Ухвала від 27.12.2023 по справі 910/19544/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

27.12.2023Справа № 910/19544/23

Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» (21036, м. Вінниця, вул. Праведників світу, 4-а, кабінет 313) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К» (02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 9, корпус 41) про стягнення грошових коштів,-

ВСТАНОВИВ:

22 грудня 2023 року до Господарського суду міста Києва через систему «Електронний суд» від Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» (позивач) надійшла позовна заява б/н від 21.12.2023 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К» (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 299 645,91 грн., з них: безпідставно одержаних коштів - 296 092,80 грн. (двісті дев'яносто шість тисяч дев'яносто дві гривні 80 копійок) та 3% річних за користування чужими коштами - 3553,11 грн. (три тисячі п'ятсот п'ятдесят три гривні 11 копійок).

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань щодо повернення безпідставно набутих коштів у розмірі 296 092,80 грн. Крім того, за порушення виконання зобов'язання по поверненню коштів позивачем нараховано та заявлено до стягнення 3% річних за користування чужими коштами у розмірі 3553,11 грн.

За приписами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачено, що з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684,00 грн.

Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Так, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення 299 645,91 грн.

Відтак, звертаючись до суду з даним позовом позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 4494,69 грн., з розрахунку: 299 645,91 грн. х 1,5%.

Проте, з доданої до позовної заяви платіжної інструкції № 51358 від 12.12.2023 року вбачається, що за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у загальному розмірі 4494,68 грн., тобто у розмірі меншому, аніж встановленому законодавством, а саме Законом України «Про судовий збір».

Таким чином, доплаті підлягає судовий збір у розмірі 0,01 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Втім, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К».

Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 19.07.2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» перерахувало грошові кошти у розмірі 296 092,80 грн. на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К», що підтверджується платіжною інструкцією № 41319 від 19.07.2023 року. Крім того, у позовній заяві позивач зазначає, що неодноразово звертався до відповідача з вимогою повернути суму помилково перерахованих коштів, в тому числі листом-вимогою від 20.11.2023 року № 3553.

Проте, до позовної заяви платіжної інструкції № 41319 від 19.07.2023 року, якою позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, та доказів звернення до відповідача, зокрема, з листом-вимогою від 20.11.2023 року № 3553 до позовної заяви не додано.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов'язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 164, ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 21.12.2023 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К» про стягнення грошових коштів- залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) днів з дня вручення даної ухвали.

3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Автострада» у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:

- докази сплати судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі в сумі 0,01 грн. (оригінал квитанції або платіжного доручення).

- письмову заяву із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія «Командос К»;

- належним чином засвідчену копію платіжної інструкції № 41319 від 19.07.2023 року;

- докази звернення до відповідача з листом-вимогою від 20.11.2023 року № 3553;

- письмові пояснення щодо нарахування 3% за користування чужими коштами з 19.07.2023 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 27 грудня 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Котков

Попередній документ
115969278
Наступний документ
115969280
Інформація про рішення:
№ рішення: 115969279
№ справи: 910/19544/23
Дата рішення: 27.12.2023
Дата публікації: 29.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань; повернення безпідставно набутого майна (коштів)