Ухвала від 27.12.2023 по справі 380/30110/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/30110/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 грудня 2023 року м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. перевіривши матеріали позовної заяви Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

Квартирно-експлуатаційний відділ м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить:

- Визнати протиправними дії головного державного виконавця Шевченківського відділення державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Осадець М.О. щодо стягнення з боржника КЕВ м. Львова виконавчого збору у розмірі 26800,00 гривень та розміру мінімальних витрат виконавчого провадження у розмірі 420,00 гривень.

- Визнати протиправними та скасувати:

- постанову про відкриття виконавчого провадження №73461389 від 30.11.2023;

- постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №73461389 від 30.11.2023;

- постанову про стягнення виконавчого збору ВП №73461389 від 30.11.2023.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Позивач в позовній заяві, оскаржує спірні постанови від 30.11.2023, проте з позовною заявою звернувся 22.12.2023, а саме після десятиденного строку звернення до суду, проте позивачем до позову не додано заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску.

Згідно ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання адміністративного позову немайнового характеру, яка подана суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 01.01.2023 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684,00 грн.

З позовної заяви вбачається, що така містить чотири позовні вимоги немайнового характеру, за які позивач має сплатити судовий збір в сумі 10736,00 грн.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дій, -залишити без руху

Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб: подання до позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску, оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі який становить 10736,00 грн.

Роз'яснити, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Гавдик З.В.

Попередній документ
116018319
Наступний документ
116018321
Інформація про рішення:
№ рішення: 116018320
№ справи: 380/30110/23
Дата рішення: 27.12.2023
Дата публікації: 01.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів