Ухвала від 22.12.2023 по справі 201/15733/23

Справа № 201/15733/23

Провадження 1-кс/201/5441/2023

УХВАЛА

Іменем України

22 грудня 2023 року м. Дніпро

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого - криміналіста слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 22023050000004748 від 20.12.2023, за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням з прокурором звернулась до суду з клопотанням про арешт майна підозрюваного.

В обґрунтування заявленого клопотання посилається на те, що слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22023050000004748 від 20.12.2023 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1 ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України, 01.12.2023 виділене прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , в окреме провадження, на підставі ст. 217 КПК України, з матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР № 22023050000002087 від 18.05.2023.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.09.2022 головою так званої «громадської палати ДНР» (стосовно якого досудове розслідування триває в рамках іншого кримінального провадження) з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, направлено звернення до так званого «голови ДНР» (стосовно якого досудове розслідування проводиться в іншому кримінальному провадженні) з ініціативою проведення на тимчасово окупованій території Донецької області так званого «референдуму» з питання приєднання до Російської Федерації на правах адміністративно-територіальної одиниці РФ.

На підставі вказаного звернення, 20.09.2022 так званою «народною радою ДНР» прийнято так званий «Закон «О референдуме Донецкой народной республики по вопросу о вхождении в составе Российской Федерации на правах субъекта РФ», який підписаний так званим «головою ДНР».

Далі, згідно прийнятих так званою «Центральною виборчою комісією ДНР», нормативних актів, організовано процес проведення зазначеного «референдуму», на усій тимчасово окупованій території Донецької області та на так званих «закордонних дільницях» та території РФ, який фактично розпочався о 08 годині 00 хвилин 23.09.2022 та закінчився 27.09.2022 о18 годині 00 хвилин.

Після проведення даного референдуму, 27.09.2022 голова «ЦВК ДНР» оголосив, що за приєднання території Донецької області до РФ проголосувало 99,23 %.

Як наслідок 30.09.2022 президент РФ ініціював зустріч із так званими «головами республік», а фактично тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, у тому числі із так званим «головою ДНР», у місті Москва РФ (більш точні місце та час органом досудового розслідування не встановлено), в ході якої публічно визнав результати так званих референдумів, у тому числі на тимчасово окупованій території Донецької області.

Під час вказаної зустрічі 30.09.2022, перебуваючи у м. Москва РФ (більш точні час та місце органом досудового розслідування не встановлено), так званий «голова ДНР» та президент РФ підписали так званий «договор между Российской Федерацией и Донецкой народной республикой о принятии в Российскую Федерацию Донецкой народной республики и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов». Таким чином на підставі Федерального закону №372-ФЗ, вказаний вище договір, 04.10.2022, було ратифіковано та підписано президентом РФ, чим введений в дію на тимчасово окупованій території Донецької області.

В подальшому, 04.10.2022, президентом РФ підписано Федеральний Конституційний закон №5-ФКЗ, яким визначено порядок формування органів державної влади так званої «Донецької народної республіки», а саме вибори в законодавчий (представницький) орган так званої «Донецької народної республіки», які проводяться в другу неділю вересня 2023 року.

До обрання у відповідності з законодавством Російської Федерації законодавчого (представницького) органу так званої «Донецькой народной республики» його повноваження здійснює так званий «Народный Совет Донецкой народной республики - Парламент Донецкой народной республики», яке продовжує виконувати повноваження до формування так званого «Правительства Донецкой народной республики» тимчасово виконуючим обов'язки так званого «Главы Донецкой Народной республики» у відповідності з законодавством РФ.

Крім того, так званий «Народный совет Донецкой народной республики - «Парламент Донецкой народной республики» приймає «Конституцію Донецької народної республіки», яка не може суперечити Конституції РФ.

Таким чином, «постановлением Народного совета» 30.12.2022 прийнята «Конституция Донецкой народной республики».

В подальшому, з метою проведення так званих «виборів» на тимчасово окупованій території Донецької області, так званим законодавчим (представницьким) органом 18.01.2023 прийнято закон № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», що регламентує порядок формування, організацію діяльності та повноваження виборчкомів на підставі указу підписаного «Врио Главы» так званої «ДНР» ОСОБА_6 , який призначений президентом РФ, як «временно исполняющий обязанности Главы Донецкой Народной республики на основе предложений указанных в статье 3 настоящего Закона»

Відповідно до вказаного закону та інших раніше зазначених законодавчо правових актів, на території так званої «Донецької Народної республіки» почались формуватися, виборча комісія, територіальні, дільничні комісії.

Згідно до ст. 9 закону № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», встановлено, що виборча комісія республіки, є державним органом так званої «Донецької народної республіки», організуючим підготовку та проведення виборів, референдумів на території «Донецької народної республіки» у відповідності з компетенцією, встановленою законом. Виборча комісія республіки діє на постійній основі і є юридичною особою. Строк повноважень виборчої комісії складає 5 років. Виборча комісія складається з 12 членів з правом вирішального голосу. Шість членів виборчої комісії республіки з правом вирішального голосу призначаються так званим «Народным советом Донецкой народной республики» шість членів комісії з правом вирішального голосу - «Главой Донецькой Народной республіки».

Так, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи вищенаведені обставини, діючи умисно, будучи добровільно висунутою від політичної партії «Комуністічна партія Російської Федерації», 28.02.2023 призначена постановою № ІІ-802П-НС так званого «Народного совета ДНР» членом виборчої комісії ДНР з правом вирішального голосу, та з того часу реалізуючи свій протиправний умисел та попередню злочинну домовленість з іншими членами виборчої комісії, розуміючи протиправність своїх дій, перебуваючи за місцем розташування так званої «Центральної виборчої комісії ДНР» за адресою: м. Донецьк, Ворошилівський район, бульвар Пушкіна, буд. №34, почав виконувати повноваження, відповідно до статті 11 закону № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», згідно до яких виборча комісія:

- здійснює контроль за дотриманням виборчих прав та права на участь у референдумі громадян Російської Федерації;

- здійснює закупівлю технологічного обладнання (кабіни для голосування, ящики для голосування) для дільничних комісій, у тому числі за дорученням Центральної виборчої комісії Російської Федерації при проведенні виборів до федеральних органів державної влади, референдуму Російської Федерації; здійснює контроль за дотриманням нормативів технологічного обладнання для дільничних комісій;

- забезпечує реалізацію заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів, референдумів, розвитком виборчої системи, впровадженням, експлуатацією та розвитком засобів автоматизації, правовим навчанням виборців, професійною підготовкою членів комісій та інших організаторів виборів, референдумів, виданням необхідної друкованої продукції;

- здійснює заходи щодо організації єдиного порядку розподілу ефірного часу та друкованої площі між зареєстрованими кандидатами, виборчими об'єднаннями для проведення передвиборчої агітації, між ініціативною групою з проведення референдуму та іншими групами учасників референдуму для проведення агітації з питань референдуму, встановлення підсумків голосування, визначення результатів виборів, референдумів , а також порядку опублікування підсумків голосування та результатів виборів, референдумів;

- здійснює заходи щодо організації фінансування підготовки та проведення виборів до органів державної влади Донецької Народної Республіки, референдуму Донецької Народної Республіки, розподіляє виділені з федерального бюджету, бюджету Донецької Народної Республіки кошти на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів, референдуму, контролює цільове використання зазначених коштів;

- затверджує перелік територіальних комісій;

- встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць біля Донецької Народної Республіки;

- затверджує перелік територіальних комісій; встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць біля Донецької Народної Республіки; надає правову, методичну, організаційно-технічну допомогу нижчим комісіям; заслуховує повідомлення органів виконавчої влади Донецької Народної Республіки та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів до Народної Ради Донецької Народної Республіки, муніципальних виборів, референдуму Донецької Народної Республіки, місцевого референдуму;

- за дорученням Центральної виборчої комісії Російської Федерації встановлює нормативи, відповідно до яких виготовляються списки виборців, учасників референдуму та інші виборчі документи, і навіть документи, пов'язані з підготовкою та проведенням референдуму;

- розглядає скарги (заяви) на рішення та дії (бездіяльність) нижчестоящих комісій та приймає за зазначеними скаргами (заявами) мотивовані рішення;

- звертається в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією Російської Федерації, до федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у сфері засобів масової інформації, масових комунікацій, інформаційних технологій та зв'язку, з поданням про припинення поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах, у тому числі у мережі «Інтернет», агітаційних матеріалів, виготовлених та (або) розповсюджуваних з порушенням вимог законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, інформації, що розповсюджується з порушенням законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, при проведенні виборів до органів державної влади, референдуму Донецької Народної Республіки;

- звертається в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією Російської Федерації, до федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у сфері засобів масової інформації, масових комунікацій, інформаційних технологій та зв'язку, з поданням про припинення поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах, у тому числі у мережі «Інтернет», агітаційних матеріалів, виготовлених та (або) поширюваних з порушенням вимог законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, інформації, що розповсюджується з порушенням законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, при проведенні виборів до органів місцевого самоврядування, місцевих референдумів на підставі матеріалів, спрямованих на організацію місцевих вибори; місцевий референдум комісією;

- бере участь в організації державної системи реєстрації (обліку) виборців, учасників референдуму та у здійсненні цієї реєстрації (обліку), у формуванні та веденні регістру виборців, учасників референдуму;

- бере участь у здійсненні перевірки зведених фінансових звітів та відомостей про надходження та витрачання коштів політичних партій, контролю за джерелами та розмірами майна, одержуваного політичними партіями у вигляді вступних та членських внесків, пожертв громадян та юридичних осіб, інформування громадян про результати цих перевірок

- подає на запит виборчої комісії, яка організує підготовку та проведення виборів до органів місцевого самоврядування, місцевого референдуму, відомості про чисельність на відповідній території виборців, учасників референдуму, які є інвалідами, із зазначенням груп інвалідності;

- здійснює контроль за забезпеченням гарантій рівності політичних партій, представлених у Народній Раді Донецької Народної Республіки, під час висвітлення їхньої діяльності регіональними телеканалом та радіоканалом;

- здійснює інші повноваження відповідно до закону.

Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в окупаційній адміністрації держави-агресора, створеної на тимчасово окупованій території, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Так, усвідомлюючи вищевикладені обставини, 02.03.2023, ОСОБА_5 , будучи «членом виборчої комісії днр», з правом вирішального голосу, реалізуючи свій протиправний умисел та попередню злочинну домовленість з іншими членами виборчої комісії, досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні, розуміючи протиправність своїх дій, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці на території м. Шахтарськ Донецької області, взяв участь в першому засіданні «виборчої комісії ДНР», та виконуючи свої повноваження прийняв участь в обранні «голови виборчої комісії ДНР», «заступника голови виборчої комісії ДНР» та «секретаря виборчої комісії ДНР», шляхом проведення таємного голосування.

Як наслідок, за участю ОСОБА_5 та 11 інших членів так званої «Избирательной комиссии ДНР» (досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні), організовано процес проведення зазначених «виборів», запланованих з 30.08.2023 по 10.09.2023 на усій тимчасово окупованій території Донецької області, які фактично розпочалися о 07 годині 00 хвилин 31.08.2023, та закінчились 10.09.2023 о 15 годині 00 хвилин. За результатами «виборов в народный совет Донецкой народной республики» представники «ВК ДНР» оголосили, що за партію «Единая россия» проголосовало 78,03 % виборців, а в подальшому обрано голову так званої «Донецької народної республіки» та сформовано так званий «парламент ДНР», який складається з 90 депутатів.

Таким чином ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_5 має наступне нерухоме майно:

1) 1/1 будинку за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 5924200, який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Окрім того, відповідно до інформації, отриманої з РСЦ в Донецькій області, автомобіль марки TOYOTA RAV4, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи, що санкція ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України, за якою підозрюється ОСОБА_5 , передбачає конфіскацію майна, а згідно з п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваної на нього необхідно накласти арешт.

На підставі викладеного просить суд накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:

- 1/1 будинку за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 5924200, який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- автомобіль марки TOYOTA RAV4, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.

Слідчий у заяві вимоги клопотання підтримала, просила його задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

З метою забезпечення арешту майна, клопотання розглядається без повідомлення підозрюваного.

Як свідчать матеріали клопотання, слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22023050000004748 від 20.12.2023 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1 ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України, 01.12.2023 виділене прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , в окреме провадження, на підставі ст. 217 КПК України, з матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР № 22023050000002087 від 18.05.2023.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.09.2022 головою так званої «громадської палати ДНР» (стосовно якого досудове розслідування триває в рамках іншого кримінального провадження) з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, направлено звернення до так званого «голови ДНР» (стосовно якого досудове розслідування проводиться в іншому кримінальному провадженні) з ініціативою проведення на тимчасово окупованій території Донецької області так званого «референдуму» з питання приєднання до Російської Федерації на правах адміністративно-територіальної одиниці РФ.

На підставі вказаного звернення, 20.09.2022 так званою «народною радою ДНР» прийнято так званий «Закон «О референдуме Донецкой народной республики по вопросу о вхождении в составе Российской Федерации на правах субъекта РФ», який підписаний так званим «головою ДНР».

Далі, згідно прийнятих так званою «Центральною виборчою комісією ДНР», нормативних актів, організовано процес проведення зазначеного «референдуму», на усій тимчасово окупованій території Донецької області та на так званих «закордонних дільницях» та території РФ, який фактично розпочався о 08 годині 00 хвилин 23.09.2022 та закінчився 27.09.2022 о18 годині 00 хвилин.

Після проведення даного референдуму, 27.09.2022 голова «ЦВК ДНР» оголосив, що за приєднання території Донецької області до РФ проголосувало 99,23 %.

Як наслідок 30.09.2022 президент РФ ініціював зустріч із так званими «головами республік», а фактично тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, у тому числі із так званим «головою ДНР», у місті Москва РФ (більш точні місце та час органом досудового розслідування не встановлено), в ході якої публічно визнав результати так званих референдумів, у тому числі на тимчасово окупованій території Донецької області.

Під час вказаної зустрічі 30.09.2022, перебуваючи у м. Москва РФ (більш точні час та місце органом досудового розслідування не встановлено), так званий «голова ДНР» та президент РФ підписали так званий «договор между Российской Федерацией и Донецкой народной республикой о принятии в Российскую Федерацию Донецкой народной республики и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов». Таким чином на підставі Федерального закону №372-ФЗ, вказаний вище договір, 04.10.2022, було ратифіковано та підписано президентом РФ, чим введений в дію на тимчасово окупованій території Донецької області.

В подальшому, 04.10.2022, президентом РФ підписано Федеральний Конституційний закон №5-ФКЗ, яким визначено порядок формування органів державної влади так званої «Донецької народної республіки», а саме вибори в законодавчий (представницький) орган так званої «Донецької народної республіки», які проводяться в другу неділю вересня 2023 року.

До обрання у відповідності з законодавством Російської Федерації законодавчого (представницького) органу так званої «Донецькой народной республики» його повноваження здійснює так званий «Народный Совет Донецкой народной республики - Парламент Донецкой народной республики», яке продовжує виконувати повноваження до формування так званого «Правительства Донецкой народной республики» тимчасово виконуючим обов'язки так званого «Главы Донецкой Народной республики» у відповідності з законодавством РФ.

Крім того, так званий «Народный совет Донецкой народной республики - «Парламент Донецкой народной республики» приймає «Конституцію Донецької народної республіки», яка не може суперечити Конституції РФ.

Таким чином, «постановлением Народного совета» 30.12.2022 прийнята «Конституция Донецкой народной республики».

В подальшому, з метою проведення так званих «виборів» на тимчасово окупованій території Донецької області, так званим законодавчим (представницьким) органом 18.01.2023 прийнято закон № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», що регламентує порядок формування, організацію діяльності та повноваження виборчкомів на підставі указу підписаного «Врио Главы» так званої «ДНР» ОСОБА_6 , який призначений президентом РФ, як «временно исполняющий обязанности Главы Донецкой Народной республики на основе предложений указанных в статье 3 настоящего Закона»

Відповідно до вказаного закону та інших раніше зазначених законодавчо правових актів, на території так званої «Донецької Народної республіки» почались формуватися, виборча комісія, територіальні, дільничні комісії.

Згідно до ст. 9 закону № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», встановлено, що виборча комісія республіки, є державним органом так званої «Донецької народної республіки», організуючим підготовку та проведення виборів, референдумів на території «Донецької народної республіки» у відповідності з компетенцією, встановленою законом. Виборча комісія республіки діє на постійній основі і є юридичною особою. Строк повноважень виборчої комісії складає 5 років. Виборча комісія складається з 12 членів з правом вирішального голосу. Шість членів виборчої комісії республіки з правом вирішального голосу призначаються так званим «Народным советом Донецкой народной республики» шість членів комісії з правом вирішального голосу - «Главой Донецькой Народной республіки».

Так, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи вищенаведені обставини, діючи умисно, будучи добровільно висунутою від політичної партії «Комуністічна партія Російської Федерації», 28.02.2023 призначена постановою № ІІ-802П-НС так званого «Народного совета ДНР» членом виборчої комісії ДНР з правом вирішального голосу, та з того часу реалізуючи свій протиправний умисел та попередню злочинну домовленість з іншими членами виборчої комісії, розуміючи протиправність своїх дій, перебуваючи за місцем розташування так званої «Центральної виборчої комісії ДНР» за адресою: м. Донецьк, Ворошилівський район, бульвар Пушкіна, буд. №34, почав виконувати повноваження, відповідно до статті 11 закону № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій народній республіці», згідно до яких виборча комісія:

- здійснює контроль за дотриманням виборчих прав та права на участь у референдумі громадян Російської Федерації;

- здійснює закупівлю технологічного обладнання (кабіни для голосування, ящики для голосування) для дільничних комісій, у тому числі за дорученням Центральної виборчої комісії Російської Федерації при проведенні виборів до федеральних органів державної влади, референдуму Російської Федерації; здійснює контроль за дотриманням нормативів технологічного обладнання для дільничних комісій;

- забезпечує реалізацію заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів, референдумів, розвитком виборчої системи, впровадженням, експлуатацією та розвитком засобів автоматизації, правовим навчанням виборців, професійною підготовкою членів комісій та інших організаторів виборів, референдумів, виданням необхідної друкованої продукції;

- здійснює заходи щодо організації єдиного порядку розподілу ефірного часу та друкованої площі між зареєстрованими кандидатами, виборчими об'єднаннями для проведення передвиборчої агітації, між ініціативною групою з проведення референдуму та іншими групами учасників референдуму для проведення агітації з питань референдуму, встановлення підсумків голосування, визначення результатів виборів, референдумів , а також порядку опублікування підсумків голосування та результатів виборів, референдумів;

- здійснює заходи щодо організації фінансування підготовки та проведення виборів до органів державної влади Донецької Народної Республіки, референдуму Донецької Народної Республіки, розподіляє виділені з федерального бюджету, бюджету Донецької Народної Республіки кошти на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів, референдуму, контролює цільове використання зазначених коштів;

- затверджує перелік територіальних комісій;

- встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць біля Донецької Народної Республіки;

- затверджує перелік територіальних комісій; встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць біля Донецької Народної Республіки; надає правову, методичну, організаційно-технічну допомогу нижчим комісіям; заслуховує повідомлення органів виконавчої влади Донецької Народної Республіки та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів до Народної Ради Донецької Народної Республіки, муніципальних виборів, референдуму Донецької Народної Республіки, місцевого референдуму;

- за дорученням Центральної виборчої комісії Російської Федерації встановлює нормативи, відповідно до яких виготовляються списки виборців, учасників референдуму та інші виборчі документи, і навіть документи, пов'язані з підготовкою та проведенням референдуму;

- розглядає скарги (заяви) на рішення та дії (бездіяльність) нижчестоящих комісій та приймає за зазначеними скаргами (заявами) мотивовані рішення;

- звертається в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією Російської Федерації, до федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у сфері засобів масової інформації, масових комунікацій, інформаційних технологій та зв'язку, з поданням про припинення поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах, у тому числі у мережі «Інтернет», агітаційних матеріалів, виготовлених та (або) розповсюджуваних з порушенням вимог законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, інформації, що розповсюджується з порушенням законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, при проведенні виборів до органів державної влади, референдуму Донецької Народної Республіки;

- звертається в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією Російської Федерації, до федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у сфері засобів масової інформації, масових комунікацій, інформаційних технологій та зв'язку, з поданням про припинення поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах, у тому числі у мережі «Інтернет», агітаційних матеріалів, виготовлених та (або) поширюваних з порушенням вимог законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, інформації, що розповсюджується з порушенням законодавства Російської Федерації про вибори та референдуми, при проведенні виборів до органів місцевого самоврядування, місцевих референдумів на підставі матеріалів, спрямованих на організацію місцевих вибори; місцевий референдум комісією;

- бере участь в організації державної системи реєстрації (обліку) виборців, учасників референдуму та у здійсненні цієї реєстрації (обліку), у формуванні та веденні регістру виборців, учасників референдуму;

- бере участь у здійсненні перевірки зведених фінансових звітів та відомостей про надходження та витрачання коштів політичних партій, контролю за джерелами та розмірами майна, одержуваного політичними партіями у вигляді вступних та членських внесків, пожертв громадян та юридичних осіб, інформування громадян про результати цих перевірок

- подає на запит виборчої комісії, яка організує підготовку та проведення виборів до органів місцевого самоврядування, місцевого референдуму, відомості про чисельність на відповідній території виборців, учасників референдуму, які є інвалідами, із зазначенням груп інвалідності;

- здійснює контроль за забезпеченням гарантій рівності політичних партій, представлених у Народній Раді Донецької Народної Республіки, під час висвітлення їхньої діяльності регіональними телеканалом та радіоканалом;

- здійснює інші повноваження відповідно до закону.

Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в окупаційній адміністрації держави-агресора, створеної на тимчасово окупованій території, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Так, усвідомлюючи вищевикладені обставини, 02.03.2023, ОСОБА_5 , будучи «членом виборчої комісії днр», з правом вирішального голосу, реалізуючи свій протиправний умисел та попередню злочинну домовленість з іншими членами виборчої комісії, досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні, розуміючи протиправність своїх дій, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці на території м. Шахтарськ Донецької області, взяв участь в першому засіданні «виборчої комісії ДНР», та виконуючи свої повноваження прийняв участь в обранні «голови виборчої комісії ДНР», «заступника голови виборчої комісії ДНР» та «секретаря виборчої комісії ДНР», шляхом проведення таємного голосування.

Як наслідок, за участю ОСОБА_5 та 11 інших членів так званої «Избирательной комиссии ДНР» (досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні), організовано процес проведення зазначених «виборів», запланованих з 30.08.2023 по 10.09.2023 на усій тимчасово окупованій території Донецької області, які фактично розпочалися о 07 годині 00 хвилин 31.08.2023, та закінчились 10.09.2023 о 15 годині 00 хвилин. За результатами «виборов в народный совет Донецкой народной республики» представники «ВК ДНР» оголосили, що за партію «Единая россия» проголосовало 78,03 % виборців, а в подальшому обрано голову так званої «Донецької народної республіки» та сформовано так званий «парламент ДНР», який складається з 90 депутатів.

Таким чином ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_5 має наступне нерухоме майно:

1) 1/1 будинку за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 5924200, який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Окрім того, відповідно до інформації, отриманої з РСЦ в Донецькій області, автомобіль марки TOYOTA RAV4, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання (п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України).

У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна (ч. 5 ст. 170 КПК України).

Вказана норма передбачає можливість накладення арешту на майно підозрюваного щодо якого здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.

Частина 5 ст. 111-1 КК України, за якою, зокрема, підозрюється ОСОБА_5 передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Окрім того, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Пунктами 4, 6 ч. 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу). У положеннях пункту 4 цієї ж статті йдеться про те, що у разі задоволення клопотання слідчий суд, застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна, суд зобов'язаний застосовувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

З урахуванням викладеного, підлягає задоволенню клопотання про накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання (п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України) із забороною користування, розпорядження та відчуження майна.

Керуючись ст. ст. 170, 172, 173 КПК України, суддя слідчий,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:

- 1/1 будинку за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 5924200, який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- автомобіль марки TOYOTA RAV4, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Заборонити розпоряджатися, користуватися та відчужувати вказане майно на час досудового розслідування та судового розгляду у даному кримінальному провадженні.

Вказана ухвала є підставою для внесення уповноваженим органом реєстрації прав на нерухоме майно відповідних відомостей про арешт майна до Державного реєстру речових прав на нерухоме майна та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та уповноважений орган реєстрації прав на рухоме майно внести відповідні відомості про арешт майна до Єдиного державного реєстру МВС.

Ухвала підлягає негайному виконанню на всій території України. Відповідно до ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Слідчий суддя ОСОБА_1