Справа № 559/4571/23
Номер провадження 3/559/2460/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2023 року Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Жуковська О.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 05.09.2023, РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , не працюючого, роз'яснивши вимоги ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України
встановила:
згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №938536 від 06.12.2023 року, 01.12.2023 року ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання о 04:50 год., чим порушив п. 2 постанови Дубенського міськрайонного суду про встановлення адміністративного нагляду. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що того дня їздив у м. Радивилів по меблі і повідомив про це дільничного ОСОБА_2 в телефонному режимі, сказав, що не встигає повернутись і де заночу. Дільничний сказав, що крім нього їздять і ніші патрульні. Письмової заяви не писав.
ПОГ ОСОБА_3 в дистанційному режимі підтвердив суду, що ОСОБА_1 дійсно повідомив його, що буде відсутній засіцем проживання й перебуватиме в смт Радивилові. Але це вже було після завершення робочого часу й письмо це не змогли оформити. А вночі приїжджали інші патрульні та заіксували відсутність і цей матеріал треба було оформити шляхом складання протоколу. Він як дільничний знав де перебуває особа під адміністартивним наглядом ОСОБА_1 . Роз'яснив йому, що надалі треба раніше попереджати і оформляти заяви письмово, враховуючи, що не лише він як офіцер громади перевіряє ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП, суд виходить з наступного.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно вимог ч. 1 ст. 187 КУпАП, відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції .
В судовому засіданні із пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також показань поліцейського, встановлено, що ОСОБА_1 не мав умислу ухилятись від адміністративного нагляду і про своє місцеперебування конкретної ночі повідомив дільничного офіцера громади.
В діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, адже немає вини, доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, не надано.
Статтею 62 Конституції України передбачено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, враховуючи ст.62 Конституції України, вина ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП не доведена наданими в справі доказами.
Отже згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в цій справі підлягає закриттю в зв'язку відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 10, 22, ст. 247, 251, ст.ст. 283 - 284 КУпАП суддя,
постановила:
провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Рівненського апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд Рівненської області.
Суддя О.Ю.Жуковська