Справа № 686/33359/23
Провадження № 3/686/10350/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2023 року м.Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Автобан», РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 163-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 ставиться в вину те, що він, будучи керівником ТОВ «Автобан», вчинив порушення ведення податкового обліку, а саме, в порушення:
- абз. «б» п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 року за №159/28289 зі змінами і доповненнями ТОВ «Автобан», не має права на тримання бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку (рядок 20.2.1 декларації) задекларованого у декларації з ПДВ за липень 2023 року в сумі 9173 грн;
- абз. «в» п.200.4 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 року за №159/28289 зі змінами і доповненнями ТОВ «Автобан» занижено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 декларації) за липень 2023 року у розмірі 9173 грн;
- вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 року за №159/28289 зі змінами і ТОВ «Автобан» невірно заповнено додаток « « Розрахунок суми бюджетного відшкодування» за липень 2023 року;
Вивчивши матеріали справи приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Положенням ч.2 ст.38 КУпАП визначено, що у разі якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині третій - шостій вказаної статті.
Викладені у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення обставини (порушення) мали місце у липні 2023 року, тобто 3 - місячний строк накладення адміністративного стягнення збіг в жовтні 2023 року.
При цьому суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену в постанові колегії суддів Касаційного господарського суду від 16 квітня 2019 року у справі № 927/623/18, відповідно до якої така обставина як закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст.38 КУпАП, не є реабілітуючою, тобто не є обставиною, яка спростовує факт наявності вини особи у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення та не звільняє від іншого виду правової відповідальності.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате,а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
- закінчення на момент розгляду справи строків накладення адміністративних стягнень.
Враховуючи вищенаведені положення ч.2 ст. 38, п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, на ОСОБА_1 не може бути накладено будь-яке адміністративне стягнення, саме тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.38, 247 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження у справі закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ :