Справа № 331/8150/23
Провадження № 3/331/2775/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши об'єднані матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області за протоколами серії ВАВ №891453, ВАВ №891454, ВАВ №891455, ВАВ №891472, ВАВ №889080, ВАВ №889086 від 07.12.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Коларівка Приморського району Запорізької області, офіційно не працевлаштованого, без місця реєстрації, що фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2023 року в провадження судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. надійшла справа про адміністративне правопорушення №331/8152/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також в провадження судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. надійшла справа про адміністративне правопорушення №331/8156/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, в провадження судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. надійшла справа про адміністративне правопорушення №331/8159/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
14.12.2023 року в провадження судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. надійшла справа про адміністративне правопорушення №331/8164/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також в провадження судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. надійшла справа про адміністративне правопорушення №331/8165/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, в провадженні судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. перебуває справа про адміністративне правопорушення за №331/8150/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно ч.2ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП з наступних підстав.
Приймаючи до уваги, що зазначені протоколи про адміністративне правопорушення складені щодо однієї й тієї ж особи, розглядаються судом одночасно, приходжу до висновку про доцільність об'єднати справи в одне провадження.
Згідно матеріалів протоколу серії ВАВ №891454 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 21.11.2023 року о 23-22 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Також, відповідно до матеріалів протоколу серії ВАВ №891455 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 17.11.2023 року о 22-30 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Згідно матеріалів протоколу серії ВАВ №891472 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 11.12.2023 року о 22-52 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Крім того, згідно матеріалів протоколу серії ВАВ №889086 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 05.12.2023 року о 22-59 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Згідно матеріалів протоколу серії ВАВ №889080 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 18.11.2023 року о 22-34 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до матеріалів протоколу серії ВАВ №891453 від 07.12.2023 року, 29.12.2022 року Синельниківським міськрайонним судом Дніпропетровської області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням перебувати за місцем свого мешкання у період з 22-00 до 06-00 годин, однак 29.11.2023 року о 22-13 годин при перевірці за місцем мешкання АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП визнав, пояснив, що дійсно не виконував покладені на нього судом обов'язки, адже не перебував вдома у визначений час через роботу, подекуди через інші причини.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особо) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяло майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції
Дослідивши матеріали справи, а саме:
-протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАВ №891453, ВАВ №891454, ВАВ №891455, ВАВ №891472, ВАВ №889080, ВАВ №889086 від 07.12.2023 року, в яких в повній мірі викладено суть адміністративних правопорушень;
-письмові пояснення ОСОБА_1 згідно вказаних протоколів, відповідно до яких він визнав свою вину повністю;
-пояснення, які ОСОБА_1 надав в судовому засіданні;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Фатьянова О.О., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 29.11.2023 року о 22-13 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Козлової К.В., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 18.11.2023 року о 22-34 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Пономарського О.С., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 05.12.2023 року о 22-59 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Фатьянова О.О., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 11.12.2023 року о 22-52 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Фатьянова О.О., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 17.11.2023 року о 22-30 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-рапортом помічника чергового відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області Фатьянова О.О., відповідно до якого зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 21.11.2023 року о 23-22 годин при перевірці за адресою АДРЕСА_1 піднаглядний ОСОБА_1 за місцем мешкання був відсутній;
-скрін-шот з мобільного телефону, де за номером телефону, який належить ОСОБА_1 працівниками поліції було здійснено виклики 21.11.2023 року о 23-23 годин, 23-25 годин, однак слухавку ОСОБА_1 не підняв;
-скрін-шот з мобільного телефону, де за номером телефону, який належить ОСОБА_1 працівниками поліції було здійснено виклики 17.11.2023 року о 22-27 годин, однак слухавку ОСОБА_1 не підняв;
-скрін-шот з мобільного телефону, де за номером телефону, який належить ОСОБА_1 працівниками поліції було здійснено виклики 11.12.2023 року о 22-31 годин, 22-37 годин, 22-39 годин, однак слухавку ОСОБА_1 не підняв;
-скрін-шот з мобільного телефону, де за номером телефону, який належить ОСОБА_1 працівниками поліції було здійснено виклики 05.12.2023 року о 22-41 годин, однак слухавку ОСОБА_1 не підняв;
-скрін-шот з мобільного телефону, де за номером телефону, який належить ОСОБА_1 працівниками поліції було здійснено виклики 18.11.2023 року о 22-34 годин, однак слухавку ОСОБА_1 не підняв;
-довідка, видана Управлінням соціального захисту населення по Олександрівському району м. Запоріжжя №23001-5002520698 від 19.01.2023, відповідно до якої ОСОБА_1 взятий на облік як внутрішньо-переміщена особа
-ухвала Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29.12.2022 року (справа №191/3616/22, провадження №1-в/191/776/22), якою встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 на строк 1 рік 7 місяців з обмеженням перебування за місцем мешкання з 22-00 до 06-00 годин;
-довідка про ознайомлення особи, яка перебуває під адміністративним наглядом в відділі поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, з положеннями ст. 395 КК України, ст. 187 КУпАП, згідної якої ОСОБА_1 ознайомлений під власний підпис із нормами ст. 395 КК України: «Порушення правил адміністративного нагляду» та ст. 187 КУпАП «Порушення правил адміністративного нагляду» та про відповідальність яка є за порушення вказаних правил від 23.02.2023 року;
-заява ОСОБА_1 про зміну місця проживання, відповідно до якої подальше місце проживання ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 ;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 01.09.2023 року ( справа №331/5730/23, провадження №3/331/2080/2023), згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 02.10.2023 року ( справа №331/6545/23, провадження №3/331/2286/2023), згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу,
суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Матеріалами справи про адміністративні правопорушення та поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та накладення на нього передбаченого чинним законодавством стягнення, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховує характер вчинених правопорушень, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд дійшов до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.ст. 40-1, 283 КупАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір.
При вищевикладеному, керуючись ст. 36, 187, ст. ст. 268, 283, 284 КупАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу № 331/8150/23 провадження № 3/331/2775/2023 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КупАП зі справами № 331/8152/23 провадження № 3/331/2776/2023, №331/8156/23 провадження №3/331/2777/2023, №331/8159/23, провадження №3/331/2778/2023, №331/8164/23 провадження №331/2780/2023, №33/8165/23 провадження №331/2781/2023 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КупАП об'єднати в одне провадження та надати № 331/8150/23, провадження № 3/331/2775/2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн..
Реквізити для оплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)
Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривні 80 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду, через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Д.М. Кольц