Ухвала від 19.12.2023 по справі 712/13291/16

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/821/1996/23 Справа № 712/13291/16

Соснівський районний суд м. Черкаси

УХВАЛА

про призначення справи до розгляду

19 грудня 2023 року м. Черкаси

Черкаський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

судді-доповідача Карпенко О.В.

суддів: Бородійчука В.Г., Василенко Л.І.

заслухавши доповідь судді-доповідача про призначення до розгляду справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 19 жовтня 2023 року у справі за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про перегляд за виключними обставинами рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 10.10.2017 року у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Черкаської міської ради, Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури, містобудування та інспектування, Управління земельних ресурсів м.Черкаси та Черкаського району, ОСОБА_7 про скасування рішення міськради від 05.07.2005року № 8-325 та визнання недійсним державного акту від 31.10.2005 року виданого ОСОБА_7 внаслідок помилки, обману, порушення прав інших власників,-

ВСТАНОВИВ:

11 грудня 2023 року Черкаським апеляційним судом відкрито апеляційне провадження у даній справі. Вимоги ст. 361 ЦПК України апеляційним судом виконані. Згідно положень ч.3 ст.359 та ч.1 ст.360 ЦПК України учасникам справи роз'яснено право на подачу відзиву на апеляційну скаргу.

Судом встановлено, що даний спір у відповідності до п. 4 ч. 4 ст. 19 ЦПК України визнаний апеляційним судом справою незначної складності, для якої пріоритетним є швидке вирішення справи.

Підстав для застосування положень ч.3 ст.369 ЦПК України встановлено не було.

Згідно ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Практика Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany», заява № 8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.

Апеляційний суд створив учасникам процесу у даній справі належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, в яких такий рух описаний. Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог ЦПК України.

Бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників (ухвала Великої Палати Верховного Суду у справі № 668/13907/13-ц від 18 травня 2018 року).

За таких обставин дану справу необхідно призначити до розгляду в апеляційному суді в порядку письмового провадження без виклику учасників справи в судове засідання.

Керуючись ст.ст. 365, 366, 368, 369, ч. 13 ст. 7 ЦПК України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Проведення підготовчих дій по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 19 жовтня 2023 року у справі за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про перегляд за виключними обставинами рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 10.10.2017 року у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Черкаської міської ради, Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури, містобудування та інспектування, Управління земельних ресурсів м.Черкаси та Черкаського району, ОСОБА_7 про скасування рішення міськради від 05.07.2005року № 8-325 та визнання недійсним державного акту від 31.10.2005 року виданого ОСОБА_7 внаслідок помилки, обману, порушення прав інших власників - закінчити.

Справу призначити до розгляду на «24» січня 2024 року о 08:30 год. за адресою: вул. Верхня Горова, 29, м. Черкаси, 18001.

Розгляд справи провести в порядку письмового провадження без виклику учасників справи в судове засідання.

Суддя-доповідач О.В. Карпенко

Судді В.Г. Бородійчук

Л.І. Василенко

Попередній документ
115779640
Наступний документ
115779642
Інформація про рішення:
№ рішення: 115779641
№ справи: 712/13291/16
Дата рішення: 19.12.2023
Дата публікації: 22.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Черкаський апеляційний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (13.10.2025)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 09.10.2025
Предмет позову: про скасування рішення міськради від 05.07.2005року № 8-325 та визнання недійсним державного акту від 31.10.2005 року виданого Гаврилюку М.В. внаслідок помилки, обману, порушення прав інших власників
Розклад засідань:
29.09.2022 16:00 Черкаський апеляційний суд
20.04.2023 11:30 Черкаський апеляційний суд
24.01.2024 08:30 Черкаський апеляційний суд
21.02.2024 08:10 Черкаський апеляційний суд
01.05.2024 08:20 Черкаський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВІНІЧЕНКО БОРИС БОРИСОВИЧ
КАРПЕНКО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
БІЛОКОНЬ ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
ВІНІЧЕНКО БОРИС БОРИСОВИЧ
ГУЛЬКО БОРИС ІВАНОВИЧ
ЖУРАВЕЛЬ ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
КАРПЕНКО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
КАРПЕНКО СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА
відповідач:
Виконавчий комітет Черкаської міської ради
ГУ Держгеокадастру в Черкаській області
Департамент архітектури
Департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради
Черкаська міська рада
Черкаська міська рада
заінтересована особа:
Виконавчий комітет Черкаської міської ради
Гаврилюк Микола Васильович
ГУ Держгеокадастру в Черкаській області
Департамент архітектури
Департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради
Держгеокадастр-Управління земельних ресурсів м. Черкаси та Черкаського району
Стрільчук Руслан Ігорович
Тернова Людмила Миколаївна
Черкаська міська рада
Черкаська міська рада
заявник:
Франц (Стрільчук) Ірина Анатоліївна
Франц Ірина Анатоліївна
містобудування та інспектування черкаської міської ради, відпові:
ГУ Держгеокадастру в Черкаській області
містобудування та інспектування черкаської міської ради, заінтер:
ГУ Держгеокадастру в Черкаській області
містобудування та інспектування, заінтересована особа:
Управління земельнихресурсів м.Черкаси та Черкаського р-ну
представник заявника:
Логвінова Людмила Миколаївна
суддя-учасник колегії:
БОРОДІЙЧУК ВОЛОДИМИР ГЕОРГІЙОВИЧ
ВАСИЛЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
НЕРУШАК ЛАРИСА ВІКТОРІВНА
НОВІКОВ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
член колегії:
АНТОНЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Антоненко Наталія Олександрівна; член колегії
АНТОНЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
КОЛОМІЄЦЬ ГАННА ВАСИЛІВНА
Коломієць Ганна Василівна; член колегії
КОЛОМІЄЦЬ ГАННА ВАСИЛІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
КРАТ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
РУСИНЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
СЕРДЮК ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ
Сердюк Валентин Васильович; член колегії
СЕРДЮК ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
СИНЕЛЬНИКОВ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
Синельников Євген Володимирович; член колегії
СИНЕЛЬНИКОВ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ФАЛОВСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
ХОПТА СЕРГІЙ ФЕДОРОВИЧ