ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
25.12.2023Справа № 910/19524/23
Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали
за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
до: 1. ОСОБА_1 ,
2. ОСОБА_2 ,
3. ОСОБА_3 ,
4. ОСОБА_4 ,
5. ОСОБА_5 ,
6. ОСОБА_6 ,
7. ОСОБА_7 ,
8. ОСОБА_8 ,
9. ОСОБА_9 ,
10. ОСОБА_10 ,
11. ОСОБА_11 ,
12. ОСОБА_12
про стягнення 877 925 316,10 грн,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до відповідачів: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 про солідарне стягнення 877 925 316,10 грн, а саме:
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договором № 87 в розмірі 6 037 527,32 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договорами №№ 80, 89 в розмірі 54 723 000,15 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договорами №№ 7, 59 в розмірі 110 592 251,51 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договором № 78 в розмірі 91 412 428,03 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 та ОСОБА_12 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договором № 41 в розмірі 7 898 511,99 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування за договорами №№ 66, 67 в розмірі 189 402 784,60 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заподіяну ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» шкоду від кредитування ТОВ «УПТ-ІНВЕСТ» в розмірі 417 858 812,50 грн на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Як встановлено судом, позивачем в указаному позові відповідачами зазначено фізичних осіб, які не є підприємцями.
Відповідно до частин 6-8 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду. Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» суддя при здійсненні судочинства має доступ до інформації Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, необхідному для ідентифікації учасників судового процесу.
Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» Єдиний державний демографічний реєстр - це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення визначеної цим Законом інформації про особу та про документи, що оформлюються із застосуванням засобів Реєстру, із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України свободи пересування і вільного вибору місця проживання, заборони втручання в особисте та сімейне життя, інших прав і свобод людини та громадянина.
Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів. Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування.
З метою перевірки відомостей щодо адрес реєстрації відповідачів, судом було здійснено запити до Єдиного державного демографічного реєстру, за результатами яких було отримано відомості лише щодо ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Стосовно відповідачів: ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за відповідними запитами суду з Єдиного державного демографічного реєстру було отримано відповіді, згідно з якими вказаних осіб не знайдено.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» уповноваженими суб'єктами згідно з цим Законом є, зокрема розпорядник Реєстру - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції) є Державна міграційна служба України (п. 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 360).
Частиною 3 ст. 16 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що суб'єкт відносин, пов'язаних з персональними даними, подає запит щодо доступу (далі - запит) до персональних даних володільцю персональних даних.
У зв'язку з цим, з метою дотримання вимог ч. 6 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для звернення із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідачів ( ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ) до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області.
Керуючись статтями 176, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
1. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
2. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ).
3. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ).
4. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ).
5. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_10 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 ).
6. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_11 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 ).
7. Звернутися до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_12 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7 ).
8. Зобов'язати Відділ обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області протягом п'яти днів з моменту отримання запитів суду надати інформацію про місце проживання (перебування) фізичних осіб: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ), ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 ), ОСОБА_11 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 ), ОСОБА_12 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Ю. Трофименко