28.12.2023 Єдиний унікальний номер 205/12537/23
Провадження № 2-а/205/98/23
УХВАЛА
28 грудня 2023 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Терещенко Т.П.,
за участю секретаря судового засідання - Кривозуб О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку термінової адміністративної справи в залі суду в м. Дніпрі адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває зазначена адміністративна справа.
Суддею через систему «Електронний суд» отримано відповідь № 331451 від 21 листопада 2023 року з Єдиного державного демографічного реєстру де відсутня інформація щодо реєстрації позивача.
Також суддею 21 листопада 2023 року відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України надісланий запит до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради для визначення зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання позивача.
Згідно відповіді Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради від 27 грудня 2023 року відсутня інформація щодо реєстрації місця проживання позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Частинами 3-4 статті 171 КАС України передбачено, що якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Разом з тим, частиною 1 статті 25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Позивач звертаючись до суду скористався правом вибору та звернувся до суду за своїм місцем проживання, однак суд з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Відомості про зареєстроване місце проживання позивача можуть міститись в Єдиному державному демографічному реєстрі України, відповідальним за забезпечення формування та ведення бази даних якого є Державна міграційна служба України.
Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб'єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що цей Порядок визначає механізм формування та ведення Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр), надання інформації з Реєстру, видачі довідки про внесення інформації до Реєстру та про видані документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (далі - документи), взаємодії між уповноваженими суб'єктами, а також процедуру здійснення ідентифікації та верифікації осіб.
Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб'єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що державній міграційній службі як розпоряднику Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) вжити заходів до забезпечення адміністрування Реєстру, в тому числі технічного і програмно-технологічного супроводження бази даних, обслуговування спеціального обладнання головного та резервного обчислювальних центрів Реєстру, технічної підтримки спеціального програмного забезпечення (обслуговування, розроблення, модернізації (оновлення) програмного забезпечення), інформаційної і технічної підтримки користувачів та інформаційного забезпечення уповноважених суб'єктів Реєстру, шляхом укладення відповідних угод (договорів) з державним підприємством «Документ».
Відповідно до пп. 1 п. 3 положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 750 від 17 липня 2009 року передбачено, що одним із основними завданнями ДМС є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.
Положеннями п. 8 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб'єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що внесення до Реєстру інформації про особу та видані їй документи здійснюється уповноваженими суб'єктами зокрема у разі реєстрації місця проживання чи місця перебування.
Згідно із ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З метою усунення сумнівів щодо вірного зазначення адреси місця реєстрації позивача та недопущення порушення його прав, суд вважає за необхідне зобов'язати ДМС України надати суду відомості з Єдиного державного демографічного реєстру України щодо позивача.
Керуючись ст. ст. 25, 171, 229, 294 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Зобов'язати Державну міграційну службу України (sud@dmsu.gov.ua) надати суду не пізніше п'яти днів з дня отримання ухвали суду інформацію Єдиного державного демографічного реєстру України щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
- дані про останнє зареєстроване місце проживання/перебування особи.
- відомості про смерть особи або визнання її безвісно відсутньою.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропоную Державній міграційній службі України надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну поштову адресу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська inbox@ln.dp.court.gov.ua із відповідним посиланням на номер справи - № 205/12537/23.
Попередити Державну міграційну службу України, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, названих судом неможливими, суд вправі застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
.