Справа № 274/8808/23
Провадження №1-в/0274/778/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.12.2023 м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердичеві провадження за поданням начальника Бердичівського районного відділу поліції ГУ НП в Житомирській області про продовження встановленого адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Бердичів, яка незаміжня, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої:
1) 26.01.11 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 185 ч. 1, 75, 76 КК України на 1 рік 6 місяців позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців;
2) 24.04.12 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 166, 185 ч. 2, 70 ч. 1, 71 ч. 1 КК України на 2 роки 3 місяці позбавлення волі;
3) 15.05.12 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 185 ч. 2, 70 ч. 4 КК України на 2 роки 6 місяців позбавлення волі;
4) 27.02.13 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 185 ч. 2, 70 ч. 4 КК України на 3 роки позбавлення волі;
5) 10.04.19 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 185 ч. 2, 75, 76 КК України на 2 роки позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців;
6) 27.02.2020 Бердичівським міськрайонним судом за ст.ст. 185 ч. 2, ч. 1 ст. 71 КК України на 2 роки 1 місяць позбавлення волі, звільнилася 20.05.2022 по відбуттю строку покарання, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник Бердичівського районного відділу поліції ГУ НП у Житомирській області звернувся до суду з поданням, в якому просить продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд з обмеженнями, вказаним у поданні. Своє подання мотивує тим, що ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом, на шлях виправлення не стала, продовжує вчиняти правопорушення, що посягають на громадський порядок, ігнорує вже встановлені обмеження, на попередження органу Національної поліції не реагує.
Представник Бердичівського РВП в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив розглянути подання у його відсутність. Подання підтримав.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась, подала заяву, в якій просила провести розгляд подання без її участі. Подання підтримала, вказавши, що під наглядом поліції вже тривали час не вчиняє злочинів.
Враховуючи положення ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" в частині необов'язкової участі в судовому засіданні осіб, які викликаються, суд не визнає явки учасників судового розгляду обов'язковою, а тому вважає можливим розглянути заяву у їх відсутність.
Заслухавши думки ...., дослідивши подання та матеріали, які до нього були долучені, суд приходить до наступного.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки встановлює Закон України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Згідно із ст.ст. 1 та 2 цього Закону, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. (в) ст. 3 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 має непогашені судимості і відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисні злочини. Ухвалою судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 23.06.2022 ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовані обмеження у виді заборони виходу з будинку (квартири) за місцем проживання з 23 год. до 05 год. наступного дня, заборони перебувати в ресторанах, кафе, барах, відділах магазинів, в яких торгують спиртними напоями з метою їх придбання, заборони виїзду в особистих справах за межі міста (району) без відповідного дозволу органів внутрішніх справ, реєстрації в поліції один раз на місяць. Постановою судді Бердичівського міськрайонного суду від 21.06.2023 встановлений адміністративний нагляд щодо ОСОБА_3 продовжено на шість місяців та застосовано обмеження у виді: заборони відвідування кафе, барів, ресторанів, магазинів, відділів в магазинах, які торгують алкогольними напоями з метою їх придбання; заборони виїзду в особистих справах за межі міста (району) без дозволу поліції; реєстрації в поліції два рази на місяць; заборони виходу з будинку (квартири) по місцю постійного проживання в період з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступного дня.
Перебуваючи під адміністративним наглядом ОСОБА_3 вчинила ряд правопорушень, за що неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності. Так, з матеріалів провадження вбачається, що 15.09.2023, 16.10.2023, 02.11.2023, 20.11.2023 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. 10.10.2023 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. ОСОБА_3 неодноразово (15.09.2023, 16.10.2023, 02.11.2023, 20.11.2023) винесено офіційне попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Враховуючи, що ОСОБА_3 більше двох разів засуджувалася до позбавлення волі за умисні злочини, а після звільнення з місць позбавлення волі та під час перебування під адміністративним наглядом її поведінка свідчить, що вона не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечною для суспільства, а тому суд доходить висновку, що з метою запобігання вчиненню нею нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу, щодо неї слід продовжити встановлений адміністративний нагляд, застосувавши обмеження, визначені в поданні.
Керуючись статтями 3 п. "в", 5, 6, 10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду особам, звільненим з місць позбавлення волі», статтями 9 ч. 6, 372, 539 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити.
Продовжити встановлений адміністративний нагляд щодо ОСОБА_3 терміном на 6 (шість) місяців та застосувати обмеження у виді:
1. заборони відвідування кафе, барів, ресторанів, магазинів, відділів в магазинах, які торгують алкогольними напоями з метою їх придбання;
2. заборони виїзду в особистих справах за межі міста (району) без дозволу поліції;
3. реєстрації в поліції два рази на місяць;
4. заборони виходу з будинку (квартири) по місцю постійного проживання в період з 22 год. 00 хв. по 05 год. 00 хв. наступного дня.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом 7 днів з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1