Справа№ 718/4294/23
Провадження№ 3/718/1581/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" січня 2024 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВП №2 (м.Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області від 15.06.2004, громадянки України, українки за національністю, пенсіонерки, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , такої, що раніше притягалася до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП,-
за ст. 173 КУпАП,-
УСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 603880 від 27.11.2023 року, 27.10.2023 о 12:30, ОСОБА_1 , перебуваючи в. м.Кіцмань по вул. Першотравневій,1, кидала каміння в автомобіль ОСОБА_2 та вилила відро фекалій, після чого вчинила словесну суперечку, чим порушила громадський порядок та спокій громадян. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за обставин, які мали місце 27.10.2023 року, стала скарга ОСОБА_2 від 16.11.2023, яка зареєстрована у ВП №2 (м.Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області 17.11.2023, в якій він наводив факти вчиненого адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , а саме: зламала ручка дверей водія, пошкодження лобового скла від каміння, пошкодження лакофарбового покриття авто, та на підтвердження викладених у скарзі обставин надав фото та відеозапис події, які на його думку підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні хуліганських дій, а також вказав інформацію про останню.
Разом з тим, в порушення вимог ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 603880 від 27.11.2023 року був складений через 10 днів після реєстрації скарги, тобто зі сплином двадцяти чотирьох годин визначених ч.2 ст.254 КУпАП.
Доказів тривалого встановлення особи правопорушника матеріали справи не містять.
Враховуючи наведене вище, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 складений у порушення вимог КУпАП, без обґрунтованих та законних підстав недотримання двадцятичотирьохгодинного строку для його складення, а тому є недопустимим доказом.
Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до статті 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема по справах «Кобець проти України» від 14 лютого 2008 року, «Берктай проти Туреччини» від 08 лютого 2001 року, «Лавенте проти Латвії» від 07 листопада 2002 року неодноразово наголошував на тому, що оцінюючи докази суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі п.1 ст.247 КУпАП, керуючись ст.ст. 221, 283, 284, 285, 287-289 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 603880 від 27.11.2023 щодо ОСОБА_1 - закрити, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: О.І. Мінів