Постанова від 21.11.2023 по справі 469/1488/23

21.11.2023 Справа № 469/1488/23

3/469/800/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2023 року смт.Березанка

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Тавлуй В.В., за участю секретаря судового засідання Рогозевич С.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного Управління ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , директор Автозаправочного комплексу з магазином ТОВ «Євро Смарт Пауер», РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.155-1 КУпАП,-

встановив:

ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №307 від 11 вересня 2023 року, а саме за те, що він як директор Автозаправочного комплексу з магазином ТОВ «Євро Смарт Пауер» 24 серпня 2023 року о 15.40 год. в с.Коблеве Миколаївського району Миколаївської області по вул.Одеська, 1А порушив порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: неправильне зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (з 2023 року для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням УКТ ЗЕД - 2404110010) та при проведенні розрахункових операцій через РРО за період з 01.01.2022 року по 24.08.2023 року були випадки видачі розрахункових документів без зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (алкогольні напої) на суму 29931,16 грн., чим порушив п.11 ст.3, п.2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Порушення виявлене за результатами фактичної перевірки, акт від 25 серпня 2023 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою не визнав та пояснив, що відповідно до посадової інструкції керівника АЗС його основним обов'язком є здійснення управління АЗС в межах затверджених правил та стандартів з метою виконання затвердженого плану продаж нафтопродуктів, супутніх товарів та послуг і до його посадових обов'язків не входить розрахунково-касове обслуговування. Особою, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування і є відповідальною за дотримання законодавства при здійснення такого обслуговування, приймає і веде облік товарних запасів на автозаправній станції з магазином є оператор (касири) АЗС. Посилаючись на те, що він не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП, тобто за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, може бути особа, яка відповідно до своїх функціональних обов'язків здійснює розрахункові операції, а також посадова особа, до компетенції якої належить організація здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Матеріали справи не містять даних про те, що ОСОБА_1 є посадовою особою, тобто займає посаду, пов'язану з виконанням певних повноважень, чи здійснив особисто зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення розрахункові операції, передбачені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Натомість, як вбачається з наданої ОСОБА_1 робочої інструкції оператора АЗС, робота оператора складається з обов'язків щодо організації роботи зміни, прийому, зберіганню і реалізації нафтопродуктів та автомобільного газу, товарів магазину та продукції кафе АЗК, роботи з грошовими і матеріальними цінностями, а також виконання роботи щодо обслуговування клієнтів в магазині та кафе АЗС.

З наведеного слідує, що особою, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування і є відповідальною за дотримання законодавства при здійсненні розрахунково-касового обслуговування та приймає і веде облік товарних запасів на автозаправній станції з магазином є саме оператори (касири ) АЗС.

Тобто, перевіряючими під час фактичної податкової перевірки та складання протоколу не встановлювались особи, які є відповідальними за ведення розрахунково-касових операцій на АЗС та зробили помилкові і передчасні висновки про вчинення правопорушення ОСОБА_1 .

За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284, п.1 ст.247 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушенння, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, її захисником або законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: