Справа № 569/20841/23
1-кс/569/8136/23
УХВАЛА
12 грудня 2023 рокуРівненський міський суд Рівненської області
у складі:
слідчої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_4 звернувся до Рівненського міського суду зі скаргою на бездіяльність уповноваженої особи СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР), по заборгованості за оренду земельних ділянок в 2016 - 2023 року в якій просить зобов'язати уповноважену особу СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області зареєструвати у ЄРДР кримінальне провадження по факту бездіяльності СВ ВП №5 Рівненського РУП за невнесення відомостей про кримінальне правопорушення; зареєструвати у ЄРДР кримінальне провадження по заборгованості ТОВ «Лендком Симонів» за оренду земельних ділянок в 2016 - 2023 року; витребувати з ТОВ «Лендком Симонів» прощиті і завірені договори оренди земельних ділянок зі всіма додатками; дослідити факт передачі в оренду земельних ділянок ТОВ «Лендком Симонів» без відома і згоди власників за всі роки; дослідити факт відсутності відомостей в реєстрі права на оренду земельних ділянок в ТОВ «Лендком Симонів» і їх суборендарів за всі роки; визнати ОСОБА_4 потерпілим, вручити витяг з ЄРДР та пам'ятку потерпілого.
ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду скарги повідомлений у встановленому законом порядку. Просив проводити розгляд скарги без його участі.
Прокурор у судовому засіданні заперечував проти задоволення скарги, вказавши, що вказана скарга є безпідставною.
Заслухавши думку учасника судового розгляду, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, слідчий суддя прийшов до висновку, що у задоволенні скарги слід відмовити із наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Судом встановлено, що 17 жовтня 2023 року ОСОБА_4 скерував на електронну адресу СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області заяву про порушення кримінального провадження в порядку ст.214 КПК України по факту бездіяльності СВ ВП №5 Рівненського РУП за невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Згідно Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань заява Солімчука по факту бездіяльності СВ ВП №5 Рівненського РУП за невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР внесена 19.05.2023 року.
Враховуючи, що вищевказана заява ОСОБА_4 зареєстрована, підстави вважати, що СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області допущено бездіяльність, відсутні.
Згідно ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов'язання припинити дію; зобов'язання вчинити певну дію; відмовити у задоволенні скарги.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що скаргу на бездіяльність уповноваженої особи СВ ВП №5 Рівненського РУП слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 214, 303, 304, 307,309 КПК України, слідча суддя -
УХВАЛИЛА:
У задоволенні скарги ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - відмовити.
У відповідності до Рішення Конституційного Суду України від 17 червня 2020 року № 4-р(II)/2020 ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду.
Слідча суддя ОСОБА_5