ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/2915/14-к
Провадження №1-в/477/30/23
ПОСТАНОВА
про встановленні адміністративного нагляду
18 грудня 2023 року м.Миколаїв
Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі: головуючого у справі - судді ОСОБА_1 , з секретарем - ОСОБА_2 ,
за участю:
представника ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській області - ОСОБА_3 ;
особи, що якої вирішується питання щодо встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 ,
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Жовтневого районного суду Миколаївської області подання начальника ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки: АДРЕСА_1 , раніше засудженої: 17 вересня 2012 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за частиною 1 статті 185 КК України до одного року позбавлення волі; 22 квітня 2013 року Ленінським районним судом міста Миколаєва за частиною 1 статті 166 КК України до двох років позбавлення волі; 29 січня 2015 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за частиною 1 статті 115 КК України до восьми років позбавлення волі,
ВСТАНОВИВ:
Начальник відділу поліції №4 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , в якому просить встановити тій адміністративний нагляд терміном на один рік з встановленням відповідних обмежень.
В обґрунтування подання вказав на те, що ОСОБА_4 раніше засуджувалась до позбавлення волі за умисні тяжкі злочини. після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стала, за місцем проживання характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, ніде не працює, систематично допускає порушення громадського порядку.
Неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності, а саме: 06 серпня 2022 року за частини 1 статті 178 КУпАП, накладено стягнення у вигляді попередження; 16 травня 2023 року за частиною 2 статті 178 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу у сумі 51,00 грн..
До того ж, 06 серпня 2022 року, 16 травня 2023 року та 17 травня 2023 року засудженій було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та щодо припинення нею ведення антигромадського способу життя. Але вона висновків жодних не зробила, в зв'язку з чим 17 травня 2023 року була притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 175 КУпАП. Не зважаючи на систематичні попередження правоохоронних органів про припинення антигромадського способу життя, продовжує негативну поведінку, що зумовлює необхідність встановлення адміністративного нагляду та таких обмежень як: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, тобто з 22:00год. до 06:00 год., для посилення контролю за поведінкою гр. ОСОБА_4 в нічний час та недопущення вчинення нею правопорушень; заборона відвідувати бари, кафе, магазини та інші громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив з метою недопущення вчинення гр. ОСОБА_4 правопорушень в громадських місцях в п'яному вигляді; заборона виїзду за межі району (міста) в особистих справах без дозволу органу Національної поліції з метою унеможливлення підтримання стосунків ОСОБА_4 з раніше судимими та неблагополучними особами; реєстрація в ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області кожного 15 числа місяця.
Представник ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській області в судовому засіданні підтримав подання начальника, просив його задовольнити, з підстав викладених у ньому. Вказав, що після звільнення з місць позбавлення волі раніше засуджена ОСОБА_4 на шлях виправлення не стала, продовжує вести паразитичний спосіб життя, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок. На попередження, щодо наслідків ведення такого способу життя не реагує.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання, підтвердила обставини, викладені у ньому, роз'ясненні наслідками їй зрозумілі
Вислухавши думку представника ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській області, засудженої, дослідивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі по тексту - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, яких було засуджено до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З огляду на зміст ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Порядок організації здійснення адміністративного нагляду за окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі врегульовано Інструкцією про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 4 листопада 2003 року №1303/203, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 січня 2004 року за №46/8645 (далі Інструкція).
Згідно з п. 6.1. Інструкції начальник міськ-, райвідділу внутрішніх справ під час здійснення адміністративного нагляду з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки направляє до суду подання, в тому числі, щодо продовження терміну адміністративного нагляду відповідно до частини другої статті 6 Закону.
Пунктами 4.3., 4.4. Інструкції передбачено, що у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд (додаток 10).
У разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
Вироком Жовтневого районного суду Миколаївської області від 29 січня 2015 року ОСОБА_4 була засуджена за частиною 1 статті 115 КК України, до 8 років позбавлення волі (а.с. 6-8).
Відповідно до довідки про звільнення серії ПОЛ, №02160, державної установи «Надержинщинської виправної колонії (№65)» ОСОБА_4 08 квітня 2022 року відбула покарання повністю (а.с. 15).
Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, за яке було засуджено ОСОБА_4 (ч. 1 ст. 115 КК України) - належить до категорії особливо тяжкого злочину.
Пунктами 9 частини 1 статті 89 КК України передбачені строки погашення судимості:
9) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Тобто, судимість ОСОБА_4 за вироком Жовтневого районного суду Миколаївської області від 29 січня 2015 року є непогашеною.
З огляду на матеріали подання посадовими особами органів поліції в Миколаївській області 06 серпня 2022 року, 16 травня 2023 року та 17 травня 2023 року ОСОБА_4 була притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 178, частиною 2 статті 178, частиною 1 статті 175-1 КУпАП та на неї були накладені адміністративні стягнення, спочатку у вигляді попередження, а в подальшому у вигляді штрафів (а.с. 9, 11, 13).
ОСОБА_4 неодноразово попереджалася про те, що у разі продовження порушення громадського порядку та прав інших громадян, відносно неї може бути встановлено адміністративний нагляд із застосуванням обмежень, визначених Законом (а.с.10, 12, 14).
Відповідно до характеристики виданої виконавчим комітетом Мішково-Погорілівської сільської ради Миколаївської області від 19 травня 2023 року № б/н щодо ОСОБА_4 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 скарг і заяв до селищної ради не надходило (а.с. 17).
З огляду на довідку -характеристику ДОП СП відділення поліції №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області від 19 травня 2023 року №3725/54-2023 за час проживання на території Мішково-Погорілівської об'єднаної територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_4 зарекомендувала себе з негативної сторони, як особа, яка веде паразитуючий та антигромадський спосіб життя, схильна до вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень (а.с. 18).
Оскільки ОСОБА_4 була засуджена до позбавлення волі за умисний злочин, та звільнившись із місць позбавлення волі, незважаючи на неодноразові попередження органів внутрішніх справ, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, ніде не працює, що свідчить про обґрунтованість подання, то слід дійти висновку щодо необхідності встановлення відносно неї адміністративного нагляду з метою її виправлення та перевиховання строком на один рік.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 3-5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнились з місць позбавлення волі»,
ПОСТАНОВИВ:
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаєва, мешканки АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, тобто з 22:00 год. до 06:00 год., з метою посилення контролю за поведінкою гр. ОСОБА_4 , в нічний час та недопущення вчинення нею правопорушень;
заборона відвідувати бари, кафе, магазини та інші громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив з метою не допущення вчинення громадянкою ОСОБА_4 правопорушень в громадських місцях в п'яному вигляді;
заборона виїзду за межі району (міста) в особистих справах, без дозволу органу Національної поліції з метою унеможливлення підтримання стосунків гр. ОСОБА_4 з раніше судимими та неблагополучними особами;
реєстрація в ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області кожного 15 числа місяця.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Жовтневий районний суд протягом 7 днів з дня проголошення постанови.
Суддя ОСОБА_1