Справа № 351/2851/23
Номер провадження №3/351/1117/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 грудня 2023 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Калиновський М.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , працює в ПП "Альфа Енерго Груп",
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 20.11.2023 о 10 год. 18 хв. по вул. Головна в селі Вовчківці Коломийського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом марки «Renault Master» д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп”яніння. Огляд на стан сп'яніння водія проводився за допомогою приладу «Alcotest 6810 Drager» результат тесту 0,26 проміле. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9 «а» ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, однак надав письмові пояснення, з яких слідує, що 20 листопада 2023 року він, керуючи транспортним засобом в селі Вовчківці, був зупинений працівниками поліції, які запропонували йому пройти тест на стан алкогольного сп'яніння. Результат алкотесту показав 0,26 проміле та відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП. По даному факту, він пояснює, що не вживав алкогольні напої, а напередодні приймав сердечні краплі Барбовал. Просив суд розгляд справи провести за його відсутності, суворо не карати.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 587713 від 20.11.2023р. та додані до нього матеріали, встановлено наступне.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Пунктом 7 Розділу ІІ Інструкції «Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоровя України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858, визначено, що установлення стану алкогольного спяніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Відповідно п.4 Розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року № 1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853, огляд на стан алкогольного спяніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства; результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів; акт огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного спяніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан спяніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).
Роздруківкою приладу «Alcotest Drager 6810» стверджується, що огляд ОСОБА_1 на стан спяніння проведений 20.11.2023 о 10:46 год. за допомогою приладу «Alcotest Drager 6810», прилад № ARBН 0641, принтер № ARВН 5302, тест № 8211, результат тесту 0,26 проміле.
Згідно Акту огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів та направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції слідує, що результат огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 - 0,26 проміле.
З оглянутого у судовому засіданні відеозапису слідує, що працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_1 пройти тест на стан алкогольного сп”яніння, нащо останній погодився та продув алкотестер «Драгер», результат якого показав 0,26 проміле.
Наведене свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги, що відповідно до вимог ст.ст. 23,33 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Зі змісту довідки ПП "Альфа Енерго Груп" вбачається, що у зв'язку із виробничою необхідністю для обслуговування Снятинських та Тлумацьких електромереж ОСОБА_1 , який працює на посаді електромонтажника силових мереж та електроустаткування ПП "Альфа Енерго Груп", потребує посвідчення водія для керування орендованим транспортним засобом.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.
Звільнення особи від адміністративної відповідальності, у зв'язку з малозначністю вчиненого нею адміністративного правопорушення є не обов'язком, а дискреційними повноваженнями юрисдикційного органу, посадової особи, що здійснюється ними відповідно до вимог ст. 24 КУпАП на стадії розгляду і вирішення справи про адміністративне правопорушення. У зв'язку з цим зазначений орган або посадова особа зобов'язані ретельно розглянути і проаналізувати всі сторони вчиненого порушення, оцінити обстановку його вчинення, наслідки, що настали, переконатися, що цим правовопушенням не заподіяно значної шкоди суспільству, державі або окремим громадянам. Також слід ураховувати особистіть правовопушника, обставини, що обтяжують чи пом'якшують його вину, наявність інших умов, що дозволяють досягти виховної і превентивної мети усного зауваження.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь його вини, той факт, що за результатами огляду ОСОБА_1 на стан сп"яніння є незначне відхилення алкоголю в крові від дозволеної норми 0,2 проміле, а саме на 0,06 проміле, який розцінюється як незначний вплив алкоголю на організм, а також те, що від вчиненого адміністративного правопорушення тяжких наслідків не наступило, не завдано матеріальної шкоди стороннім особам, те, що ОСОБА_1 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, його матеріальний стан, позитивну характеристику за місцем проживання та з місця роботи, вважаю, що дії останнього є малозначними.
Наведене свідчить про те, що ОСОБА_1 можливо звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, обмежившись усним зауваженням, що з врахуванням особи правопорушника, буде необхідним та достатнім для досягнення виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень. .
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 22, 221, 283-287, 289, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
За малозначністю вчиненого правопорушення звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Михайло КАЛИНОВСЬКИЙ