Справа № 183/3596/23
№ 3-в/183/40/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2024 року Дніпропетровська обл.,
м. Новомосковськ
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Ігнатьєва Д.П.,
за участю - секретаря судового засідання Назаренко В.С.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду подання начальника Новомосковського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області Сіняєвої Ю.В. щодо вирішення питання про заміну адміністративного стягнення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області 18.12.2023 року надійшло подання начальника Новомосковського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області Сіняєвої Ю.В. щодо вирішення питання про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт штрафом стосовно правопорушника ОСОБА_1 .
В обґрунтування подання представник органу пробації зазначає, що 31.08.2023 року до Новомосковського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Дніпропетровській області надійшла на виконання постанова Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28.03.2023 року відносно ОСОБА_1 , якого визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
31.08.2023 року та 07.09.2023 року порушнику надіслано виклики до Новомосковського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області у зв'язку з притягненням до адміністративного стягнення у виді 30 годин громадських робіт. За викликами ОСОБА_1 до уповноваженого органу з питань пробації не з'явився.
12.09.2023 року провідним інспектором відділу здійснено вихід за адресою: АДРЕСА_1 , з метою з'ясування причин не явки правопорушника до Новомосковського районного відділу з питань пробації. У ході бесіди із сусідами, останні повідомили, що ОСОБА_1 за вказаною адресою не проживає, нова адреса проживання їм не відома, від надання письмових пояснень сусіди відмовились в порядку ст. 63 Конституції України.
12.09.2023 року Новомосковським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області з метою встановлення місцезнаходження ОСОБА_1 скеровані запити до Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області, управління та реєстрації фізичних осіб ГУ ДМС України в Дніпропетровській області та відділу реєстрації та обліку громадян виконавчого комітету Новомосковської міської ради. За результатами розгляду зазначених запитів, встановити місцезнаходження ОСОБА_1 не вдалося.
Разом з тим, встановлено відповідно до постанови Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28.03.2023 року, що порушник ОСОБА_1 проходить військову службу у В/Ч НОМЕР_1 , у зв'язку із чим 25.10.2023 року скеровано відповідний запит для отримання підтверджуючих документів.
02.11.2023 року до Новомосковського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області надійшов витяг із наказу командира військової частини НОМЕР_1 за № 45 від 01.03.2022 року, згідно якого, 01.03.2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зараховано до списків особового складу військової частини.
Призов порушника ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації унеможливлює виконання постанови суду, що є підставою для звернення до суду.
02.11.2023 року до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області скеровано подання щодо розгляду питання пов'язаного з виконанням постанови суду. За результатами розгляду 14.11.2023 року винесено постанову про відмову у задоволені клопотання у зв'язку із відсутністю порушника перешкод для відбування стягнення у вигляді громадських робіт.
Законодавством передбачено заміну громадських робіт на штраф у випадку призову порушника на строкову військову службу (ст. 321-1 КУпАП), а отже, є можливість застосування судом аналогії закону та заміни накладених на нього судом громадських робіт на штраф. Також слід зауважити, що санкція ст. 173-2 КУпАП передбачає можливість застосування адміністративного стягнення у виді штрафу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, представник органу пробації просить розглянути питання про заміну ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт штрафом.
Повноважний представник органу пробації в судове засідання не з'явився. Про причини неявки суду не повідомив.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали надані до суду як докази в їх сукупності, суд доходить до наступного.
Постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської від 28 березня 2023 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
Новомосковським районним відділом філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області вказана постанова суду прийнята до виконання 31.08.2023 р.
У своєму поданні заявник просить замінити ОСОБА_1 покарання у виді громадських робіт покаранням у виді штрафу.
В обґрунтування подання представником органу пробації зазначено, що ОСОБА_1 01.03.2022 року зарахований до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
Частиною 3 статті 321-1 КУпАП зазначено, що у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
В наданих суду матеріалах справи, а саме витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 45 від 01.03.2022 року зазначено, що 01.03.2022 року ОСОБА_1 зараховано до списків особового складу військової частини.
Отже, як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 зарахований до списків особового складу військової частини з 01.03.2022 року, тобто до моменту вчинення адміністративного правопорушення 11.03.2023 року та винесення постанови про накладення адміністративного стягнення від 28.03.2023 року.
Суд, враховуючи відсутність у ОСОБА_1 перешкод для відбуття стягнення у виді громадських робіт, не вбачає підстав для заміни стягнення у виді громадських робіт штрафом.
Враховуючи викладене подання задоволенню не підлягає.
14.11.2023 року постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області в задоволенні подання начальника Новомосковського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області Сіняєвої Ю.В. щодо вирішення питання про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на покарання у виді штрафу стосовно правопорушника ОСОБА_1 відмовлено.
При цьому суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Постанова у цій справі набрала законної сили 08 квітня 2023 року. Про результат розгляду справи відносно ОСОБА_1 , заявник подання, а саме Новомосковський районний відділ філії Державної установи "Центр пробації" в Дніпропетровській області обізнаний, оскільки 31.08.2023 року до заявника надійшла на виконання постанова Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28.03.2023 року.
Таким чином постанова суду у цій справі підлягає обов'язковому виконанню.
Статтею 382 КК України передбачена кримінальна відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню. Отже, заявник подання зобов'язаний виконувати судові рішення, що набрали законної сили та є обов'язковими до виконання.
На підставі викладеного, керуючись ст. 321-1 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні подання начальника Новомосковського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області Сіняєвої Ю.В. щодо вирішення питання про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на покарання у виді штрафу стосовно правопорушника ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її оголошення.
Суддя Д.П.Ігнатьєв