Ухвала від 28.12.2023 по справі 492/1550/23

справа № 492/1550/23

УХВАЛА

Іменем України

28 грудня 2023 року м.Арциз

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Відділення поліції № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Москва Російської Федерації, громадянина України, не одруженого, працюючого за наймом, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого:

- 26.05.1983р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 140 КК України (1960 року) до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 17.02.1989р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 140 КК України (1960 року) до 2 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 24.06.1993р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 140, ч. 3 ст. 81 КК України (1960 року) до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 02.10.1996р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 140, ч. 3 ст. 140 КК України (1960 року) до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 23.12.2003р. Арцизьким районним судом Одеської області за ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі;

- 14.02.2012р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років 2 місяців позбавлення волі;

- 29.08.2016р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі,

звільненого 17 жовтня 2018 року з місць позбавлення волі умовно-достроково строком на дев'ять місяців двадцять днів, -

встановив:

Начальник Відділення поліції № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням, в якому просить суд встановити адміністративний нагляд та обмеження за ОСОБА_4 , оскільки він після звільнення 17 жовтня 2018 року з місць позбавлення волі умовно-достроково строком на 9 місяців 20 днів на шлях виправлення не став, про що свідчать неодноразове його притягнення до адміністративної відповідальності. ОСОБА_4 попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак він вчинив повторно адміністративні правопорушення.

Представник відділення поліції в судовому засіданні підтримав подане до суду подання про встановленого адміністративного нагляду за ОСОБА_4 , просив його задовольнити.

ОСОБА_4 в судовому засіданні проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.

Розглянувши подання про продовження адміністративного нагляду, вислухавши обґрунтування заявника, думку засудженого, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні подання з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за нетяжкі злочини і тяжкі злочини, якщо вони протягом відповідно трьох і шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 90 КК України, якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового).

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті п. «в» ст. 3 цього Закону, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі ст. 10 цього Закону начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Згідно з ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до роз'яснень, що викладені в п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», судам роз'яснено, що строк адміністративного нагляду не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Подання про необхідність встановлення адміністративного нагляду мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі протягом року неодноразово притягався до адміністративної відповідальності. Також, ОСОБА_5 був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак він продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

Як вбачається з копії вироків від 14 лютого 2012 року, 29 серпня 2016 року, доданих до подання, ОСОБА_4 був неодноразово засуджений за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 81, ч. 3 ст. 81, ч. 2 ст. 140, ч. 2 ст. 141, ч. 2 ст. 206, ч. 1 ст. 215-3, КК України (1960 року), ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 297 КК України, які відповідно до ст. 12 КК України відносяться до нетяжких та тяжких злочинів.

ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково 17 жовтня 2018 року.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 був раніше неодноразово засуджений за вчинення нетяжких злочинів і тяжких злочинів та останній раз засуджений вироком від 29 серпня 2016 року до позбавлення волі і звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково 17 жовтня 2018 року, тому відповідно до вимог ст. 12, ст. 89, ст. 90 КК України останній день строку погашення судимості сплине 16 жовтня 2024 року, якщо він не вчинить нового кримінального правопорушення.

Перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_4 , судом встановлено, що останній день строку погашення судимості сплине 16 жовтня 2024 року, а до суду надійшло подання 28 грудня 2023 року, що є меншим терміну, на який може бути встановлений адміністративний нагляд згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», яка передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Враховуючи викладене, беручи до уваги, що подання не відповідає нормативному акту, який регулює питання встановлення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, а також в судовому засіданні не встановлено правових підстав для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_4 , суд дійшов до висновку про відмову в задоволенні зазначеного подання.

На підставі ст. 12, ст. 89, ст. 90 КК України, ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд над особами, що звільнилися з місць позбавлення волі», суд, -

постановив:

У задоволенні подання начальника Відділення поліції № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області протягом семи діб з дня її проголошення.

Суддя

Арцизького районного суду

Одеської області ОСОБА_1 .