Ухвала від 26.12.2023 по справі 335/12691/23

1Справа № 335/12691/23 2-а/335/252/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2023 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Кочеванової Марини Станіславівни, до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 , в особі представника-адвоката Кочеванової М.С., звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції, у якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАД №019764 від 12.12.2023, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 140 КУпАП, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Вивчивши матеріали позовної заяви та долучені до неї документи, суддя доходить до висновку, що адміністративна справа не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя та підлягає переданню іншому суду, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З аналізу вищезазначених норм КАС України убачається, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

Згідно копії паспорту позивача, а також відповіді №378106 від 22.12.2023 з Єдиного державного демографічного реєстру, позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що за територіальною юрисдикцією відноситься до Оріхівського районного суду Запорізької області, який наразі не здійснює свою діяльність, а відтак перебуває поза межами територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.

Відповідно до розпорядження голови Верховного Суду № 29/0/9-22 від 10.05.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ судів Запорізької області», територіальну підсудність судових справ Оріхівського районного суду Запорізької області змінено з визначенням територіальної підсудності справ за Шевченківським районним судом м. Запоріжжя.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Департамент патрульної поліції розташований за адресою: м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3, що за територіальною юрисдикцією відноситься до Солом'янського районного суду м. Києва, а відтак перебуває поза межами територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.

У позовній заяві позивачем вказано, що він фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , що за територіальною юрисдикцією відноситься до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, однак до позовної заяви позивачем не долучено доказів на підтвердження вказаної обставини.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи, що справа не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя, оскільки зареєстроване місце проживання позивача, а також місцезнаходження відповідача перебуває поза межами територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, її необхідно передати за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, за зареєстрованим місцем проживання позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.25, 26, 29 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Кочеванової Марини Станіславівни, до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - передати за підсудністю Шевченківському районному суду м. Запоріжжя.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її складання.

Суддя К.В. Гашук