Справа № 752/19653/23
Провадження №: 3/752/7725/23
ПОСТАНОВА
іменем України
14 листопада 2023 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з УПП у м. Києві про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушень, передбачених ч.1 ст.139, ст. 188-28 КУпАП,
встановив:
11 вересня 2023 о 13 год 20 хв ОСОБА_1 , самовільно, без погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції, встановив на проїзній частині поряд із буд. № 22 по пр. Ак. Глушкова у м. Києві, пересувний торгівельний пункт, чим створив штучні перешкоди для руху автотранспорту та порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху України. Після виявлення працівниками поліції самовільно встановленої штучної перешкоди на проїзній частині, ОСОБА_1 не виконав вимогу (припис) посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції № 1939 від 11.09.2023 щодо усунення самовільно встановленого торгівельного пункту з проїзної частини пр. Ак. Глушкова, 22 у м. Києві.
У судове засідання на виклики суду ОСОБА_1 не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений у порядку, передбаченому ст. 277-2 КУпАП. Про причини неявки ОСОБА_1 суд не повідомив, у протоколі про адміністративне правопорушення просив розглянути справу без його участі.
Враховуючи, що відповідно до вимог ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративній відповідальності по даній категорії справ, не є обов'язковою, судом ухвалено здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пункт 1.5 Правил дорожнього руху України регламентує, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Диспозиція ч.1 ст.139 КУпАП передбачає відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
З даних акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі на ділянці дороги буд. № 22 по пр. Ак. Глушкова у м. Києві, схеми обстеження, фото таблиці та даних відеозапису з місця події встановлено, що на проїзній частині встановлено пересувний торгівельний пункт (а.с. 2,3,4).
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що досліджені докази повністю узгоджуються між собою. Їх аналіз дає суду підстави прийти до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Надаючи оцінку діям ОСОБА_1 в частині невиконання законної вимоги посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції України про забезпечення безпеки дорожнього руху у місці проведення ремонтних робіт, суд приходить до наступних висновків.
11 вересня 2023 року ст. інспектором відділу безпеки дорожнього руху УПП у м. Києві Департаменту патрульної поліції старшим лейтенантом поліції Коломійцем В. винесено вимогу (припис) № 1939, якою зобов'язано ОСОБА_1 негайно прибрати з меж червоних ліній вулиць (дорога, тротуар) предмети, які не відносяться до засобів регулювання дорожнього руху.
Вимоги припису № 1939 від 11.09.2023 ОСОБА_1 не виконав.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що досліджені докази повністю узгоджуються між собою. Їх аналіз дає суду підстави прийти до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.1 ст. 139 КУпАП, яка є більш суворою, ніж санкція, передбачена ст. 188-28 КУпАП, у виді у виді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На думку суду, такий вид адміністративного стягнення є необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та упередження вчинення ним нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись п. 1.5 ПДР, ст. ст. 9, 33-35, 40-1, ч.1 ст. 139, ст. 188-28, 276-280, 283-285 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст.139, ст.188-28 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.В. Єсауленко