ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2023 рокуСправа №160/14876/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровській області до Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Виконавчий комітет Покровської міської ради Дніпропетровській області (далі - Виконком ПМР Дніпропетровській області, позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» (далі - ГФ з ОГП «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ», відповідач), в якій позивач просить припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» шляхом примусового розпуску.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради Дніпропетровської області від 25.06.2014 №155 «Про реєстрацію громадського формування з охорони громадського порядку «Громадський захист» зареєстровано громадське формування з охорони громадського порядку «Громадський захист». Відповідно до Статуту громадського формування з охорони громадського порядку «Громадський захист»» основними завданнями громадського формування є: надання допомоги підрозділам Міністерства внутрішніх справ у виявленні та затриманні осіб, які порушили або намагаються порушити громадський порядок чи вчиняють інші протиправні дії; надання допомоги підрозділам Міністерства внутрішніх справ у виявленні умов та причин, які можуть призвести до злочинної діяльності, і вжиття заходів для їх усунення; участь у спостережені за місцями роботи та відпочинку; участь у заходах Міністерства внутрішніх справ з профілактики порушень або спроб порушення громадського порядку. Отже, виходячи зі статутних положень громадського формування з охорони громадського порядку «Громадський захист», зазначене формування повинно було б сприяти дотриманню правопорядку на території міста Покров. Для забезпечення виконання функцій громадського формування з охорони громадського порядку «Громадський захист» його члени наділені відповідними правами. Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України. ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області на адресу громадського об'єднання систематично направлялися листи про необхідність співпраці, але листи залишилися без реагування. Як вбачається з клопотання ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області від 03.04.2023 №46.2/1973 громадське формування з охорони громадського порядку «Громадський захист» не виконує покладені на нього законом та статутом обов'язки, члени формування у забезпеченні охорони громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним порушенням і злочинам на території м. Покров не приймають, та не співпрацюють з ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області. Відповідно до статті 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону. У разі порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства щодо його діяльності за заявою реєструючого органу його діяльність може бути заборонена за рішенням суду у встановленому законом порядку. Враховуючи, що громадське формування з охорони громадського порядку «Громадський захист» фактично не здійснює статутну діяльність, не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, в силу положень статті 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» громадське формування з охорони громадського порядку «Громадський захист», підлягає припиненню шляхом примусового розпуску.
Ухвалою суду від 31.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Цією ж ухвалою суду встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
На адресу відповідач, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань направлено копію ухвали суду від 31.07.2023 про відкриття провадження у справі, проте 18.08.2023 до суду повернувся конверт АТ «УКРПОШТА» з відміткою поштової установи «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідач до суду відзив не надав, про причини ненадання відзиву суд не повідомив.
На підставі частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Виходячи з положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд адміністративної справи здійснено у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований за кодом ЄДРПОУ 38711650 з 20.08.2014. Основним видом діяльності є: 84.24 Діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки.
12.01.2022 за №46.2./111, 02.02.2022 за №46.2/464, 18.04.2022 за №46.2/1224, 10.05.2022 за №46.2/1593, 12.09.2022 за №46.2/4089, 04.10.2022 за №46.2/4701 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Дмитрієва Д., в яких останній просив надати оновлену інформацію: відомості про керівний склад та затверджений список членів громадського формування (ПІБ., дата народження, місце проживання та місце народження, контактний номер телефону); щомісячні звіти про роботу громадського формування за 2021 рік; графік виходу членів громадського формування для проведення спільних патрулювань зі співробітниками ВП №2 Нікопольського РУП за 2021 рік.
12.01.2022 за №46.2/112 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Дмитрієва Д., в якому викладено прохання виділити представників громадського формування «Громадський захист» для проведення спільного, з працівниками ВП №2 Нікопольського РУП, патрулювання по охороні громадського правопорядку під час святкування Хрещення Господнєго (свята Водохреща).
21.01.2022 за №46.2/304, 08.04.2022 за №46.2/1212, 06.12.2022 за №46.2/5946 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_2 , із запрошенням на навчальне заняття з правової та спеціальної підготовки.
18.02.2022 за №46.2./771 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_2 із запрошенням на семінар-нараду з керівниками громадських формувань з охорони громадського порядку.
05.04.2022 за №46.2./1180 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Дмитрієва Д. в якому останній просив виділити представників громадського формування «Громадський захист» для проведення спільного, з працівниками ВП №2 Нікопольського РУП, патрулювання по охороні громадського правопорядку під час святкування релігійного заходу «Великодня».
12.04.2022 за №46.2/1207 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Дмитрієва Д., в якому викладено прохання виділити представників громадського формування «Громадський захист» для проведення спільного, з працівниками ВП №2 Нікопольського РУП, патрулювання по охороні громадського правопорядку під час святкування «Вербна неділя».
10.05.2022 на адресу міського голови м. Покров ОСОБА_3 від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов лист №46.2/1590 з проханням надати на адресу ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області оновлену інформацію щодо кількості громадських формувань з охорони громадського порядку зареєстрованих на території м. Покров, їх назви, місцезнаходження, відомості щодо керівного складу та членів громадського формування.
10.05.2022 за №46.2./1592, 10.05.2022 за №46.2./1593, 12.09.2022 за №46.2/4091 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Дмитрієва Д. з проханням надати: копію статуту ГФзОГП «Громадський захист»; інформацію про керівний склад та список членів громадського формування, з обов'язковим зазначенням контактних телефонів - Відомості про наявність у членів ГФзОГП «Громадський захист» пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, та інших спеціальних засобів.
04.10.2022 за №46.2/4700 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_2 із запрошенням для спільної зустрічі за участі представників місцевих ОВВ та ОМС, представників органів освіти виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників органів освіти, на яких буде розглянуто питання щодо забезпечення громадським формуванням охорони громадського порядку і публічної безпеки у місцях розташування освітніх закладів та прилеглих до них територій.
03.02.2023 за №46.2/653, 03.02.2023 за №46.2/654, 03.04.2023 за №46.2/1976 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_2 , в якому останній просив надати оновлену інформацію: відомості про керівний склад та затверджений список членів громадського формування (ПІБ., дата народження, місце проживання та місце народження, контактний номер телефону); щомісячні звіти про роботу громадського формування за 2022 рік та січень 2023; графік виходу членів громадського формування для проведення спільних патрулювань зі співробітниками ВП №2 Нікопольського РУП за 2023 рік.
03.02.2023 за №46.2/654 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано лист із запрошенням для спільної робочої участі.
02.03.2023 за №46.2/1205, 03.02.2023 за №46.2/655, 03.04.2023 за №46.2/1975 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи від т.в.о. начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції майора поліції Якимець С. з проханням надати інформацію про керівний склад та список членів громадського формування, з обов?язковим зазначенням контактних телефонів Відомості про наявність у членів ГФзОГП «Громадський захист» пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, та інших спеціальних засобів.
09.01.2023 за №46.2/111, 02.03.2023 за №6.2/1206 керівнику громадського формування «Громадський захист» ОСОБА_1 адресовано листи з проханням надати оновлену інформацію: відомості про керівний склад та затверджений список членів громадського формування (ПІБ., дата народження, місце проживання та місце народження, контактний номер телефону); щомісячні звіти про роботу громадського формування за 2022 рік; графік виходу членів громадського формування для проведення спільних патрулювань зі співробітниками ВП №2 Нікопольського РУП за 2023 рік.
03.04.2023 на адресу міського голови м. Покров ОСОБА_3 від начальника ВП №2 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов лист №46.2/1973, в якому зазначено, що ГФ з ОГП «Громадський захист» були надіслані запити ВП№2 Нікопольського РУП про надання відомостей керівного складу, затверджений список членів громадського формування, про надання щомісячного звіту про роботу даного ГФ з ОГП для проведення спільних патрулювань зі співробітниками ВП №2 Нікопольського РУТІ (вих. 46.2/111 від 12.01.2022 вих., 46.2/464 від 02.02.2022, вих. 46.2/1224 від 08.04.2022, вих. 46.2/1592 від 10.05.2022, вих. 46.2/1593 від 10.05.2022, вих. 46.2/1590 від 10.05.2022, вих. 46.2/4089 від 12.09.2022, вих. 46.2/4091 від 12.09.2022, вих. 46.2/4701 від 04.10.2022, вих. 46.2/4702 від 04.10.2022, вих. 46.2/5947 від 06.12.2022, вих. 46.2/111 від 09.01.2023), запрошення для участі в охороні публічного порядку та безпеки громадян під час проведення масових заходів (вих. 46.2/112 від 12.01.2022, вих. 46.2/1180 від 03.04.2022, вих. 46.2/1213 від 08.04.2022, вих. 46.2/1267 від 12.04.2022,), запрошення на обов?язкові семінари з правової та спеціальної підготовки членів ГФ з ОГП (вих. 46.2/304 від 21.01.2022, вих. 46.2/771 від 18.02.2022, вих. 46.2/1212 від 08.04.2022, вих. 46.2/3324 від 04.08.2022, вих. 46.2/4090 від 12.09.2022, вих. 46.2/4700 від 04.10.2022, вих. 46.2/5946 від 06.12.2022), однак, всі запити були проігноровані. Також було проігноровано запит (вих. 46.2/5371 від 09.11.2022) про надання копій посвідчень членів даного громадського формування для їх перевірки на відповідність до встановлених вимог закону. При розмові з одним з членів було встановлено, що жоден з членів не має посвідчення члена громадського формування з охорони громадського порядку «Громадський захист», що е грубим порушенням Закону. Також було проігноровано запит (вих. 46.2/649 від 03.02.2023). Відсутня будь-яка взаємодія з ВП №2 Нікопольського РУП, що грубо порушує положення Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Згідно зі статтею 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону» діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону.
Вважаючи, що відповідач не виконує покладені на нього обов'язки з охорони громадського порядку, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи вимоги по суті вимоги позовної заяви, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 18.06.2000 №1835-ІІІ (далі - Закон №1835-ІІІ ), громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому цим Законом порядку громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.
Крім того, громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути створені на засадах громадської самодіяльності як зведені загони громадських формувань, спеціалізовані загони (групи) сприяння Національній поліції та Державній прикордонній службі України, асоціації громадських формувань тощо.
Згідно з приписами статті 3 Закону №1835-ІІІ, громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами, Державною прикордонною службою України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, додержуючись принципів гуманізму, законності, гласності, добровільності, додержання прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, рівноправності членів цих формувань.
Координацію ж діяльності таких громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Одночасно, слід звернути увагу на те, що повсякденна (оперативна) діяльність таких формувань організовується, спрямовується і контролюється відповідними органами Національної поліції, підрозділами Державної прикордонної служби України.
Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону не мають права займатися підприємницькою або іншою діяльністю з метою одержання прибутку.
Також, використання громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону України для виконання завдань, не передбачених цим Законом, забороняється.
Відповідно до положень абзацом 1 статті 5 Закону №1835-ІІІ, громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону діє на основі положення (статуту) про нього.
При цьому, статтею 8 Закону №1835-ІІІ передбачено, що діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону. У разі порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства щодо його діяльності за заявою реєструючого органу його діяльність може бути заборонена за рішенням суду у встановленому законом порядку.
Так, як визначено положеннями пунктів 1, 2, 3 частини 1 статті 9 Закону №1835-ІІІ, основними завданнями громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону - є:
- у сфері охорони громадського порядку: надання допомоги органам Національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам; інформування органів Національної поліції про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань; сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
- у сфері охорони державного кордону: надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні та затриманні осіб, які порушили або намагаються порушити державний кордон чи провадять іншу протиправну діяльність на кордоні; сприяння військовослужбовцям Державної прикордонної служби України в охороні державного кордону, виключної (морської) економічної зони України, а також здійснення контролю за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, проведення разом з ними пропуску громадян до місць відпочинку і роботи; надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні умов та причин, які можуть призвести до злочинної діяльності на кордоні, і вжиття заходів до їх усунення; участь у спостереженні за місцями роботи і відпочинку поблизу кордону та за прикордонними інженерними спорудами; участь у заходах Державної прикордонної служби України з профілактики порушень або спроб порушення державного кордону і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, незаконного переміщення через державний кордон вантажів, предметів, матеріалів та іншого майна;
- у разі виникнення надзвичайних ситуацій: надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень; участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку у разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.
При цьому, стаття 11 Закону №1835-ІІІ передбачено, що громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України шляхом:
1) спільного з поліцейськими, прикордонниками патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних вокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, а також у місцях можливої появи порушників кордону в межах району, що контролюється Державною прикордонною службою України, прикордонної смуги; участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, погоджених у випадках, передбачених законом, з виконавчими органами місцевого самоврядування;
2) проведення разом з прикордонниками огляду на маршрутах можливого руху порушників державного кордону, місць їх укриття, транспортних засобів, суміжної з державним кордоном місцевості з метою встановлення причин та умов перебування невідомих осіб;
3) участі у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.
Також, у відповідності до статті 16 зазначеного Закону, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції спільно з органами Національної поліції та підрозділами Державної прикордонної служби України здійснюють координацію та контроль за діяльністю громадських формувань, заслуховують повідомлення і звіти керівників зазначених формувань.
Окрім того, як вже зазначалося вище, згідно із статтею 20 Закону №1835-ІІІ, контроль за діяльністю громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у порядку, встановленому законом. Органи, що проводять реєстрацію зазначених громадських формувань, здійснюють контроль за дотриманням ними вимог положення (статуту). Представники цих органів мають право спостерігати за проведенням громадськими формуваннями заходів, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Контроль за джерелами і розмірами надходжень коштів до цих громадських формувань здійснюється відповідно до закону. У разі порушення фінансової дисципліни з боку громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону воно несе відповідальність згідно з законом.
Разом з тим, статті 25 Закону України «Про громадські об'єднання» визначає, що припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється:
1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
При цьому, припинення діяльності громадського об'єднання відбувається в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Також статтею 25 зазначеного Закону передбачено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації;
2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
Як встановлено в ході розгляду справи, відповідно до розділу ІІ Статуту відповідача, основними завданнями у сфері охорони громадського порядку Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» є:
- надання допомоги підрозділам Міністерства внутрішніх справ у виявленні та затриманні осіб, та порушили або намагаються порушити громадський порядок чи вчиняють інші протиправні дії;
- ??надання допомоги підрозділам Міністерства внутрішніх справ у виявленні умов та причин, які можуть призвести до злочинної діяльності, і вжиття заходів для їх усунення; ??
- участь у спостереженні за місцями роботи і відпочинку; ??
- участь у заходах Міністерства внутрішніх справ з профілактики порушень або спроб порушення громадського порядку.
- участь в державній політиці, формуванні органів влади, міського та регіонального самоврядування, а також представництво у їх складі.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, Громадським формуванням з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» патрулювання на території м. Покров не здійснювалося і не здійснюється, також відповідач не приймає участі у масових заходах міста, у заходах по охороні природи і пам'яток історії та культури, а також у забезпеченні безпеки дорожнього руху, графіки по охороні громадського порядку не затверджує та перед міськрадою не звітує.
Таким чином, враховуючи встановлені обставини, можна дійти висновку, що дане формування ніяким чином не взаємодіє з виконавчим органом Покровської міської ради, правоохоронними органами, у зв'язку із чим, міськрада не має змоги координувати діяльність вказаного громадського формування.
За таких обставин, суд приходить до висновку про те, що ГФ з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» дійсно не виконує свої статутні обов'язки з охорони громадського порядку на території м. Покров Дніпропетровської області.
При цьому, на спростування викладеного з боку відповідача до суду не надано жодних доказів.
Таким чином, оскільки відповідач не виконує своїх статутних обов'язків та інших, визначених Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» завдань, то відповідно, встановлено формальне існування даного громадського формування.
Отже, з огляду на вищезазначене, оскільки дане ГФ з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» фактично не здійснює свою статутну діяльність, жодним чином не співпрацює з органами Національної поліції, Державної прикордонної служби, органами місцевого самоврядування, а тому, в силу положень статті 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», це Громадське формування підлягає припиненню шляхом примусового розпуску.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд доходить до висновку про задоволення позовних вимог про припинення діяльності діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» шляхом примусового розпуску.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи те, що позивачем не були понесені витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області (вул. Центральна, 48, м. Покров, Дніпропетровська обл., 53300; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04052212) до Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» (вул. Центральна, 39, м. Покров, Дніпропетровська обл., 53300; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 38711650) про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ» шляхом примусового розпуску.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.В. Бондар