308/21799/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2023 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., розглянувши матеріали головного державного інспектору відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
19.10.2023 року в ході проведення фактичної перевірки субєкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 встановлено , проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту, під час продажу алкогольних напоїв, проводила розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій без видачі відповідних розрахункових документів , без зазначення кожного підакзизкого товару із зазначенням коду товарної під категорії, згідно УКТЗКТ , ціни товару та його обліку, чим порушено п.1.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР із змінами і доповненнями.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.155-1 КпАП України, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася шляхом надсилання судової повістки про виклик до суду поштовим зв'язком.
Окрім того слід зазначити, що інформація про дату і час розгляду справи наявна на сайті Судова влада.
Отже, суд вжив усі можливі способи сповіщення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а така поведінка останнього, щодо свідомого ухилення від явки на виклик до суду свідчить про його ухилення від суду та про намагання уникнути відповідальності за вчинене.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна(умисна або необережна)дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №517/07-16-07-05 від 19.10.2023 року, даними акту (довідки) ГУ ДПС в Закарпатській області №001231 від 19.10.2023 року щодо результатів проведеної перевірки суб'єкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 , який підписано без зауважень.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155 -1 КпАП України порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, обставини адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.cт. 155-1 ч. 1, 283-285КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.155-1 КупАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 34,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 536,80 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца