Дата документу 02.01.2024Справа № 554/10475/23
Провадження № 2/554/444/2024
Справа №554/10475/23
Провадження №2/554/444/2024
2/554/8571/2023
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 січня 2024 року м. Полтава
Октябрський районний суд м.Полтав в складі суду :
судді Блажко І.О.
при секретарі - Гуляєвій О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Октябрського районного суду м.Полтави з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В якому прохала : розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , зареєстрований 14.09.2023 у Шевченківському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис №1154. Після розірвання шлюбу залишити дошлюбне прізвище ОСОБА_4 . Судові витрати зі сплати судового збору покласти на відповідача. В обґрунтування позову зазначила, що 14.09.2023 сторони уклали шлюб. Від даного шлюбу спільних дітей не мають. Підставою для розірвання шлюбу є ті обставини, що у сторін відсутні спільні інтереси, наявні різні погляди на сімейне життя та обов'язки, відсутнє взаєморозуміння. Втрачено почуття любові та поваги один до одного. Спільного господарства не ведуть. Подружні відносини фактично припинені. Подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливе, через що звертається до суду з даним позовом (а.с.1).
10 листопада 2023 року ухвалою судді Октябрського районного суду м. Полтави прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №554/10475/23. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Судове засідання по суті призначено на 02.01.2024 о 13.30 годин (а.с.10).
Позивач ОСОБА_1 до суду не з'явилася, будучи у встановлений ЦПК України спосіб повідомлена, шляхом отримання судової повістки та копії ухвали про відкриття провадження у справі та шляхом отримання смс-повідомлень у додаток «Viber». Надала суду заяву про розгляд справи без участі учасника справи, в якій прохала судове засідання провести без її участі (а.с.18, 20, 23).
Відповідач ОСОБА_2 до суду не з'явився, будучи у встановлений ЦПК України спосіб повідомленим шляхом направлення на останні відомі судові адрес судових повісток, копії ухвали про відкриття провадження у справі та позовної заяви з додатками, до суду поштою повернуто конверти з відміткою, що адресат відсутній за вказаною адресою та шляхом отримання смс-повідомлень у додаток «Viber». Відзив на позовну заяву не надано (а.с.18 зворот, 19, 21, 22).
В судове засідання представник відповідача ОСОБА_2 , за ордером адвокат Приліпко І.Л. не з'явилася. Надала суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи без участі учасника справи. В яких прохала : розірвати шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , а судові витрати покласти пропорційно на обидві сторони. Судове засідання провести без участі відповідача ОСОБА_2 та представника відповідача ОСОБА_5 (а.с.24, 27).
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.1 ст.206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Частиною 4 ст. 206 ЦПК України встановлено, що у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову повністю.
Судом встановлено, що сторони з 14.09.2023 перебувають у зареєстрованому шлюбі, актовий запис №1154, що підтверджується оригіналом свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , зареєстроване та видане Шевченківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 14 вересня 2023 року (а.с.3).
Від шлюбу малолітніх та неповнолітніх дітей не мають.
Згідно ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.
Відповідно до ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, що слідує зі змісту ст. 110 СК України.
Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.
Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Згідно з ч. 3 ст. 115 Сімейного кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Як слідує із матеріалів справи, сторони сімейно-шлюбних стосунків не підтримують. Проживають окремо, спільного господарства не ведуть.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що аналіз наведених обставин справи вказує на неможливість подальшого спільного життя подружжя і збереження шлюбу, через що позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
Судові витрати у справі сплачені позивачем при подачі позовної заяви до суду складають 1 073,60 грн. (а.с.2).
Відповідно ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до ч.1 ст. 142 ЦПК України та вважає за необхідне 50 відсотків судового збору, тобто 536,80 грн., компенсувати за рахунок державного бюджету. Решта 50 відсотків судового збору у сумі 536,80 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст.12, 81,130,131, 141, 206, 229, 247, 263, 354 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.
Шлюб, зареєстрований 14 вересня 2023 року в Шевченківському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у м. Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис №1154 між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_2 залишити « ОСОБА_7 », прізвище ОСОБА_3 змінити на « ОСОБА_4 ».
Стягнути з громадянина України, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Демидівка, Глобинського району, Полтавської області, місце реєстрації - АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на користь громадянки України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки села Червоне, Чутівського району, Полтавської області, місце реєстрації - АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок судового збору, сплаченого нею при подачі позовної заяви згідно квитанції №0.0.3287754968.1 від 06 листопада 2023 року, банк платника АТ «Полтава Банк», до ГУК у Полт.обл/Шевченків р-н/22030101, банк отримувача Казначейство України, код отримувача 37959255, розрахунковий рахунок №UA528999980313191206000016722.
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду, яке набрало законної сили.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Позивач - громадянка України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка села Червоне, Чутівського району, Полтавської області, місце реєстрації - АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Відповідач - громадянин України, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Демидівка, Глобинського району, Полтавської області, місце реєстрації - АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .
Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом 30 днів з дня отримання, доставлення, вручення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікацйної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Учасники справи можуть отримати інформацію у даній справі на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою http://court.gov.ua/sud1622/з зазначенням індивідуального номеру провадження.
Рішення суду набирає законної сили після спливу строку на подачу апеляційної скарги, якщо така скарга не буде подана.
Повний тест рішення складено 02 січня 2024 року.
Суддя І.О.Блажко