Рішення від 01.01.2024 по справі 420/13126/23

Справа № 420/13126/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 січня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Іванова Е.А., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м.Одеса адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним відмову, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області з позовом до суду у якому просить визнати протиправною відмову відповідача в оформленні та видачі паспорту громадянину України ОСОБА_1 в зв'язку із втратою паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 виданого Арцизьким РВ УМВС України в Одеській області від 11.12.2003 року та зобов'язати відповідача оформити та видати позивачу паспорт громадянина України у формі ID-картки, мотивуючи це тим, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 та 11.12.2003 року Арцизьким РВ УМВС України в Одеській області видано паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 який він в подальшому втратив. Для відновлення втраченого паспорта позивач звернувся до Приморського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області з заявою про оформлення паспорта у зв'язку із втратою та згідно листа Приморського відділу ДМСУ в Одеській області йому було відмовлено у зв'язку з тим, що належність до громадянства України не підтверджено, оскільки відсутні документи, які підтверджують факт проживання позивача на території України на 1991 рік. Проте належність ОСОБА_1 до громадянства України вже було перевірено та встановлено при видачі паспорта в 2003 році, на підставі якого йому було видано інші документи, що підтверджують належність до громадянства України -паспорт громадянина України для виїзду за кордон, картка фізичної особи -платника податків, пенсійне посвідчення, посвідчення водія.

Представником відповідача до суду надано відзиви на позовну заяву, в яких представник відповідача вказує, що ГУ ДМС України в Одеській області не визнає позов. Рішення про оформлення паспорта приймається за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України. На виконання приписів Порядку № 302 Приморським відділом у м.Одесі проведено комплекс заходів з метою ідентифікації особи та підтвердження належності до громадянства України ОСОБА_1 1959р.н., проаналізувавши матеріали справи встановлено особу ОСОБА_1 1959р.н., однак не підтверджено належність до громадянства України оскільки відсутні документи, що підтверджують факт проживання позивача на території України на 1991 рік. Станом на 11.12.2003 р. (на час оформлення паспорта серії НОМЕР_1 ) оформлення та видача паспорта громадянина України було врегульовано положеннями Інструкції щодо правил та порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України затвердженого наказом МВС від 17.8.1994р. №316 відповідно до п.6 розділу ІІ якого видача громадянам паспортів проводиться на підставі свідоцтва про народження. Паспорти громадянам віком понад 16 років можуть бути видані на підставі довідки про прийняття до громадянства України. Набуття документа на підтвердження громадянства України в т.ч. паспорта громадянина України без підтвердження набуття громадянства України як такого, свідчить про набуття такого документа з порушенням законодавства що є достатньою підставою для прийняття органом ДМСУ рішення про визнання такого документа оформленого з порушенням вимог законодавства України, та відповідно недійсним. Набуття паспорта громадянина України є правомірним виключно в разі набуття громадянства України, в свою чергу наявність паспорта без громадянства є протиправним правовим становищем. Враховуючи відсутність підтвердження встановлення належності до громадянства України 19.04.2023р. Приморським відділом у м.Одесі ГУ ДМСУ в Одеській області було відмовлено в оформлення та видачі паспорта громадянина України в зв'язку з тим, що дані отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек не підтверджують інформацію надану заявником. З огляду на що, рішення про відмову в оформленні та видачі паспорта громадянства України прийнято у відповідності до норм чинного законодавства не може бути визнано протиправним та скасовано.

Представником позивача до суду 05.07.2023 року надано відповідь на відзив.

Ухвалою суду від 12 червня 2023 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши зміст адміністративного позову, відзив відповідача, відповідь на відзив позивача, надані до суду письмові докази у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

12 квітня 2023 року ОСОБА_1 подано до Приморського відділу м.Одеса ГУ ДМС України в Одеській області заяву-анкету №8935513 про оформлення паспорту в зв'язку із втратою паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 .

19.04.2023 року Приморським відділом м.Одеса ГУ ДМС України в Одеській області направлено запит до Арцизького відділу ГУ ДМС України в Одеській області щодо проведення перевірки стосовно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме належності до громадянства України, підстави документування паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 ОСОБА_2

19.04.2023р. Арцизьким відділом ГУ ДМСУ в Одеській області листом № 5124/437-23 надано відповідь відповідачу та повідомлено, що гр.. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженець м.Тверь російська федерація був документований 11.12.2003 року Арцизьким РВ УМВС України в Одеській області паспортом серії НОМЕР_2 , був зареєстрований 11.12.2003 року за адресою АДРЕСА_1 , прибув з м.Вознесенськ Миколаївської обл. в вересні 2003 року, знятий за рішенням суду 03.12.2011 року спр.№2-546/11 від 22.09.2011р. до якого додали форму А та талон зняття з реєстрації.

Листом від 19 квітня 2023 року № 5120-572/5115.1-23 ОСОБА_1 повідомлено, що згідно проведеної перевірки особу встановлено, проте належність до громадянства України не підтверджено, оскільки відсутні документи, підтверджуючі факт проживання на території України на 1991 рік, та керуючись Порядком про оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України та змінами до Постанови КМУ від 26.10.2016р. №745 п.49 п.50,п.61, п.62,п.64, п.100, п.101 в оформленні паспорта громадянина України відмовлено. Рекомендовано звернутися до Арцизького відділу ДМСУ в Одеській області.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України «Про громадянство України».

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про громадянство України» громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках.

Згідно п. 1, 2 ст. 3 ЗУ «Про громадянство України» громадянами України є 1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України; 2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав.

Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, - з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.

Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про громадянство України» громадянство України набувається: 1) за народженням; 2) за територіальним походженням; 3) внаслідок прийняття до громадянства; 4) внаслідок поновлення у громадянстві; 5) внаслідок усиновлення; 6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров'я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім'ю або передачі на виховання в сім'ю патронатного вихователя; 7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки; 8) у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини; 9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства; 10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Згідно ст. 24 ЗУ «Про громадянство України» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження щодо, зокрема, видання особам, які набули громадянство України, паспортів громадянина України, тимчасових посвідчень громадянина України, довідок про реєстрацію особи громадянином України.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.

Згідно п. п. 1, 3, 5, 7 Порядку № 302 паспорт громадянина України (далі - паспорт) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт. У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються: 1) особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто; 2) особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники); 3) особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, - через уповноважену особу адміністрації відповідної установи чи закладу (далі - уповноважена особа).

Відповідно до п. 46 Порядку № 302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта зразка 1994 року (далі - заява про втрату паспорта); 2) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи); 6) документ, що посвідчує особу законного представника/ уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 7) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 8) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка; про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 9) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Згідно п. 49, 50, 51, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 63, 64 Порядку № 302 після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім'я якої оформляється паспорт. Ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру. Пошук в Реєстрі інформації щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися). До запровадження органами реєстрації внесення до Реєстру відомостей про місце проживання особи в установленому законодавством порядку відомості про реєстрацію місця проживання, які подаються заявником, перевіряються за даними обліку територіального органу ДМС. Рішення про оформлення паспорта приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру). Ідентифікація особи, на ім'я якої оформляється паспорт у зв'язку з поданням заяви про втрату паспорта і стосовно якої відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій. Надсилання запитів для перевірки інформації про особу здійснюється відповідно до пункту 41 цього Порядку. У разі видачі паспорта, який втрачено/викрадено, іншим територіальним підрозділом ДМС для підтвердження видачі особі паспорта, який втрачено/викрадено, не пізніше наступного дня після прийняття до розгляду заяви-анкети до такого територіального підрозділу ДМС надсилається запит за формою, встановленою МВС. Перевірка за запитом проводиться протягом двох робочих днів після його надходження. Під час перевірки відомості, наведені в запиті, та фотозображення порівнюються з даними наведеними у заяві про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, та вклеєною до неї фотокарткою. У графі "Службові відмітки" заяви про видачу паспорта проставляється відмітка про дату надходження запиту та територіальний підрозділ ДМС, який здійснює оформлення паспорта замість втраченого/викраденого. За результатами перевірки надається відповідь територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, за формою, встановленою МВС, та заява про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, сканується до відомчої інформаційної системи ДМС. У разі коли під час порівняння фотозображення із фотокарткою не встановлено тотожність зображеної на них особи або виявлено невідповідність відомостей, зазначених у запиті, даним, наведеним у заяві про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, про це повідомляється територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, для вжиття додаткових заходів з ідентифікації особи і з'ясування обставин виникнення розбіжностей. Після проведення необхідних перевірок за заявою про втрату паспорта, встановлення факту оформлення особі паспорта, який заявлено як втрачений/викрадений, та його реквізитів, ідентифікації особи працівник територіального підрозділу ДМС складає за заявою про втрату паспорта висновок за встановленою МВС формою, який затверджується керівником такого територіального підрозділу ДМС. У висновку зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про оформлення паспорта. У разі коли картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи відповідно до пункту 43 цього Порядку.

За результатами проведення процедури встановлення особи, підтвердження факту видачі втраченого паспорта зразка 1994 року, перевірки факту належності до громадянства України особи, яка набула громадянство України відповідно до статті 6 Закону України "Про громадянство України", працівник територіального підрозділу ДМС складає висновок за формою, встановленою МВС, та приймає рішення про оформлення паспорта або про відмову в його оформленні. Якщо за результатами проведення процедури встановлення особи її не встановлено, приймається рішення про відмову особі в оформленні паспорта, яке доводиться до відома заявника відповідно до пунктів 100 і 101 цього Порядку.

Відповідно до п. 100 Порядку № 302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв'язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

Згідно п.101 Порядку у рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови.

У разі подання заяви-анкети через уповноваженого суб'єкта територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС надсилає письмове повідомлення про прийняте рішення до уповноваженого суб'єкта для подальшого вручення заявнику.

Як вбачається, з матеріалів справи, звертаючись до Приморського відділу м.Одеса ГУ ДМСУ в Одеській області із заявою про втрату паспорта громадянина серії НОМЕР_2 , виданого 11.12.2003 року Арцизьким РВ УМВС в Одеській області позивач повідомив, що вказаний паспорт ним втрачено.

Водночас, дані, отримані територіальним підрозділом ДМС з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію щодо набуття громадянства України.

Проте як вбачається з листа ГУ дМС в Одеській області від 11.11.2023 року №5124-363/5124.1-23 паспорт був виданий позивачу в 2003 році на підставі військового квітка № НОМЕР_3 виданого 10.11.1977р.

Так згідно даних військового квітка позивача копія якого знаходиться в матеріалах справи, станом на 24 серпня 1991 року позивач проходив службу в військовому званні прапорщик в військовій частині НОМЕР_4 на посаді інженер та працівник МВС при видачі паспорта замість військового квітка мав би пересвідчитися у тому чи дана військова частина знаходиться на території України тобто входить до складу Збройних сил України, в разі якщо паспорт видався позивачу як особі яка проживала на території України станом на 24.08.1991року.

Водночас згідно статті 8 Закону України "Про громадянство України"особа (іноземець або особа без громадянства), яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), а також її неповнолітні діти мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням.

Та як вбачається з матерілів справи рідна сестра позивача ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище ОСОБА_4 ) з 1980 року проживала на території України до дня смерті в 2021році, та була паспортизована паспортом громадянина України, а тому позивач також мав право на набуття громадянства України з цих підстав.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що за даних обставин відповідачем не дотримано принципу пропорційності, який вимагає встановлення балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача та цілями на досягнення яких спрямоване оскаржуване рішення суб'єкта владних повноважень, що призвело до негативних наслідків для позивача за відсутності будь-якої вини останнього.

При цьому суд відхиляє аргументи позивача, що відповідач не мав права перевіряти його належність до громадянства України, з посиланням на п.50 Порядку, через те що таку перевірку проводять тільки при оформлені паспорта громадянина України вперше, тоді як у нього це вдруге, тому що перше отримання паспорта позивачем в 2003 році відбувалось без застосуванням засобів Реєстру, а тому відповідач правомірно провів дану перевірку.

За таких підстав, суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваного рішення викладеного у листі від 19.04.2023 року №5115-572/5115.1-23 в оформлені та видачі паспорта ОСОБА_1 , відповідач діяв без урахуванням усіх обставин, що мають значення для його прийняття, а тому позовні вимоги про визнання протиправною відмову Приморського відділу ГУ ДМСУ в Одеській області в оформлені та видачі паспорту громадянина України ОСОБА_1 , та зобов'язання відповідача оформити та видати паспорт громадянина України є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

У п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн., що підтверджується квитанцією про сплату судового збору від 06.06.2023 року.

Враховуючи наявність підстав для задоволення позовної вимоги позивача у повному обсязі, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача суму сплаченого ним судового збору у розмірі 1073,60 грн. з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в оформленні та видачі паспорту громадянину України ОСОБА_1 в зв'язку із втратою паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 виданого Арцизьким РВ УМВС України в Одеській області від 11.12.2003 року.

Зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області оформити та видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України у формі ID-картки.

Стягнути з Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору 1073,60грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими ст..ст.293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач: ОСОБА_1 рнокпп НОМЕР_5 АДРЕСА_2 .

Відповідач: Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області код ЄДРПОУ 37811384 м.Одеса вул..Преображенська 44.

Суддя Іванов Е.А.

.