Справа №463/7305/23
Провадження №3/463/2157/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2023 року м. Львів
суддя Личаківського районного суду м. Львова - Мармаш В.Я., розглянувши матеріали справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків під реєстраційним номером: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 03.08.2023 близько 13 год. 10 хв. на вул. Пластова, 10 у м. Львові, будучи посадовою особою ТзОВ «ГАЛ ДІКОМ», видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00884-00438-23 ВХ № 804953 на транспортний засіб: марка, модель транспортного засобу ЗИЛ 432900 номерний знак НОМЕР_2 з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов'язкового технічного контролю, а саме: на фотографіях передньої та лівої або право частини транспортного засобу, перевірки увімкнених фар ближнього світла протитуманних фар, перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що транспортний засіб ЗИЛ 432900, номерний знак НОМЕР_2 , немає заднього захисного пристрою, обов'язкова наявність якого передбачена вимогами п. 6.8.1: ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання», та є порушенням вимог Порядку проведення ОТК.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Крім того, інформація про дату проведення судового засідання була розміщена на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua. У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті правопорушення» зазначив: людський фактор.
Вивчивши матеріали справи та долучені до неї докази, суд дійшов до наступного висновку.
Правопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення, зверненням про порушення вимог законодавства у сфері здійснення обов'язкового технічного контролю, протоколом перевірки стану ТЗ, письмовим поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так як ОСОБА_1 порушив порядок видачі документа про технічну справність транспортного засобу, вважаю, що в його діях є ознаки правопорушення, передбаченого ст. ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність не вбачаю, та вважаю, що до нього слід застосувати вид адміністративного стягнення - штраф.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із Законом України "Про судовий збір", розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 536,80 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, 284, 294 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1360 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 536,80 грн. судового збору у справі.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд
Суддя В.Я. Мармаш