Рішення від 21.12.2023 по справі 460/5602/23

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2023 року м. Рівне №460/5602/23

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нейлок"

доГоловного управління ДПС у Рівненській області Державної податкової служби України

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Нейлок» (далі ТОВ «Нейлок», позивач) звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі ГУ ДПС у Рівненській області, відповідач-1), Державної податкової служби України (далі ДПС України, відповідач-2) та просить визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН) ГУ ДПС у Рівненській області № 7553574/40395690 від 02.11.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної №110 від 19.10.2022 та №7553566/40395690 від 02.11.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022; зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні ТОВ «Нейлок» №110 від 19.10.2022 та №115 від 20.10.2022.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 03.01.2020 між ТОВ «Маяк-3» (Замовник) та ТОВ «Нейлок» (Виконавець) було укладено Договір №03-01-20 на проведення технічного обслуговування холодильного устаткування. На виконання умов Договору №03-01-20 від 03.01.2020 ТОВ «Маяк-3» згідно платіжного доручення № 3080 від 20.10.2022 на розрахунковий рахунок позивача було перераховано суму 108 108,00 грн, у зв'язку з чим останній сформував та подав для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №115 від 20.10.2022. Крім того, 26.01.2021 між ТОВ «Хлібодар» (Замовник) та ТОВ «Нейлок» (Виконавець) було укладено договір про надання послуг №26-01-21 за умовами якого Виконавець зобов'язується протягом терміну дії договору надавати Замовнику за його завданням послуги, перелік яких визначається Сторонами у актах приймання-передачі наданих послуг, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити отримані послуги відповідно до умов даного Договору. Також Додатковою угодою №1 Сторони передбачили можливість відшкодування вартості поставленого в ході ремонту обладнання. За поясненнями позивача 19.10.2022 року останнім було надано ТОВ «Хлібодар» послуги та поставлено обладнання на суму 26 824,50 грн., у зв'язку з чим позивач сформував та подав для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №110 від 19.10.2022. Поряд з цим, за результатами обробки вказаних податкових накладних позивач отримав квитанції про зупинення реєстрації з посиланням на їх відповідність вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, у зв'язку з чим позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у відповідній податковій накладній. Позивач ствердив, що надав податковому органу усі необхідні пояснення та документи, які підтверджують реальність здійснення операції по податкових накладних. Проте, податковий орган не взяв надані позивачем пояснення та документи до уваги та прийняв рішення № 7553574/40395690 від 02.11.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної №110 від 19.10.2022 та №7553566/40395690 від 02.11.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022 в ЄРПН. Позивач вважає, що такі рішення контролюючого органу є протиправним та підлягають скасуванню, а тому просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою від 06.03.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

28.03.2023 на адресу суду надійшов спільний відзив Головного управління ДПС у Рівненській області та ДПС України на позовну заяву, у якому відповідачі проти заявлених позовних вимог заперечили. На обґрунтування заперечень зазначено, що контролюючий орган, керуючись вимогами пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, зупинив реєстрацію податкової накладної №110 від 19.10.2022, №115 від 20.10.2022 та надіслав позивачу квитанції з пропозиціями надати додаткові пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних. Зокрема, коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8418 та 33.12.18-00.00, 74.90.1 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Відповідач вказав, що направлені платником податків повідомлення про подання пояснень та копій документів по податкових накладних не містило повного пакету документів, передбачених вимогами п. 5 Порядку №520, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Зауважив, що в оскаржуваному рішенні про відмову в реєстрації податкової накладної чітко зазначено, яких саме документів не надано позивачем. Відповідачі вважають, що оспорювані рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просили у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Розглянувши заяви по суті справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, наданими сторонами та витребуваними судом, суд встановив таке.

ТОВ «Нейлок» зареєстроване як юридична особа 04.04.2016 року, основний вид економічної діяльності 33.12. Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення, що стверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Зареєстрований платником податку на додану вартість з 01.05.2016.

03.01.2020 між ТОВ «Маяк-3» (Замовник) та ТОВ «Нейлок» (Виконавець) було укладено Договір про проведення технічного обслуговування холодильного устаткування №03-01-20.

Згідно Договору №03-01-20 Виконавець зобов'язується щомісячно проводити з використанням устаткування та матеріалів Замовника роботи по технічному обслуговуванню холодильного устаткування, зазначені в Додатку №1 до даного Договору, яке знаходиться на території і є у власності ТОВ «Маяк-3» за адресою: Рівненська обл., Березнівський р-н, с. Кургани, вул. Шляхова, 6, а Замовник зобов'язується приймати виконані роботи та здійснювати оплату на умовах даного Договору.

Пунктом 2.1 Договору передбачено, що вартість робіт згідно цього Договору, щомісячно становить 14700 грн. з ПДВ.

Замовник зобов'язується проводити розрахунки за виконані роботи, передбачені цим Договором, шляхом перерахування коштів на банківський рахунок Виконавця у 15-денний термін після підписання акту наданих послуг, на підставі та відповідно до наданого Виконавцем рахунку на оплату.

Додатковою угодою №1 від 06.01.2020 Сторони змінили п.1.1 Договору та виклали його в такій редакції: «Виконавець зобов'язується щомісячно проводити роботи по технічному обслуговуванню холодильного устаткування, зазначені в Додатку №1 до даного Договору, яке знаходиться на території і є у власності ТОВ «Маяк-3» за адресою: Рівненська обл., Березнівський р-н, с. Кургани, вул. Шляхова, 6, а Замовник зобов'язується приймати виконані роботи та здійснювати оплату на умовах даного Договору. Технічне обслуговування (роботи) можуть проводитися з використанням матеріалів і устаткування як Замовника так і Виконавця.».

Доповнено Договір пунктом 2.5 наступного змісту: «Вартість запасних частин, механізмів, обладнання, що належать Виконавцю та були ним використані під час проведення робіт відшкодовується Замовником додатково, згідно виставленого рахунку Виконавцем».

20.10.2022 від ТОВ «Маяк-3» на розрахунковий рахунок ТОВ «Нейлок» надійшли кошти в розмірі 108 108,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №3080 від 20.10.2022 з призначенням платежу: оплата за холодильний агрегат згідно договору №03-01-20 від 03.01.2020 (№11 1).

Як стверджує позивач, на підставі надходження попередньої оплати від ТОВ «Маяк-3» на суму 108 108 грн., позивач склав податкову накладну №115 від 20.10.2022 та 28.10.2022 через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України позивач направив на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, що підтверджується квитанцією від 28.10.2022 реєстраційний номер 9224448197.

У квитанції від 28.10.2022 реєстраційний номер 9224448197 зазначено, що: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПК/РК від 20.10.2022 №115 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД /ДКПП товару/послуг 8418 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

На вимогу п. "в" пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України для подальшої реєстрації податкової накладної та прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної позивачем було надіслано до контролюючого органу (комісії регіонального рівня - ГУ ДПС у Рівненській області) засобами телекомунікаційного зв'язку 31.10.2022 повідомлення №2 про надання пояснень та копій документів, пояснення, а також документи по зупиненій податковій накладній.

У вказаному поясненні ТОВ «Нейлок» вказало, що податкова накладна №115 від 20.10.2022 складена згідно авансової оплати від клієнта (платіжного доручення №3080 від 20.10.2022 та Договору №03-01-20 від 03.01.2020 відповідно до розділу 3 пункту 3.3).

До вказаного пояснення позивачем долучено 8 додатків, які включають лист-прохання щодо реєстрації податкової накладної, договір №03-01-20 від 03.01.2020 на 5 сторінках окремими файлами, платіжне доручення №3080 від 20.10.2022 та виписку з ЄДРПОУ. Вказані обставини підтверджуються журналом розгляду Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК долученим відповідачем до відзиву на позов.

02.11.2022 комісією ГУ ДПС у Рівненській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН прийнято рішення №7553566/40395690 про відмову в реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022 з підстави ненадання платником податків копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

В графі «Додаткова інформація» вказано «не надано оборотно-сальдової відомості по розрахунках з контрагентом та/або акту звірки з контрагентом для підтвердження факту здійснення даної господарської операції».

Також, з матеріалів справи вбачається, що 26.01.2021 між ТОВ «Хлібодар» (Замовник) та ТОВ «Нейлок» (Виконавець) укладено договір про надання послуг №26-01-21 за умовами якого Виконавець зобов'язується протягом терміну дії договору надавати Замовнику за його завданням послуги, перелік яких визначається Сторонами у актах приймання-передачі наданих послуг, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити отримані послуги відповідно до умов даного Договору.

Згідно п.3.1 Договору, вартість послуг визначається Сторонами у актах приймання-передачі наданих послуг.

Загальна сума (ціна) Договору складається із сукупності сум визначених у актах приймання-передачі наданих послуг підписаних Сторонами протягом дії даного Договору, які є невід'ємною частиною чинного Договору (п.3.2 Договору).

Розрахунки за чинним Договором здійснюються Покупцем у безготівковому порядку шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів з моменту підписання Сторонами акту приймання-передачі наданих послуг (п.3.3 Договору).

Згідно Додаткової угоди №1 від 20.05.2021, сторони п.1.1 Договору виклали в наступній редакції:

«Виконавець зобов'язується протягом терміну дії чинного Договору надавати Замовнику за його завданням послуги, перелік яких визначається Сторонами у актах приймання-передачі наданих послуг, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити отримані послуги відповідно до умов даного Договору. Послуги можуть проводитися з використанням матеріалів і устаткування як Замовника так і Виконавця».

Доповнено Договір пунктом 3.4 наступного змісту:

«Вартість запасних частин, механізмів, обладнання, що належать Виконавцю та були ним використані під час проведення робіт відшкодовується Замовником додатково, згідно виставленого рахунку Виконавцем».

Як стверджує позивач, 19.10.2022 здійснено ремонт промислового холодильного обладнання у відповідності до Договору №26-01-21 від 26.01.2021.

У зв'язку з наведеним, позивач склав податкову накладну №110 від 19.10.2022 на суму 26 824,50 грн., у т.ч. ПДВ 4470,75 грн. та 27.10.2022 через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України позивач направив на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, що підтверджується квитанцією від 27.10.2022 реєстраційний номер 9223257555.

У квитанції від 27.10.2022 реєстраційний номер 9223257555 зазначено, що: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПК/РК від 19.10.2022 №110 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД /ДКПП товару/послуг 33.12. 18-00.00, 74.90.1 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

На вимогу п. "в" пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України для подальшої реєстрації податкової накладної та прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної позивачем було надіслано до контролюючого органу (комісії регіонального рівня - ГУ ДПС у Рівненській області) засобами телекомунікаційного зв'язку 31.10.2022 повідомлення №1 про надання пояснень та копій документів, пояснення, а також документи по зупиненій податковій накладній.

У вказаному поясненні ТОВ «Нейлок» вказало, що податкова накладна №110 від 19.10.2022 складена згідно Договору №26-01-21 від 26.01.2021 розділ 1 пункт 1.1.

До вказаного пояснення позивачем долучено 5 додатків, які включають лист-прохання щодо реєстрації податкової накладної, договір №26-01-21 від 26.01.2021 на 2 сторінках окремими файлами, індивідуальна податкова консультація №368 та виписка з ЄДРПОУ. Вказані обставини підтверджуються журналом розгляду Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК долученим відповідачем до відзиву на позов.

02.11.2022 комісією ГУ ДПС у Рівненській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН прийнято рішення №7553574/40395690 про відмову в реєстрації податкової накладної №110 від 19.10.2022 з підстави ненадання платником податків копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

В графі «Додаткова інформація» вказано «не надано акту наданих послуг та розрахункових документів на оплату».

16.11.2022 позивачем подано скарги на рішення Комісії ГУ ДПС у Рівненській області від 02.11.2022 №7553566/40395690 та №7553574/40395690 до Комісії ДПС України, що підтверджується квитанціями №9244617695 та №9244553539.

Рішеннями Комісії з питань зупинення ДПС України від 29.11.2022 №66349/40395690/2 та №66396/40395690/2 скарги позивача на рішення від 02.11.2022 №7553566/40395690 та №7553574/40395690 залишено без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.

Вважаючи рішення від 02.11.2022 №7553566/40395690 та №7553574/40395690 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних №110 від 19.10.2022 та №115 від 20.10.2022 протиправними, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

За правилами п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 (далі іменується - ПК України) операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, в силу вимог п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до абзацу 1 пункту 201.1 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно п.201.7 ст. 207 ПК України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

За правилами пункту 201.10. ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» №1165 від 11.12.2019 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі іменується - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 3 Порядку №1165 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:

D= S/T,

де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;

значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:

P = Pм х 1,4,

де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;

Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі (пункт 4 Порядку №1165).

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3) (пункт 5 Порядку №1165).

Згідно п.6 Порядку 1165 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Згідно п.7 Порядку 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

За правилами пункту 10, 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Порядком №1165 Додаток 3 затверджено критерії ризиковості здійснення операцій.

Згідно з п. 1 зазначених Критеріїв (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), підставою для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Як встановлено зі змісту Квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної від 19.10.2022 №110 та від 20.10.2022 №115, контролюючий орган вказав, що вказані господарські операції платника податків відповідають п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (комісії регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

При цьому, суд зазначає, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, не означає, що платник податку повинен подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій. Даний перелік є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами як пункту 185.1 статті 185, так і пункту 187.1 статті 187 ПК України.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 520, Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Пунктом 13 Порядку № 520, визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Суд встановив, що наведені в позові аргументи та надані до позову докази не відповідають фактичним обставинам справи як в частині документів, які слугували підставою для оформлення спірних податкових накладних, так і в частині документів, які позивач подавав на розгляд комісії регіонального рівня разом з поясненням від 31.10.2022.

Так, позивач до позовної заяви на підтвердження правомірності оформлення податкової накладної № 110 від 19.10.2022 на суму 26 824,50 грн. долучив акт надання послуг №105 від 19.10.2022 на ремонт промислового холодильного обладнання на суму 13 770 грн. та видаткову накладну №105 від 19.10.2022 на суму 13 054,50 грн. на постачання труби мідної холодильної 12х1,0 (35м) CUPROMED, хладон 507 (Refrigerant) China (11.3), теплоізоляційний лист самоклеючий REBBER C 13мм, 1.0х14м. Також позивачем долучено рахунок на оплату №112 від 19.10.2022 на суму 26 824,50 грн. та платіжні інструкції №6060 від 25.10.2022 на суму 13 054,50 грн. та №6202 від 01.11.2022 на суму 13 770 грн.

Однак, з пояснення № 1 від 31.10.2022 встановлено, що по податковій накладній № 110 від 19.10.2022 позивач долучив виключно договір №26-01-21 від 26.01.2021, індивідуальну податкову консультацію №368 та виписку з ЄДРПОУ, ні видаткової накладної №105 від 19.10.2022 та акту надання послуг №105 від 19.10.2022 позивачем до вказаного пояснення долучено не було.

Такі обставини повністю підтверджуються як Журналом розгляду Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПНРК, так і документами, наданими відповідачем до відзиву на позовну заяву.

Дослідженням витягу з протоколу № 332/17-00 від 02.11.2022 засідання комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Рівненській області суд встановив, що комісія дійшла висновку про прийняття рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, оскільки платником не надано:

- по податковій накладній від 19.10.2022 № 110 - акту надання послуг та розрахункових документів на оплату.

Саме такі обставини вказані контролюючим органом як підстава відмови в реєстрації податкової накладної №110 від 19.10.2022 у спірному рішенні.

Суд зауважує, що відповідно до приписів пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України обов'язок платника податків скласти податкову накладну виникає у зв'язку із настанням однією із подій, або за датою надходження грошових коштів на рахунок у банку або за датою відвантаження товару.

В спірній ситуації податкову накладну № 110 позивач склав 19.10.2022, однак не надав контролюючому органу відповідні документи, на підставі яких було складену вказану податкову накладну, що також підтвердив і письмовим поясненням.

Отже суд констатує, що наданий платником податків на розгляд комісії відповідача договір №26-01-21 від 26.01.2021 не підтверджує ні правильності складання податкової накладної №110 від 19.10.2022, ні факту вчинення господарської операції.

Таким чином суд вважає обґрунтованим висновок комісії контролюючого органу про те, що надані платником податків документи не підтверджували реальності господарської операції станом на 19.10.2022 - дату оформлення податкової накладної № 110.

Оскільки з досліджених доказів неможливо встановити, за правилом якої події було складено податкову накладну № 110 від 19.10.2022, суд констатує, що надані позивачем контролюючому органу документи не підтверджують настання на дату складання податкової накладної ні такої першої події, як зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, ні відвантаження товарів/надання послуг на відповідну суму.

Що стосується податкової накладної №115 від 20.10.2022, то як слідує з матеріалів справи, позивач вказує, що вказана податкова накладна була складена на дату надходження авансу від ТОВ «Маяк-3» на суму 108 108 грн, про що позивачем Комісії було надано платіжне доручення №3080 від 20.10.2022.

Разом з тим, за умовами укладеного між позивачем та ТОВ «Маяк-3» договору №03-01-20 від 03.01.2020 Замовник зобов'язується проводити розрахунки за виконані роботи, передбачені цим Договором, шляхом перерахування коштів на банківський рахунок Виконавця у 15-денний термін після підписання акту наданих послуг, на підставі та відповідно до наданого Виконавцем рахунку на оплату.

Згідно пункту 2.5 Додаткової угоди №1 до Договору вартість запасних частин, механізмів, обладнання, що належать Виконавцю та були ним використані під час проведення робіт відшкодовується Замовником додатково, згідно виставленого рахунку Виконавцем.

Як слідує з наданого відповідачем Журналу розгляду Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, позивачем на підтвердження правомірності складення податкової накладної №115 від 20.10.2022 було надано тільки Договір №03-01-20 та платіжне доручення №3080.

До матеріалів справи позивачем також долучено рахунок на оплату №111 від 19.10.2022 та видаткову накладну №123 від 02.12.2022 на поставку холодильного агрегату на базі компресора МНВР.

Однак, суд констатує, що вказані документи не подавались Комісії для розгляду питання щодо правомірності складення податкової накладної №115 від 20.10.2022.

Дослідженням витягу з протоколу № 332/17-00 від 02.11.2022 засідання комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Рівненській області суд встановив, що комісія дійшла висновку про прийняття рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, оскільки платником не надано:

- по податковій накладній від 20.10.2022 № 115 - оборотно-сальдової відомості по розрахунках з контрагентом та/або акту звірки з контрагентом для підтвердження факту здійснення господарської операцій.

Саме такі обставини вказані контролюючим органом як підстава відмови в реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022 у спірному рішенні.

Також, зі змісту скарги позивача на рішення від 02.11.2022 №7553566/40395690 судом встановлено, що податкова накладна №115 від 20.10.2022 була складена по авансовій оплаті згідно рахунку №111 від 19.10.2022, однак платіжне доручення у бухгалтерському обліку було помилково проведено за старим та неактивним договором, в результаті чого виник аванс на повну суму. Аванс по рахунку було оформлено на активний та правомірний договір, в результаті чого виникає завищення податкових зобов'язань, однак відразу після розблокування даної податкової накладної позивач складе розрахунок коригування на зменшення суми до правильного обсягу зобов'язань, актуальних станом на 20.10.2022 відповідно до рахунку авансової номенклатури.

Таким чином, з огляду на те, що позивачем не було надано Комісії відповідача 1 достатній доказів на підтвердження правомірності складення та реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022, то відповідачем 1 було правомірно прийнято рішення про відмову у реєстрації вказаної податкової накладної.

З огляду на наведене, суд зазначає, що інформація, зазначена у спірних податкових накладних, позивачем не була підтверджена контролюючому органу під час процедури реєстрації податкових накладних, а надані позивачем під час судового розгляду адміністративної справи первинні документи є відмінними від тих, що подавались ним на розгляд комісії.

Відповідно до ст. 74 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Стаття 75 КАС України визначає, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

За правилами, встановленими ч. 1, 2 ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

З огляду на те, що платник податків на стадії адміністративного та судового провадження на підтвердження одних і тих же обставин надає документи, які не були предметом розгляду Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних, суд вважає, що надані позивачем докази не відповідають критеріям достатності для цієї реєстрації податкових накладних, а відтак не є належними та допустимими доказами в розумінні процесуального закону та не підтверджують заявлених вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, за результатами судового розгляду суд дійшов висновку, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7553574/40395690 від 02.11.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної №110 від 19.10.2022 та №7553566/40395690 від 02.11.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної №115 від 20.10.2022 прийняті в межах повноважень та у спосіб, встановлений чинним законодавством, є правомірними та обґрунтованими. Доводи позивача та надані ним докази не спростовують правомірності таких рішень та не дають суду підстав для їх скасування.

Суд зауважує, що в розумінні КАС України захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є наступним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Таким чином, передумовою для задоволення позовних вимог щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії (похідна вимога) повинна бути наявність факту порушення прав особи, яка звернулася до суду за захистом порушених прав, тобто вчинення таким суб'єктом протиправних дій, бездіяльності чи прийняття протиправного рішення (основна вимога), які у даному випадку відсутні.

У зв'язку з висновком суду про правомірність рішень відповідача-1 у суду відсутні підстави для зобов'язання відповідача-2 зареєструвати податкові накладні.

З огляду на вищевикладене, в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Враховуючи результати судового розгляду, розподіл судових витрат відповідно до статті 139 КАС України судом не здійснюється.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Нейлок» до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинення певних дій відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 21 грудня 2023 року

Учасники справи:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Нейлок" (вул. Симоненка,7, кв. 14,м.Костопіль,Рівненський район, Рівненська область,35000, ЄДРПОУ/РНОКПП 40395690)

Відповідач - Головне управління ДПС у Рівненській області (вул. Відінська, буд. 12,м. Рівне,Рівненська обл.,33023, ЄДРПОУ/РНОКПП 44070166) Відповідач - Державна податкова служба України (площа Львівська, буд.8,м. Київ 53,04053, ЄДРПОУ/РНОКПП 43005393)

Суддя Н.О. Дорошенко