Ухвала від 25.12.2023 по справі 182/7063/23

Справа № 182/7063/23

Провадження № 1-кс/0182/1417/2023

УХВАЛА

Іменем України

25.12.2023 року м. Нікополь

Слідчий-суддя Нікопольського міськрайонного суду, Дніпропетровської області, ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши клопотання дізнавача СД Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю -

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , звернулась до суду з клопотанням, погодженим прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу та можливість вилучити інформацію, в друкованому вигляді та на оптичному носії, яка містить банківську таємницю, а саме: - інформація про власника банківської картки № НОМЕР_1 , із зазначенням номеру картки, а також всіх даних, які про себе повідомила особа при реєстрації; - електронні гаманці, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки; - ІР-адреси із зазначенням точної дати і часу, з якого здійснювалась реєстрація електронних гаманців, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки; - ІР-адреси із зазначенням точної дати і часу, з яких здійснювались доступи до електронних гаманців, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки за період часу з 31.10.2023 року по теперішній час; - системи віддаленого доступу (Інтернет-банкінг, Мобільний банкінг і т.п.), підключених до зазначених рахунків; - ІР-адреси, з яких за допомогою систем віддаленого доступу здійснювалось адміністрування зазначених рахунків з 31.10.2023 року по теперішній час; - операції по банківській картці № НОМЕР_1 , (ІР-адреса, тип операції, номер операції, дата і час, валюта, сума, реквізити кореспондента, місцезнаходження банкоматів з яких здійснювалося зняття з банківського рахунку готівки та без картки, з фотознімками особи, що їх зняла та інше) за період часу з 31.10.2023 року по теперішній час, яка знаходиться в розпорядженні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

В клопотанні зазначено, що 07 листопада 2023 року розпочато кримінальне провадження №12023046340000376 за правовою кваліфікацією ч.1 ст.190 КК України.

Згідно обставин викладених у клопотанні, до ЧЧ Нікопольського РУП надійшла заява від ОСОБА_5 , за фактом того, що 06.11.2023 р. невідома особа на інтернет сайті «ОЛХ», під приводом продажу газової плити, шляхом обману заволоділа грошовими коштами, які ОСОБА_5 перерахував на номер банківської картки № НОМЕР_1 грошові кошти в сумі 1800 грн. в якості передплати за товар, однак товар заявник так і не отримав.

В ході досудового розслідування було допитано гр. ОСОБА_5 , який пояснив, що він на сайті «ОЛХ» знайшов оголошення про продаж газової плити, зв'язався з продавцем, який представився ОСОБА_6 ті під час спілкування у вайбері домовився про купівлю, після чого на прохання продавця надіслав на надані продавцем реквізити передплату за товар у сумі 1800 грн., після чого останній перестав відповідати на його повідомлення. На номери зазначені в оголошенні № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 . Враховуючи викладене, слідчий просить надати доступ до інформації, яка містить банківську таємницю, яка може бути містити інформацію, яка може містити відомості, щодо осіб причетних до вчиненого злочину.

Від дізнавача надійшла заява про розгляд клопотання за її відсутності.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 62 ЗУ «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що 07.11.2023 року розпочато кримінальне провадження №12023046340000376 за правовою кваліфікацією ч.1 ст. 190 КК України, за фактом того, що 06.11.2023 р. невідома особа на інтернет сайті «ОЛХ», під приводом продажу газової плити, шляхом обману заволоділа грошовими коштами, які ОСОБА_5 перерахував на номер банківської картки № НОМЕР_1 грошові кошти в сумі 1800 грн. в якості передплати за товар, однак товар заявник так і не отримав (а.п.4). Поясненнями ОСОБА_5 який вказав, що він на сайті «ОЛХ» знайшов оголошення про продаж газової плити, зв'язався з продавцем, який представився ОСОБА_6 ті під час спілкування у вайбері домовився про купівлю, після чого на прохання продавця надіслав на надані продавцем реквізити передплату за товар у сумі 1800 грн., після чого останній перестав відповідати на його повідомлення. На номери зазначені в оголошенні № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 (а.п.7-12,16). Вважаю, що дізнавачем та прокурором обґрунтовано необхідність надання тимчасового доступу до зазначеної інформації, яка містять дані, що мають значення по справі.

Керуючись ст.ст.107,131,132,159-166 КПК України, ст.62 ЗУ «Про банки та банківську діяльність»,-

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавача СД Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 - задовольнити.

Надати дізнавачу СД Нікопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 або на підставі його доручення оперуповноваженому ВКП Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_7 , оперуповноваженому ВКП Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ та можливість вилучити інформацію, в друкованому вигляді та на оптичному носії, яка містить банківську таємницю, а саме: - інформація про власника банківської картки № НОМЕР_1 , із зазначенням номеру картки, а також всіх даних, які про себе повідомила особа при реєстрації; - електронні гаманці, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки; - ІР-адреси із зазначенням точної дати і часу, з якого здійснювалась реєстрація електронних гаманців, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки; - ІР-адреси із зазначенням точної дати і часу, з яких здійснювались доступи до електронних гаманців, до яких прив'язанні зазначенні вище банківські картки за період часу з 31.10.2023 року по теперішній час; - системи віддаленого доступу (Інтернет-банкінг, Мобільний банкінг і т.п.), підключених до зазначених рахунків; - ІР-адреси, з яких за допомогою систем віддаленого доступу здійснювалось адміністрування зазначених рахунків з 31.10.2023 року по теперішній час; - операції по банківській картці № НОМЕР_1 , (ІР-адреса, тип операції, номер операції, дата і час, валюта, сума, реквізити кореспондента, місцезнаходження банкоматів з яких здійснювалося зняття з банківського рахунку готівки та без картки, з фотознімками особи, що їх зняла та інше) за період часу з 31.10.2023 року по теперішній час, яка знаходиться в розпорядженні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до зазначених документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
115919920
Наступний документ
115919922
Інформація про рішення:
№ рішення: 115919921
№ справи: 182/7063/23
Дата рішення: 25.12.2023
Дата публікації: 25.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.12.2023)
Дата надходження: 11.12.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОРИСОВА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
БОРИСОВА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА