233 № 233/6/24
УХВАЛА
про встановлення адміністративного нагляду
02 січня 2024 року м. Костянтинівка
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , особи, стосовно якої розглядається подання, ОСОБА_3 , представника відділу поліції № 2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника відділу поліції № 2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дзержинськ, Донецької області, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, який не працює, проживає за адресом АДРЕСА_1 , раніше судимий:
03 червня 2008 року Апеляційним судом Донецької області за п. 6 п. 12 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 11 років з конфіскацією майна, звільнився 11 січня 2018 року,
ВСТАНОВИВ:
02 січня 2024 року до суду надійшло подання начальника відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 .
Подання мотивовано тим, що після звільнення з місць позбавлення волі, при постановці на профілактичний облік у ВП № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 роз'яснено, що в разі вчинення з його боку систематичних порушень громадського порядку, стосовно нього за ініціативою поліції може бути встановлено адміністративний нагляд.
07 квітня 2023 року поліцейським СРПП ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій областіОСОБА_9 ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП, та підданий стягненню у виді штрафу.
У зв'язку з допущеним правопорушенням, ст. ДОП СП ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 10 квітня 2023 року його попереджено про необхідність припинення ведення антигромадського способу життя як особі, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
19 травня 2023 року суддею Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області останній притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та підданий адміністративному стягненню у виді штрафу.
04 липня 2023 року ст. ДОП СП ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 . ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та підданий стягненню у виді попередження.
26 жовтня 2023 року ст. ДОП СП ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_8 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП та підданий стягненню у виді штрафу.
За місцем проживання ОСОБА_3 характеризується негативно.
Беручи до уваги, що ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за скоєння тяжких злочинів і після звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження відділом поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, продовжував систематично порушувати громадський порядок, начальник відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області просить вирішити питання про встановлення щодо нього адміністративного нагляду. Встановити обмеження: не виїжджати за межі м. Костянтинівка, Костянтинівської ТГ, Краматорського району, Донецької області без дозволу начальника відділу поліції № 2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області; не відвідувати кафе, ресторани, бари та інші заклади, де алкогольні напої продаються на розлив; заборонити вихід з будинку за місцем проживання в період часу з 20-00 год. до 04-00 год., крім виходу на роботу; з'являтися на реєстрацію до відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області кожну першу суботу кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.
У судовому засіданні представник відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 , підтримав вимоги викладені у поданні.
ОСОБА_3 не заперечував щодо встановлення стосовно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши учасників провадження, дослідивши матеріали судової справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами статті 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до вимог статті 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Як вбачається з пункту «в» статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 засуджений до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, судимість за який не знята та не погашена.
Після відбування покарання ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.121 КУпАП та 10 квітня 2023 року винесено попередження про те, що у разі, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.
19 травня 2023 року суддею Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та підданий адміністративному стягненню у виді штрафу.
У зв'язку з допущеним правопорушенням у відділі поліції №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області 23 травня 2023 року йому винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя, як особі, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Однак 04 липня 2023 року та 26 жовтня 2023 року уповноваженими особами ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області останній притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та ч. 2 ст. 178 КУпАП та підданий стягненню у виді попередження та штрафу.
Таким чином, судом під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_3 будучи засудженим за вчинення особливо тяжкого злочину після звільнення, незважаючи на попередження органів національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення. Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне з метою попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень та здійснення виховного впливу на ОСОБА_3 встановити стосовно нього адміністративний нагляд терміном один рік.
Відповідно до ст. 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 наступні обмеження та покласти обов'язки: не виїжджати за межі м. Костянтинівка, Краматорського району, Донецької області без дозволу начальника відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області; не відвідувати кафе, ресторани, бари та інші заклади, де алкогольні напої продаються на розлив; заборонити вихід з будинку за місцем проживання в період часу з 20-00 год. до 04-00 год., крім виходу на роботу; з'являтися на реєстрацію до відділу поліції № 2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області кожну першу суботу кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.
На підставі викладеного, керуючись ст. 537, 539 КПК України, ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дзержинськ, Донецької області строком на один рік, починаючи з дня оголошення йому ухвали.
На період адміністративного нагляду встановити щодо ОСОБА_3 наступні обмеження:
не виїжджати за межі м. Костянтинівка, Костянтинівської ТГ, Краматорського району, Донецької області без дозволу начальника відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області,
не відвідувати кафе, ресторани, бари та інші заклади, де алкогольні напої продаються на розлив;
заборонити вихід з будинку за місцем проживання в період часу з 20-00 год. до 04-00 год., крім виходу на роботу;
з'являтися на реєстрацію до відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області кожну першу суботу кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.
Копію ухвали надіслати для виконання начальнику відділу поліції №2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Суддя: