Єдиний унікальний номер 314/5701/23
Провадження № 3/317/3188/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І, розглянувши матеріал, який надійшов із ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , старшого водія Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького районного суду Запорізької області на виконання постанови Вільнянського районного суду Запорізької області від 04.12.2023 надійшов протокол про військове адміністративне правопорушення ДНЗ-2/1409 від 21.10.2023 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Дослідивши зазначений протокол, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення розглядає певні питання, в тому числі чи правильно складений протокол або інші матеріали справи про адміністративні правопорушення, чи підсудний даний адміністративний протокол розгляду саме цьому суду.
У випадку якщо при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу будуть виявлені недоліки в протоколі або в інших матеріалах справи, то такі документи направляються до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Зазначеним вимогам протокол про військове адміністративне правопорушення ДНЗ-2/1409 від 21.10.2023 не відповідає з огляду на наступне.
Так, у протоколі як місце вчинення адміністративного правопорушення зазначено населений пункт (інформація обмежена для запобігання несанкціонованому поширенню інформації про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань) Вільнянського району Запорізької області. Суддя констатує, що на території Вільнянського району такого населеного пункту не існує. Разом із тим, відомостей про вчинення адміністративного правопорушення на території Запорізького району Запорізької області протокол не містить. Суддя зауважує, що дана обставина перешкоджає достеменному визначенню підсудності справи Запорізькому районному суду Запорізької області.
Згідно вимог ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення.
У зв'язку з наведеним, суддя приходить до висновку, що за даних обставин неможливо повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому, адміністративний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст. 9, 245, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакоян