Єдиний унікальний номер 725/8319/23
Номер провадження 3/725/4122/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.12.2023 року.Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Вольська-Тонієвич О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, місце проживання: АДРЕСА_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
До Першотравневого районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.
Дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, суд вважає, що остання підлягає поверненню для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступних підстав:
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час (дата) вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Із вказаних підстав адміністративну справу було двічі повернуто начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для доопрацювання.
Втім, як вбачається із матеріалів справи, працівниками патрульної поліції взагалі не було здійснено жодних дій щодо встановлення обставин, на які звертав увагу суд у своїх постановах та без жодних пояснень (рапорту) справу повторно повернуто до суду.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином, суд вважає, що вказану справу слід повторно повернути начальнику УПП в Чернівецькій області для проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст.ст. 173, 245, 251, 256, 269, 277, 278, 283 КпАП України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП ОСОБА_1 повернути начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для проведення додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. В. Вольська-Тонієвич