначно свідчив про повідомлення сторін. Не повідомлена належним чином сторона у справі, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об'єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.

Позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено опису вкладення про надіслання відповідачу у справі копії позовної заяви з доданими до неї документами та в переліку додатків такий доказ відсутній.

Суд інформує позивача, що доказом надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал поштової квитанції з описом вкладення про надсилання відповідачеві рекомендованою поштою копії позовної заяви та доданих до неї документів, які додаються до позову.

З урахуванням викладеного, позивачу слід надати суду належні докази надсилання позовної заяви з додатками відповідачу у справі (з описом вкладення ) на адресу, вказану в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Одночасно суд зазначає, що п. 2 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Суд звертає увагу на те, що 18.10.2023 введено в дію положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» №3200-IX від 29.06.2023. Вказаним законом внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, в обов'язковому порядку зобов'язано зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Суд зазначає, що у позовній заяві позивачем не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача, відтак відповідачем не отримано копію позовної заяви з додатками.

Відповідно до п. 9, ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

При огляді позовної заяви та поданих до неї документів, встановлено, що позивачем наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, та зазначено у позовній заяві, що витрати які позивач поніс і очікує понести з розглядом справи, складатимуть 9690,47грн., з яких: 6340,47грн. судового збору, 50,00грн. сервісного збору, 3000,00грн. витрат, що пов'язані з явкою до суду, 300,00грн. витрат, пов'язаних з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки її до розгляду - платні послуги оператора поштового з'язку на надсилання процесуальних документів.

Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом, а саме Законом України „Про судовий збір".

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

В силу приписів п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами і доповненнями), із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів, судовий збір сплачується в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 1 січня 2023 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2 684,00 грн.

Однак, при огляді матеріалів позовної заяви, судом встановлено, що до позовної заяви б/н від 28 грудня 2023 року у справі № 914/3828/23 позивачем не додано доказу сплати судового збору, який повинен становити 1,5 % від ціни позову (528 372,71грн. - ціна позову) - 7925,59грн., що через систему «Електронний суд» із застосуванням коефіцієнту 0,8 становить - 6340,47грн.

Доказів звільнення від оплати судового збору позивачем не подано.

Відповідно до п. 3 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Суд зазначає, що позивач, окрім стягнення вартості частки, просить стягнути з відповідача 3% річних за прострочення зобов'язання в розмірі 34 718,00грн. та інфляційне збільшення в розмірі 163 654,71грн., проте обгрунтованого розрахунку таких вимог до позовної заяви не додано та в тексті позовної заяви не наведено.

Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів про стягнення вартість частки - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення таких недоліків, а саме:

- надати суду докази надсилання позовної заяви з додатками доданих до позовної заяви відповідачу у справі з описом вкладення;

- надати суду відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- надати суду докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та у розмірі 6340,47грн.;

- надати суду обгрунтований розрахунок сум, що стягуються;

- надати суду статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна».

3. Зобов'язати позивача, у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків, подання додаткових доказів, невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази такого надіслання надати суду.

4. У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Коссак С.М.

Попередній документ
116086559
Наступний документ
116086561
Інформація про рішення:
№ рішення: 116086560
№ справи: 914/3828/23
Дата рішення: 03.01.2024
Дата публікації: 04.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин; пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.11.2024)
Дата надходження: 24.10.2024
Предмет позову: Заміна сторони у виконавчому провадженні
Розклад засідань:
15.02.2024 11:30 Господарський суд Львівської області
07.03.2024 11:20 Господарський суд Львівської області
04.04.2024 11:10 Господарський суд Львівської області
25.04.2024 10:00 Господарський суд Львівської області
16.05.2024 11:20 Господарський суд Львівської області
04.11.2024 14:00 Господарський суд Львівської області