26.12.2023
Справа № 744/1469/23
Провадження № 3/744/1192/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2023 року Семенівський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Гнипа О. І.,
при секретарі Висоцькій Т. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Чернігівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, місце проживання: АДРЕСА_1 , відомості про попередні притягнення до адміністративної відповідальності у протоколі не зазначені,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, Новгород-Сіверським районним відділом поліції ГУНП в Чернігівській області особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , поставлено до вини те, що він 01 грудня 2023 року о 12 годині 33 хвилини на автодорозі по вулиці Широкий План, біля будинку № 24, в місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, керував автомобілем ВАЗ 2108, номерний знак НОМЕР_1 , без посвідчення водія відповідної категорії «В», тобто не маючи права керування даним видом транспортного засобу, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. Таким чином, на думку особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.1(а) Правил дорожнього руху.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає за необхідне повернути справу на доопрацювання до Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській областіза наступних обставин.
За змістом правил, закладених у норму ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Диспозицією ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення обумовлено, що за згаданою частиною статті матеріального закону кваліфікуються дії, передбачені частинами другою-четвертою цієї статті, вчинені повторно протягом року.
Зі змісту норми ст. 39 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв'язку із приписами щодо постанов судді, викладеними у ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випливає, що за загальним правилом під повторністю правопорушення слід розуміти повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , котрі надійшли до суду, не містять доказів (копії постанови), що його було протягом року належним чином вже піддано адміністративному стягненню за будь-якою із частин ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені відомості про попередні притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ..
З огляду на викладене, враховуючи положення норм закону стосовно змісту протоколу про адміністративне правопорушення, згаданий протокол разом зі справою про адміністративне правопорушення підлягає доопрацюванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 221, 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - повернути на доопрацювання до Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. І. Гнип