Справа № 569/23199/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2023 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Бердій М.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Рівненській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП_______________________,
- за ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2023 року о 16 год. 27 хв. в м.Рівне по вул.Сагайдачного, 8, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Renault Kangoo» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці, які не реагують на світло; поведінка, що не відповідає обстановці; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя). Від проходження медичного огляду у медичному закладі з метою встановлення наркотичного сп'яніння, відмовився у присутності двох свідків.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП., - як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився з невідомих суду причин, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Перед початком судового засідання ОСОБА_1 подав до суду письмові пояснення в яких просить закрити адміністративне провадження у зв'язку із відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення з підстав викладених у поясненнях.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно ч.1 ст.130 КУпАП до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, є водії транспортних засобів.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами по справі, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №084673 від 02 листопада 2023 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 02 листопада 2023 року, актом огляду на стан наркотичного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 02 листопада 2023 року, поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 02 листопада 2023 року, відеодоказом та іншими матеріалами справи.
З дослідженого в судовому засіданні відеодоказу долученого працівниками патрульної поліції до матеріалів адміністративної справи вбачається, що працівники поліції зупинили автомобіль, яким керував ОСОБА_1 за порушення вимог дорожнього знаку 3.21 "В'їзд заборонено". Після чого, працівниця поліції підійшла до транспортного засобу та повідомили ОСОБА_1 , що він порушив ПДР, а саме вимоги дорожнього знаку 3.21 "В'їзд заборонено". Пасажирка автомобіля в якому знаходився ОСОБА_1 заперечила твердження поліцейської та сказала, щоб остання представилася. Працівниця поліції повідомила свої дані та пред'явила посвідчення працівника поліції. Після чого пасажирка автомобіля повідомила працівниці поліції, що її посвідчення фіктивне і такий орган, як Національна патрульна поліція України взагалі нелегітимний. ОСОБА_1 відмовився надавати документи, які посвідчують його особу та посвідчення водія. Працівниця поліції викликала ще один екіпаж патрульної поліції. Після того, як під'їхав екіпаж поліції, працівник поліції підійшов до ОСОБА_1 , представився та пред'явив посвідчення працівника поліції, на що, також отримав відповідь від пассажирки, що такого органу, як Національна патрульна поліції України, не існує. Дані ОСОБА_1 працівники поліції встановили за допомогою Інформаційного порталу національної поліції України. Згодом працівник поліції повідомив ОСОБА_1 , що він вбачає в ньому ознаки наркотичного сп'яніння і пропонує пройти огляд на визначення стану наркотичного сп'яніння в медичному закладі, здавши біологічне середовище. ОСОБА_1 відмовився. Працівники поліції розшукали свідків та залучили їх до розгляду справи. При свідках ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння в медичному закладі. Про причину відмови, не повідомив. На всі пояснення та запитання працівників поліції не заперечував. Після чого працівниками патрульної поліції була винесена постанова за порушення ПДР та складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Протилежного доказам, дослідженим в судовому засіданні, не встановлено. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, його письмові пояснення подані до суду, спростовуються дослідженими в судовому засіданні відеодоказами, а тому не заслуговують на увагу.
Враховуючи наведені докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" до стягнення з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Реквізити для оплати штрафу: Реквізити: ГУК у Рівненській області/Рівненська область/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 38012494, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Розрахунковий рахунок UA218999980313020149000017001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012494. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38012494. Рахунок отримувача: UA458999980313191206000017527. Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду М.А.Бердій