Справа№464/6897/23
пр.№ 3/464/2717/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.12.2023 року м.Львів
Cуддя Сихівського районного суду м. Львова Бойко О.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч . 1 ст. 139 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 04.10.2023 року о 17.46 год. по вул.Білоцерківська, 1, у м. Львові, керуючи транспортним засобом марки «Skania» д.н.з. НОМЕР_1 із причіпом,допустив пошкодження асфальтного покриття, що спричинило перешкоду для дорожнього руху.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження по справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Виходячи із змісту зазначеного положення для визнання діяння адміністративним правопорушенням є наявність вини особи, тобто, усвідомлення особою протиправності вчинюваного нею діяння.
Згідно з ч.1 ст.139 КУпАП адміністративним правопорушенням є пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
На підтвердження обставин викладених у протоколі, не долучено жодних доказів, які б підтверджували причетність ОСОБА_1 до наслідків, зазначених у акті обстеження ділянки вулично-шляхової мережі.
Як бачається із письмових пояснень ОСОБА_1 жодних пошкоджень вулично-шляхової мережі він не вчиняв, будь-яких доказів, які свідчили про вчинення саме ОСОБА_1 адміністративного правопорушення до протоколу не долучено.
З огляду на зазначені обставини, вважаю, що дані про вчинення ОСОБА_1 правопорушення відсутні, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 139 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення
На підставі п.1 ст.247 КУпАП та керуючись ст.284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч .1 ст.139 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Бойко О. М.