20.11.2023 Справа № 756/14279/23
Унікальний № 756/14279/23
Провадження № 3/756/6972/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2023 року суддя Оболонського районного суду м.Києва Яценко Н.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №044659 від 22.10.2023 року, 22.10.2023 о 07 год. 40 хв. в м.Києві за адресою: вул.Лугова, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Опель», д.н.з. НОМЕР_1 , та був тимчасово обмежений у праві керування Коростенським ВДВС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) від 16.03.2021 року. Своїми діями гр. ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 126 КпАП України.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні визнав, суду пояснив, що дійсно тимчасове обмеження у праві керування було, проте 25.10.2023 року постановою Коростенського відділу державної виконавчої служби у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом ОСОБА_1 було скасоване, вказав, що права ОСОБА_1 згоріли, що підтверджується наданою до суду доповідною запискою інспектора СРПП відділення поліції №2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітана поліції К.Іваненко в якій зазначено, що посвідчення водія серії НОМЕР_2 видане 02.08.2001 року ДАІ МВС на ім'я ОСОБА_1 було знищено під час пожежі в службовому кабінеті вдміністративної практики в відділенні поліції №2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази по справі, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого. 3 ст. 126 КУпАП з наступних підстав.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його чиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до змісту ч.3 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Проте відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Постановою Коростенського відділа державної виконавчої служби у коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом від 16.03.2021 року встановлено ОСОБА_1 тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі згідно виконавчого листа №2-н/326/35/13 виданого 07.06.2013.
В свою чергу, як пояснив ОСОБА_1 25.10.2023 року постановою Коростенського відділа державної виконавчої служби у коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом ОСОБА_1 було скасоване.
Окрім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №044659 від 22.10.2023 року не вказано, який саме пункт Правил дорожнього руху України порушив ОСОБА_1 , а тому без зазначення який саме пункт ПДР порушено водієм, суд позбавлений можливості вирішити питання про склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України від 23.02.2006 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Зокрема, в контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (рішення від 15.05.2008 року, заява № 7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні ст. 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне правопорушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого.
У відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вищевикладене свідчить про те, що Національною поліцією не дотримано відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, керуючись положеннями ч. 3 ст. 62 Конституції України стосовно тлумачення сумнівів щодо доведеності вини на користь обвинуваченої особи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, у зв'язку з чим відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
З огляду на закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення, судовий збір в порядку ст.40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 КУпАП - закрити, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її постановлення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Н.О. Яценко