Справа № 675/1999/23
Провадження № 3/675/1004/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2023 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Демчук П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп - НОМЕР_1 , жителька АДРЕСА_1 , працює головним бухгалтером ФГ «Агро-Інвест»,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2023 року під час проведення документальної позапланової перевірки ФГ «Агро-Інвест» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2023 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету с. Ліщани, вул. Польова, 1, Шепетівського району Хмельницької області, головним державним інспектором відділу перевірки з питань відшкодування ПДВ управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Луцьковою Р.Ю., було встановлено порушення головним бухгалтером ФГ «Агро-Інвест» ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку, а саме,
-вимог вимог п.44.1 ст.44, п.187.1 ст.187, п.198.1, п.198.3 п.198.6 ст.198, абз. «в» п.200.4 ст,200. п. 201.1. п.201.7, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №21 від 28,01.2016 р. (із змінами і доповненнями), ФГ «Агро Інвест» завищено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 21 декларації) задекларованого у декларації з ПДВ за серпень 2023 року в сумі 441384 гри.
- в порушення вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 159/28289 із змінами і доповненнями, ФГ «Агро Інвест» невірно заповнено додаток 2 «Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу додаткового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» за серпень 2023 року.
-
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, була повідомлена належним чином про дату і час судового засідання. Від ОСОБА_1 надійшло до суду клопотання, в якому вона зазначила, що вину свою визнає, просить справу закрити.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується також протоколом про адміністративне правопорушення № 5691/22-01-07-03 від 23.11.2023 року, актом ГУ ДПС у Хмельницькій області від 07.11.2023 р., актом ГУ ДПС у Хмельницькій області від 23.11.2023 року.
Перевіривши письмові матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Обставин, що пом'якшють відповідальність за адміністративне правопорушення згідно з ст. 34 КУпАП, не встановлено.
Обставин, що згідно ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Отже, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за вказаною статтею, враховуючи, що обставини, що обтяжують її відповідальність, відсутні, вважаю, достатнім застосування до правопорушника усного зауваження із звільненням від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності адміністративного правопорушення суд може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
У зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись наведеним, ст. ст. 22, 33, 184 ч.1, 283, 287, 288 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП із закриттям провадження у справі, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя П.В.Демчук