Справа № 344/21136/23
Провадження № 3/344/7479/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2023 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Руденко Д.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 612667 від 02.11.2023 року зазначено, що 02.11.2023 року о 16 год. 50 хв. в м. Івано-Франківську, по вул. Мазепи, 168, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_1 , не була уважною, перед початком руху заднім ходом не переконалась, що це буде безпечно та скоїла зіткнення з автомобілем «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався прямо. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 2.3б, 10.1, 10.9 Правил дорожнього руху та вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому не визнала, пояснила, що правил дорожнього руху не порушувала, зміст протоколу не відповідає дійсним фактичним обставинам.
Захисник Гаврищук Н.К. в судовому засіданні подала клопотання про закриття справи та просила суд провадження в справі закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження в справі відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, схему місця ДТП, на якій зображено розташування транспортних засобів на момент зіткнення, заслухавши пояснення особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 порушення п.п. 2.3б, 10.1, 10.9 ПДР України.
Окрім того, в протоколі серії ААД № 612667 від 02.11.2023 року зазначено, що до даного протоколу додається відео з камер відеоспостереження магазину «Фокстрот», однак суд, дослідивши долучені до матеріалів справи відеозаписи, вказаного відео не вбачає. Даний відеозапис з камер відеоспостереження магазину «Фокстрот» у матеріалах справи відсутній.
Інші докази, які б підтверджували вину ОСОБА_1 , в справі відсутні.
Тому, наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 612667 від 02.11.2023 року не є підтверджуючим доказом скоєння даного адміністративного правопорушення, складений всупереч вимог ст.ст. 251, 256 КУпАП, зокрема не відповідає дійсним обставинам справи, не розкрито суть правопорушення, без зазначення свідків, які б могли підтвердити чи спростувати обставини, наведені в протоколі, не долучено належних доказів на підставі яких у визначеному законом порядку можливо встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
За таких обставин, встановлюючи, у відповідності до ст. 251 КУпАП, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у справі відсутні.
Таким чином, факт порушення ОСОБА_1 п.п.2.3б, 10.1, 10.9 Правил дорожнього руху України, відповідальність за яке передбачена ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 7, 221, 245, п. 1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі відносно притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Дмитро РУДЕНКО