Справа № 201/15424/23
Провадження № 1-кс/201/5311/2023
УХВАЛА
Іменем України
18 грудня 2023 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого - криміналіста слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_5 , про здійснення спеціального досудового розслідування в межах кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000577 від 09.08.2022 відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт. Володарське, Володарського р-ну, Донецької області, одруженого, з вищою освітою, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернулась з клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, на обґрунтування якого зазначила, що слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №62022000000000577 від 09.08.2022 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, 09.08.2022, виділене прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_7 , в окреме провадження, на підставі ст. 217 КПК України з матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР № 62022000000000148 від 17.03.2022.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника Нікольської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області, яку він обіймав відповідно до наказу в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області від 4 січня 2021 року № 6-о та виконував покладені на нього завдання відповідно до змісту пунктів 4, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 22, 23, 24, 25, 27, 32, 33, 35, 59, 67, 68 статті 4 Положення про Державну податкову службу України.
Відповідно до статті 1 Положення про Державну податкову службу України, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, розуміючи
Статтею 2 Положення про Державну податкову службу України унормовано, що Державна податкова служба України (ДПС) у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Протягом квітня 2022 року (більш точної дати та часу органами розслідування не встановлено), ОСОБА_6 , будучи службовою особою органів доходів і зборів, обіймаючи посаду у державному органі та здійснюючи функції представника влади, усвідомлюючи вищенаведені обставини, діючи умисно, за власною ініціативою, з особистих мотивів, прийняв рішення про добровільне зайняття однієї із посад пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Так, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на співпрацю з державою агресором, а також з метою участі у діяльності окупаційної адміністрації Російської Федерації, ОСОБА_6 на електронну адресу Головного управління ДПС у Донецькій області 18 квітня 2022 року спрямував заяву про звільнення з посади начальника Нікольської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області за власним бажанням. У своїй заяві останній просив ознайомити з наказом про звільнення, шляхом направлення копії наказу на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_2
Наказом в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області від 18 квітня 2022 року № 67-о припинено державну службу та звільнено ОСОБА_6 18 квітня 2022 року з посади начальника Нікольської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Донецькій області за власним бажанням.
Далі, ОСОБА_6 з 22 квітня 2022 року (точний час та місце під час досудового розслідування не встановлене), діючи умисно, з особистих мотивів добровільно надав згоду та відповідно до «наказу» від 22 квітня 2022 року № 125 так званого «и.о. министра Министерства доходов и сборов ДНР» зайняв посаду так званого «начальника отдела Мангушской объединенной республиканской налоговой инспекции министерства доходов и сборов ДНР», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Згідно з так званим «Положением о министерстве доходов и сборов Донецкой народной республики» від 12 вересня 2019 року № 25-20» ОСОБА_6 перебуваючи на посаді так званого «начальника отдела Мангушской объединенной республиканской налоговой инспекции министерства доходов и сборов ДНР» уповноважений на здійснення:
- фінансового забезпечення так званої «ДНР» шляхом збору з фізичних та юридичних осіб, що знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької області, грошових коштів у вигляді так званих «налогов», «сборов», «таможенных и других обязательных платежей», «единого взноса»;
- встановлення контролю за переміщенням товарів та транспортних засобів на території, підконтрольній «ДНР», в тому числі зі збору грошових коштів за дозвіл на таке переміщення;
- встановлення для населення та юридичних осіб, що перебувають на тимчасово окупованій території, незаконних вимог щодо фінансового забезпечення «ДНР» шляхом винесення так званих «нормативно-правовых актов», які з точки зору закону є нікчемними та забезпечення примусу населення та юридичних осіб до їх виконання;
- контролю та обліку грошових коштів, що надходять до так званих «бюджетов ДНР» у вигляді так званих «налогов», «сборов», таможенных и других обязательных платежей», «единого взноса», тощо.
Реалізацію ОСОБА_6 організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора покладено в адміністративній будівлі Мангушської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області розташованої за адресою: Донецька обл., Мангушський район, смт. Мангуш, пр. Мира, 75.
Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, з 1 серпня 2023 року (точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено) ОСОБА_6 призначений та добровільно зайняв посаду т.зв. «Председателя ликвидационной комиссии Мангушской объединенной Республиканской налоговой инспекции Министерства доходов и сборов Донецкой Народной Республики», на якій, в адміністративній будівлі Мангушської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області розташованої за адресою: Донецька обл., Мангушський район, смт. Мангуш, пр. Мира, 75, виконує покладені на ліквідаційну комісію функції, а саме:
- повідомляє реєструючий орган про складання проміжного ліквідаційного балансу шляхом подання до реєструючого органу підписаної заявником заяви про державну реєстрацію;
- у разі порушення справи про неспроможність (банкрутство) юридичної особи його ліквідація, що здійснюється за правилами цього Кодексу, припиняється та ліквідаційна комісія повідомляє про це всіх відомих їй кредиторів. Вимоги кредиторів у разі припинення ліквідації юридичної особи під час порушення справи про її неспроможність (банкрутство) розглядаються у порядку, встановленому законодавством про неспроможність (банкрутство);
- у разі недостатності майна юридичної особи, що ліквідується, для задоволення вимог кредиторів або за наявності ознак банкрутства юридичної особи ліквідаційна комісія зобов'язана звернутися до арбітражного суду із заявою про банкрутство юридичної особи, якщо така юридична особа може бути визнана неспроможною (банкрутом).
За викладених обставин, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт. Володарське, Володарського р-ну, Донецької області, одружений, з вищою освітою, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , підозрюється у колабораційній діяльності, тобто у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно - розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме:
- рапорт співробітника 2 управління ГУ з протидії системним загрозам управлінню державою ДЗНД СБУ України;
- матеріалами, отриманими співробітниками оперативного підрозділу під час виконання доручення слідчого (в порядку ст.ст. 40,41,93 КПК України);
- показами свідка, який в свої показах вказав на важливі обставини причетності ОСОБА_6 до вчинення зазначеного кримінального правопорушення;
- рапорт співробітника Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань, та додатків до нього;
- показами свідка, яка підтверджує факт зайняття ОСОБА_6 посади «начальника отдела Мангушской объедененной Республиканской налоговой инспекции Министерства доходов и сборов Донецкой Народной Республики» та перебування останнього на тимчасово окупованій території Донецької області;
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками, відповідно до якого свідок впізнала ОСОБА_6 ;
- протоколом огляду мережі Інтернет, відповідно до якого свідок впізнала ОСОБА_6 на фотознімках у публікації щодо заходу яке відбувалось біля Меморіалу воїнанам - визволителям та загиблим землякам в смт. Володарське та Пантеона слави, Братської могили воїнів Великої Вітчизняної війни в пгт. Мангуш, розміщених у мережі Інтернет;
- протоколами огляду мережі Інтернет.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повідомлення про підозру та повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_1 (НОМЕР_3) від ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано повідомлення про підозру та повістку про виклик особи - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 25.07.2022, 26.07.2022, 27.10.2023, за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні №62022000000000148, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваного тощо.
Крім того, 05.12.2023 ОСОБА_6 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру та з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_2 (НОМЕР_4) від ІНФОРМАЦІЯ_4, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 05.12.2023 опубліковано повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру та повістку про виклик особи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 12.12.2023, 13.12.2023, 14.12.2023, за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні №62022000000000577, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваного тощо.
Жодного разу у призначений час громадянин України ОСОБА_6 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
05.12.2023 з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України повідомлено ОСОБА_6 про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у відповідності та у спосіб, передбачений діючим кримінальним процесуальним законодавством України, а саме вручено захиснику ОСОБА_6 - адвокату ОСОБА_4 .
Факт перебування підозрюваного ОСОБА_6 на тимчасово окупованій території України підтверджується:
- матеріалами, отриманими співробітниками оперативного підрозділу під час виконання доручення слідчого (в порядку ст.ст. 40,41,93 КПК України);
- показами свідка;
- рапортом співробітника Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань, та додатків до нього;
- показами свідка.
Тимчасово окуповану територію Донецької області ОСОБА_6 не покидає, у зв'язку з чим викликати його до слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях для проведення необхідних процесуальних дій не має можливості.
Таким чином, місцезнаходження ОСОБА_6 на даний час невідоме у зв'язку з тим, що останній переховується від органів досудового розслідування.
Постановою слідчого від 22 серпня 2022 року на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 ухиляється від явки на виклики слідчого (не прибув на виклики без поважної причини більше як два рази), оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України.
Розшук підозрюваного ОСОБА_6 триває, державний кордон України останній не перетинав.
Свідки, яких необхідно допитати під час розгляду клопотання - відсутні.
На підставі викладеного просила суд надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в кримінальному провадженні №62022000000000577 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09 серпня 2022, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.
Слідчий у судовому засіданні підтримала клопотання та просила ухвалити рішення, яким надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, зазначених в клопотанні.
Захисник в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання, при цьому пояснив суду, що він не мав можливості поспілкуватися зі своїм підзахисним.
Вислухавши думку слідчого, захисника, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 297-2 КПК України факт перебування ОСОБА_6 на час вчинення кримінального правопорушення на тимчасово окупованій території повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а також встановлено, що ОСОБА_6 постійно перебуває на тимчасово окупованій території, а саме, на території м. Маріуполя Донецької області.
Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, у т.ч. передбачених ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Наведені докази в своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території, приймає участь в протиправних діях, а саме: ОСОБА_6 з 22 квітня 2022 року (точний час та місце під час досудового розслідування не встановлене) надав згоду та відповідно до «наказу» від 22 квітня 2022 року № 125 так званого «и.о. министра Министерства доходов и сборов ДНР» зайняв посаду так званого «начальника отдела Мангушской объединенной республиканской налоговой инспекции министерства доходов и сборов ДНР», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Про факт переховування підозрюваного ОСОБА_6 від слідства та суду свідчить те, що він на виклики для проведення слідчих та процесуальних дій, вручення підозри, на виклик слідчого судді для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу не з'явився, а тому в повній мірі можна стверджувати про переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Відомості про переховування підозрюваного ОСОБА_6 підтверджуються опублікованими повістками про виклик, наведеними у цьому клопотанні опублікованими в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Підозрюваний належним чином викликався для вручення повідомлення про підозру та проведення слідчих і процесуальних дій у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті офісу Генерального прокурора, проте не з'явився у призначений час та не повідомив про причини неприбуття, беручи до уваги той факт, що ОСОБА_6 проживає та перебуває на тимчасово окупованій території у м. Маріуполі Донецької області, що на цей час непідконтрольна владі України, оскільки тимчасово окупована РФ та незаконними збройними формуваннями, з урахуванням наведеного є підстави вважати, що підозрюваний переховується від органів досудового слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Відповідно до п. 7 ч. ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 15.04.2014 р. № 1207-VII, - тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Статтею 3 Закону встановлено перелік територій, які вважаються «тимчасово окупованою територією». Такою територією визначається:
1) сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях;
2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території інших тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;
3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом Президента України.
Аналіз вказаних положень Закону свідчить, що існує декілька підстав та способів віднесення певних територій держави до категорії тимчасово окупованих.
Так, виходячи з положень п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, будь-яка частина території України набуває статусу тимчасово окупованої території за наявності у неї певних ознак, визначених Законом, і при цьому у даному випадку Закон не вимагає проходження будь-яких додаткових процедур або прийняття додаткових нормативно-правових актів для встановлення факту окупації.
У цьому випадку, достатньо довести, що окремо визначена територія відповідає одному з критеріїв встановлених п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, а саме:
1.частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль;
2.частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Територія Маріупольського району Донецької області з 05.03.2022 віднесена до тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року №309, зареєстрованим в МЮУ 23.12.2022 за №1668/39004.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ч. 1 ст. 2 КПК України).
Спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 24-1 (ч. 1 ст. 297-1 КПК України).
Наведені обставини унеможливлюють завершення досудового розслідування без проведення спеціального досудового розслідування, оскільки підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території та переховується там від органів досудового розслідування.
Враховуючи наведене, з метою досягнення завдання кримінального провадження, дотримання належної правової процедури, необхідним вбачається отримати дозвіл слідчого судді на проведення спеціального досудового розслідування.
Наведені положення КПК України щодо можливості проведення спеціального досудового розслідування повністю узгоджуються з діючою Європейською судовою практикою.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Статутом Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол, а саме п. 3, зазначено, що «Організації категорично забороняється здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру», у зв'язку з чим співпраця каналами Інтерполу щодо вказаної особи є неможливою.
Офіційно оголосити підозрюваного ОСОБА_6 в міжнародний розшук не надається можливим через вказані правила Інтерполу.
Підозрюваний ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України; переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності (ухиляється від явки на виклик слідчого, зокрема, не прибув на виклик без поважної причини три рази, не прибув на судовий виклик); перебуває на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні стосовно підозрюваного ОСОБА_6 спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
На підставі вимог ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, керуючись ст.ст. 2, 3, 7, 139, 2971-2975, 309, 372, 376, 532 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000577 від 09.08.2022 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст оголошений 18 грудня 2023 року о 18 год. 10 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_1